Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a világpolgárokr...

Mit gondoltok a világpolgárokról? Azokról akik nem vallják magukat semmilyen nemzet tagjának?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 17:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
döntésképtelenek, szar ha valaki sehova se tartozik igazán. De igazából nem az én dolgom, az ő dolguk hogy érzik jól magukat. Az viszont zavar, ha egy ilyen világpolgár lenáciz valakit aki hazaszerető vagy ragaszkodik a nemzethez, stb.
2011. jan. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Jó kérdés!Ezen én is a minap gondokodtam,hogy mit gondoljak róluk.Elitélni nem itélem el,hiszen szabad világban és demokráciában élünk.Én úgy gondolom hogy mindenki ott élljen ahol tud boldogulni és megtalálja a számittásait!
2011. jan. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Te mit gondolsz róluk kérdező?
2011. jan. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"Te mit gondolsz róluk kérdező?"


Én világpolgár vagyok, és úgy gondolom, hogy az, hogy valamilyen nemzet tagjának vallod magad, az olyan, mint a vallás. Nem kötelező dolog, csak az vallja magát valamilyen nemzet tagjának, aki erre igényt érez.

2011. jan. 28. 17:59
 5/20 anonim ***** válasza:
49%
Aki magyar és úgy lesz világ polgár azt megértem,azért mert nálunk nem túl fényes a helyzet és vannak akiknek máslehetőségük nincs mint hogy külföldön éljenek.Ha annyira jól élnénk itt Magyarországon vagy itt kelet europában,akkor nem lenne annyi világ polgár.Egy amerikai vagy egy német az nem nagyon vándoról.Csak a kelet europai népek,akik sajnos saját hazájukban nem találják meg a számittásait.Ha így folytatodik én elmegyek.Az ember egyszer él,és ha választhat a jobb és a rosszabb élet között.Akkor valoszinü te sem a rosszabbat választod csak azért hogy elmondhasd magadról hogy mekkora hazafí vagy!
2011. jan. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Merre fele élsz?Lehet tudni?
2011. jan. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"Merre fele élsz?Lehet tudni?"


Budapesten.

2011. jan. 28. 18:02
 8/20 anonim ***** válasza:
16%
Akkor te nem vagy világpolgár sztem!A világpolgárt azokra mondják akár hova megy a világban jólérzi magát és nem számitt neki a hazája!
2011. jan. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"A világpolgárt azokra mondják akár hova megy a világban jólérzi magát és nem számitt neki a hazája!"


Nem ez a helyes definíció. Ez egy népiességtől és turbómagyarságtól bűzlő definíció!

2011. jan. 28. 18:08
 10/20 anonim ***** válasza:
33%

"Mit gondoltok a világpolgárokról?"


Kétféle van belőlük. Van egyfelől az a fajta, akit egyszerűen nem érdekel a nemzet mint téma. Ha elmész egy gazdaságilag fejletlen térségbe, ahol mondjuk 4 általános az átlagos végzettség (pl. Ukrajna falusi részein), akkor ott a helyiekkel elbeszélgetve látni fogod, hogy ők világpolgárok: nem is értik, mit kérdezel, ha a nemzetiségüket tudakolod. Ez az ösztönös világpolgár, bár igazából ő nem a világgal azonosul, hanem a falujával.


A világpolgárok másik része az a 0,0001%-nyi értelmiségi buzgómócsing, aki azt hiszi, hogy azzal, ha ő hirdeti, hogy világpolgár, "felvilágosultabbnak" és intelligensebbnek tűnik másoknál.


(A világpolgár kb. olyan, mint az ateista, abból is kétféle van: (1) akit egyszerűen hidegen hagy az egész vallási téma, és (2) az ateista hittérítő, aki úton-útfélen hirdeti, hogy ő akkora ateista, mint ide Lacháza, és ez egy milyen csodálatos dolog.)

2011. jan. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!