Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vállalkozók miért tehetnek...

A vállalkozók miért tehetnek meg bármit a munkavállalókkal? Miért nincs hatékony védekezés a mindennapos sérelmek ellen? (Ki akar hosszadalmas pereskedésekbe kezdeni. )

Figyelt kérdés

Mire gondolok? Pl. arra, hogy akárhova megyek dolgozni, minimálbérrel jelentenek be. Ha olyan a munkáltató, esetleg meg lehet vele beszélni, hogy jelentsen be rendesen, de természetesen annak minden pluszköltségét áthárítja rám. Milyen alapon?


Mindezt úgy, hogy nekik legtöbb esetben semmi szükségük arra a pénzre. Annyi, hogy "hozzászokott" ahhoz, hogy havi 400-500-600 ezret kivesz a cégből és nem szeretné ha ez az összeg csökkenne akár 30 ezer forinttal is.


Így inkább ellopja tőlem, a nyugdíjamból. Megteheti, mert szinte mindegyik ezt csinálja (főleg vendéglátás, kereskedelem). Kevesebbel jelentenek be, kevesebb munkaidőre. Rengetegen 12-9 órát dolgoznak, miközben bejelentik őket 8-6 órákra. Sok vállalkozó a szabadságot is lenyúlja amúgy. Hiába járna 21 nap, nem adnak többet 12-nél, a maradékot pedig nem fizetik ki, sőt, olyat is hallok ismerősöktől, hogy egyáltalán nincs fizetett szabadság(!). Ez rablás. Méghozzá nagyon aljas, mert "ha nem tetszik mehetsz máshova" - na persze, mikor majd' mindegyik ezt csinálja, ráadásul alig van munka. Ezt használják ki. Undorító.


Kellene csinálni egy weboldalt, ahol anonim módon be lehetne jelenteni a jogsértő, kizsákmányoló vállalkozókat, nem? Vagy nem nagyon lenne értelme?


Ez is növelhetné a fogyasztást, mármint ha több pénz maradna a munkavállalóknál (értsd: egyszerűen megkapnák, azt, ami jár) - mivel egy kisebb keresetű nyilván elköltené azt a havi, vagy évi egyszeri plusz X forintot is (pl. a ki nem adott szabadságokért "járó" pénzt), míg egy vállalkozó rendszerint csak ül rajta, esetleg vesz egy nagyobb autót, azt is külföldön, mert ugye ahol lehet, ott trükköznek...


2011. febr. 13. 22:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
Abban a társadalomban élünk, amelyiket "erkölcsök nélküli kapitalizmusnak" neveznék. Sokan mondják, hogy rohadt jó dolog, de ha előjönnek a részletek, akkor egyből kiderül, hogy nagyon le vagyunk csúszva.
2011. febr. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 zoli79 ***** válasza:
49%
Jó ötletnek tartanám egy ilyen oldal létrejöttét!Tudnék 1-2 vállalkozót írni ide és megóvni,dolgozni akaró embereket.Legutóbbi munkahelyem is ilyen volt sajnos!
2011. febr. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ mit értesz jogsértő, kizsákmányoló vállalkozó címszó alatt. Döntsd el én az lennék e kedves kérdező: Alapítottam egy saját céget, én fejlesztem, irányítom, gondoskodok üzleti forrásokról. Dolgozik nálam 30 ember, készhez kapnak havonta durván 180 ezer forintot, év végén prémiumot, de ehhez nekem állandóan gondoskodnom kell hogy menjen az üzlet, különben mehet mindenki munkanélkülire. Én persze ennél sokkal többet keresek, mint minden hasonló ember a világon. De a dolgozók ezért nem reklamálnak, sőt inkább azt kérdezik néha hogy ugye továbbra is így marad minden. Mert ők is jól megélnek ebből a pénzből. Van mindezek felett ebéd is ingyen, be van mindenki jelentve normálisan, és a szabadság is annyi amennyi jár. Nos, bejelentenél? Tudod van sok gazember vállalkozó, akikről te is írsz, de olyan is van, aki valóban nem tud többet fizetni a minimálbérnél, mert kicsi a profit. Az a gond ezzel a nyilvánosságra hozatallal, hogy a normális fizetést és körülményeket biztosító vállalkozókat, cégvezetőket is egy kalap alá venné a legtöbb ember, csak mert sokat keresnek, neki meg nincs munkája. Egy idő után már csak irigységből is felkerülnének tisztességes, tudással bíró vezető emberek csak azért mert sokra vitték. Az ellen nekem sem lenne kifogásom, ha minimálbéres vállalkozók, "becsületes" politikusok kerülnének fel a százmilliós villájukkal, mert a törvény rájuk valóban nem igazán vonatkozik. Ők azok akik rengeteg adót elcsalva gazdagodnak meg, semmibe veszik az embereket, legtöbbjük értéktelen ember. Remélem őrájuk gondoltál elsősorban. Vannak normális munkáltatók is az országban, csak sokkal több a munkát kereső mint a foglalkoztató, és ez itt a legfőbb probléma. Perre meg hiába mennél, egyrészt bizonyítanod kell, pénzedbe kerül, ha vesztesz még többe, és a minimálbér összege törvényes, még ha sok esetben nem is etikus. Ha lesznek tőkeerős cégek, akiknek számít a dolgozó változhat a helyzet valamelyest, addig nem sok rá a remény. Bár ha megnézed Kínát, egy gazdag ország, de a munkások jóformán éhbérért dolgoznak, míg az állam gyarapodik. Náluk van igazi kizsákmányolás. A neve kommunizmus. Bocs a monológért.
2011. febr. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
49%
Mert ezeknek a szemét vállalkozóknak(tisztelet a kivétel)ilyen jellegű dolgokban hatalmat adtak a jogaikkal.Végül is azt érték el,hogy azt csinálnak amit akarnak.Minden sza@ért kirúghatnak,meg sem kell indkolniuk,ez azért régen nem volt!!!Azt fognak rá a melósra amit csak akarnak,arra kényszerithetik amire akarják,ha nem tetszik?-el lehet menni,mondják.NINCS egy olyan szervezet aki ezeket a mocskokat ellenőrizné,esetleg megbüntetné.Munkaügyi főfelügyelet?-azok semmit sem érnek,azok csak vannak.Igen ez az oldal nem lenne hülyeség.Állitom két nap alatt oldalak lennének.
2011. febr. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy létrejön a weboldal és felkerül az adott vállalkozó a szégyenfalra. De mit tesz az elkeseredett munkanélküli, aki már egy éve próbálkozik ? Vajon visszautasítja a vállalkozó ajánlatát ? Inkább marad munkanélküli, vagy lehorgasztott fejjel elfogadja az aljas feltételeket. Szerintem inkább a második. Sajnos mindig lesz ilyen rászorult ember és ezt a vállalkozó is tudja, ezért a weboldal nem megoldás.

A hatóság mit tud csinálni ? Bírságol, felfüggeszti, időlegesen bezárja a vállalkozást. Sajnos ezeknek az intézkedéseknek is a munkavállalók isszák meg a levét. A vállalkozó takarékosságból elküldi az alkalmazottakat. Majd jön másik.

Csak azt nem értem, hogy ilyen "személyzeti politikával" hogy a fenébe lehet ma sikeres ( egyáltalán működőképes ) vállalkozást üzemeltetni.

2011. febr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
"Csak azt nem értem, hogy ilyen "személyzeti politikával" hogy a fenébe lehet ma sikeres ( egyáltalán működőképes ) vállalkozást üzemeltetni." Szívesen leírnám még részletesebben is, de nem a kérdésre válaszolnék, és azt nem helyeselné a kérdező, mivel nem ide tartozna.
2011. febr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 zoli79 ***** válasza:
41%
Tisztességes vállalakozó is van de a legtöbb nem az!Nekem nem a minimálbérrel volt gondom elmondom én is a monológom.Napi 10h dolgoztam minden nap + hétvégén is általában 2-3 nap,mindenki tudja menyi a kiszabható túlóra mennyiség!"Lakatos ként" nem könnyű meló.éveken át csináltam létminimummal bejelentve többi zsebből,fizettet ünnep és szabadság nem volt!Egyik héten mondtam neki nem tudok bemenni szombaton,vasárnap hívott fel hétfőn menjek be leszámolni.3 év után jár 1hónap végkielégítés amit nem kaptam meg mivel apósom is ott dolgozott és megfenyegetett ha nem írom alá a közös megegyezéssel történő elbocsájtást ami után nem jár végkielégítés ki rúgja őt is!Kérdezem én ez tisztességes?
2011. febr. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
49%
Ez inkább aljasság.
2011. febr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

23:46


Nem azokra gondoltam, akik egyszerűen nem engedhetik meg maguknak, hogy rendesen bejelentsenek, mert akkor már jobban megérné nekik, ha "elmennének dolgozni":) Tudom, hogy van ilyen is. Erre legszívesebben azt mondanám, hogy akkor ne vállalkozzon, de ilyen munkanélküliségben sajnos talán még mindig jobb ha "eltart" 3-4 embert saját magán kívül, akár egy kis csalással is.


Szóval a weboldal nem megoldás? És ha mégsem lenne teljesen anonim? Mármint kifelé mindenképpen az lenne, de azért az üzemeltetők felé bizonyítani kellene a szabálytalanságokat.


Nem szándékom ellenségeskedést szítani, így is sok munkavállaló ki nem állhatja a munkáltatóját és fordítva, tényleg rengeteg a "rossz minőségű" ember. Vannak irigy, nem becsületes munkavállalók és vannak az alkalmazottakat alattvalóként kezelő munkáltatók.


De az a véleményem, hogy azok a munkáltatók, akik fejőstehénnek nézik a munkaerőt és az államot, nagyon sokat ártanak ennek az országnak. Hozzájárulnak ahhoz, hogy ez az ország, ez a társadalom beteg maradjon, nőjön a szakadék, a pénz még igazságtalanabbul legyen elosztva. Ez elégedetlenséget szül, stresszt, depressziót, agressziót, betegségeket, tömeges életminőség-romlást. A weboldal csak egy hirtelen ötlet, lehet, hogy nem jó, nem ér semmit, de valamit mindenképpen kellene tenni az ilyen (adó)csalók ellen. Szerintem ha összeszámolnánk mennyi pénzről van szó éves szinten, kikerekedne egy-két szem.

2011. febr. 14. 01:23
 10/23 anonim ***** válasza:
50%

"akárhova megyek dolgozni, minimálbérrel jelentenek be."

Rossz helyeken jársz. Nagyon sok helyen nem így van, de legalábbis a minimálbér felett is rendesen bejelentett fizetést kapnak. A minimálbér+feketéhez meg kellett a munkavállalók "becsülete" is.


"Annyi, hogy "hozzászokott" ahhoz, hogy havi 400-500-600 ezret kivesz a cégből "

Nagyon kevés vállalkozó teheti meg, hogy akár 400ezret is kivegyen a vállalkozásából. Ennyit a verseny miatt szinte lehetetlen kitermelnie egy vállalkozónak. Legfeljebb néhány dolgot el tud számolni a cég költségének. De még ezzel se lesz meg a 400. Vagy nagyon nagy simlis, de ez meg nem minden vállalkozóra igaz. Valamiért azt sejtem, hogy láttál 2-3-at, akik ilyenek voltak, a többi fel sem tűnt. Te magad meg azt sem tudod mi az a vállalkozó.


"Kellene csinálni egy weboldalt, ahol anonim módon be lehetne jelenteni a jogsértő, kizsákmányoló vállalkozókat, nem?"

Rendőrség, névtelen bejelentés, van rá zöldszám is. Google segít. Egyébként meg ezzel lehet, hogy éhezésre kényszerítenél 1-2-5-10-20 embert.


"ugye ahol lehet, ott trükköznek..."

A lehetőség mindenkinek adott... És elsősorban nem az anyagiak miatt nem csinálod. Ugyanis ha szerinted havi 4-500-at ki lehet venni, abból simán lehetne törleszteni egy kezdőtőkére felvett hitelt.

2011. febr. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!