Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire hatásos és jó módszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zsigaby kérdése:

Mennyire hatásos és jó módszer az injekciós védekezés?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne ki mit tud erről a fajta fogamzásról, mert nem szeretnék tabit szedni de vmivel kellene védekezni kösz mindenkinek
2011. okt. 24. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Olyan, mintha a 3 havi tabletta adagot egyszerre nyomnák beléd, magyarul sokkal rosszabb. A legtöbb nőgyógyász nem ajánlja (megjegyzem teljesen jogosan), hiszen ugyanaz, mint a tabletta, csak a nagy hormonszint miatt sokkal veszélyesebb.
2011. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Az én nőgyógyászom szó szerint ezt mondta: "Az ellenségemnek se adnám be"


Nagy adag egyszeri hormont tartalmaz és ha netán súlyos mellékhatás keletkezik, nem tudod letenni mint a tablettát, mivel 3 havi adagot lőnek be. Szerintem ez is elég ijesztő. Én nem alkalmaznám, az biztos.

2011. okt. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos én se tudok róla sok mindent, kb. annyit, hogy havonta kell beadatni, és létezik férfi verzió is. Most hétvégén hallottam róla először. Ez nálunk szinte ismeretlen védekezési forma, szerintem külföldi amerikai oldalakon kéne keresgélned, ott több hasznos infót találnál róla, illetve véleményeket. Nem tudom, mennyire tudsz angolul, én csak egy kicsit, így nem tudok neked honlapot ajánlani.
2011. okt. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Az én nőgyógyászom szó szerint ezt mondta: "Az ellenségemnek se adnám be"


Nagy adag egyszeri hormont tartalmaz és ha netán súlyos mellékhatás keletkezik, nem tudod letenni mint a tablettát, mivel 3 havi adagot lőnek be. Szerintem ez is elég ijesztő. Én nem alkalmaznám, az biztos.

2011. okt. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Az enyém a Mirenát ajánlotta a hosszútávú védekezésre. Kb 5 évig ad védelmet, és ellentétben a spirállal, ennek semmilyen mellékhatása nincs, nincs irritáció, nincs, vagy csak jelentéktelen mértékű vérzés van menstruációkor, és fájdalom sincs. Ez egy hormonadagolós fogamzásgátló, amit recepttel kell kiváltani, és az orvos felhelyezi. 40ezer Ft, a blokkot meg kell tartani, mert ha bármilyen okból le kell szedni, a felét visszafizetik. A dokimnak állitólag amióta ez alkalmazza a pácienseknél (8 éve), senkinél sem kellett leszedni.
2011. okt. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lockstock ***** válasza:
79%

DR. CSÓKA MIKLÓS

Szülész-nőgyógyász, endokrinológus adjunktus válasza:


"Az injekció neve Depo-Provera. Az injekció fogamzásgátló hatása megfelelő. A leggyakrabban jelentkező mellékhatása a vérzészavar, ami általában abban nyilvánul meg, hogy 2 hónap vérzéskimaradás után 2-4 hétig tartó bővebb vérzés jelentkezik. A másik probléma , hogy az injekció hatása nem függeszthető fel 3 hónapig. Éppen a fentiek miatt szoktuk inkább előnyben részesiteni a gyógyszeres fogamzásgátlást. A fogamzóképesség az utolsó injekció beadásá követően 3 hónappal már visszaáll. Egyetlen fogamzásgátlási módszer sem káros a későbbi teherbeesésre illetve terhességre nézve, és meddőséget sem okoz. Menses minden harmadik hónapban van az injekció mellett normál esetben, de előfordulhat az injekció alkalmazási ideje alatt teljes vérzéskimaradás illetve az ellenkezője, az akár 3 hónapig elhúzódó vérzés is. Általában a menses 1-5. napja között kell beszúrni az első injekciót, amit 3 havonta kell ismételni. Mo.-n nem annyira elterjedt, pedig árban sokkal kedvezőbb, mint a tabletták. Talán azért van ez így, mert a vérzészavar és a hízás gyakoribb az injekció mellett.

2011. okt. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézz utána fórumokon. Én még jót nem olvastam róla. Az meg, hogy 3 hónap után visszaáll a termékenység..haha. Rengetegen írták fórumon, hogy utána egy ÉVIG nem menstruáltak.
2011. okt. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!