Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az én gondolkodás milyen...

Az én gondolkodás milyen politikai irányzatnak felel meg? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl jártas a politikába, csak a legfőbb dolgokra figyelek fel, az irányzatokkal sem vagyok teljesen tisztába, ezért kérek segítséget.

Régebben jobboldalinak vallottam magam, sok Fidesz intézkedéssel egyetértettem, na meg a városom Fideszes és mindig csak azt láttam milyen szépen fejlődik a város.

Az MSZP-t szánalmasnak tartottam, és sosem értettem h Gyurcsány öszödi beszéde után, és azok után h szinte bevallotta h elcsesztek mindent, és az államot csőd szélére juttatták, hogy lehetnek még emberek akik vakon bíznak bennük és MSZP-snek vallják magukat.

A romákat gyűlölöm, nem azért mert cigányok, hanem ahogy élnek, nem dolgoznak, szaporodnak, kapják az államtól a sok segélyt, lopnak csalnak, példát nem mutatnak a társadalomnak, stb, az állam nem is tud velük mit kezdeni, mert ha megvonják vagy csökkentik a segélyt, akkor mennek a cigók hogy hát azért van ez megvonva mert ők cigányok, és direkt akarnak velük kicseszni. Egyébként van egy tanult cigány ismerősöm, aki diplomázott, vele ha beszélek nem érzem h roma lenne, semmilyen ellenérzések nincsenek vele kapcsolatban.

A melegekkel nincs bajom, addig míg a hálószobatitkukat megtartják maguknak, melegfelvonulás sem vált ki beéőlem semmit, viszont nem adnék nekik pl örökbefogadási jogot vagy házassági jogot.

Az abortusszal is egyetértek, hisz a magzat még nem tud gondolkodni, nem érez, és ha az anya azt érzi h nem tudja vállalni, akkor el kell vetetni, jobb neki, mint nyomorban felnőni, hiszen a körülmények későbbi fejlődésére is káros hatással lehetnek.

Nem vagyok vallásos, keresztény vagyok, szabad vallásgyakorlással egyet értek, de nem követek egy vallást sem. Nem tudok filozofikusan, elvontan gondolkodni, inkább a realitás jellemző rám az élet minden terén.

És akkor a Fidesz mostani nagyszerű intézkedéseiről:D

Felsőoktatási törvénnyel egyet értek, szerintem aki egy tárgyból negyedjére képtelen levizsgázni, az nem felsőoktatásba való, azt rúgják ki, rengeteg egyetemista van aki merev részeg minden buliba, nem tanul, és csak görgeti a tárgyait, viszont azzal a részével már nem értek egyet, hogy ezután az illető egyik felsőoktatási intézmény uazon szakán már nem tanulhat tovább, hisz lehet h nem saját hibájából bukott meg, lehet azonkívül minden jegye 5ös, és csak a tanár pikkelt rá.

Médiatörvény, sok pontjával egyetértek, de sok benne a durva dolog. A sugárzott műsorokat én is szabályoznám, de nem így, rengeteg a szenny, és mindenhonnan a negatív hír folyik, pl az RTL híradó másról sem szól, csak a halálról, balesetről, gyilkolásról, így is depressziósak a magyarok, nem kell még a negatívumokat is az orruk alá tolni. Az országban nap mint nap balesetek történnek, mégsem számolnak be mindről. Vagy ha már ragaszkodnak a beszámoláshoz, akkor legyenek jó hírek is, legalább egyensúlyba a rosszal.

Köztisztviselők 'szabályozása', gusztustalan, vannak tisztességes, nem korrupt dolgozok, akik a kevés pénzükért dolgoznak, és undorító h megfigyelhetik őket, és úgy csinálnak mintha ezek az emberek több százezres béreket akasztanának le.

Hamburgeradó, jó lenne, de csak akkor hogyha az egészséges ételek árát csökkentenék, hogy a minimálbéres polgár is megvehesse magának. Meg ugye a kérdés h mi számít egészséges ételnek, ebbe is belelehetne kötni.

A gyerek után járó plusz szavazati jog, meg egyszerűen nevetséges.

Hirtelen ennyi dolog jutott eszembe, a kérdéssel és a nézeteimmel nem provokálni akarok, és nem a nézeteimmel ellentétes véleményeket várok, hanem szeretném hha vki segítene megfejteni h milyen irányzatú a gondolkodásom. Csak a kérdésre válaszoljatok.

Baloldali tuti nem, jobboldali sem már, akkor, liberális? konzervatív?


2011. febr. 23. 10:47
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

* az én gondolkodásom

na, jól leírtam a címet :)

2011. febr. 23. 10:57
 2/24 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom megmondani neked, de itt ez a jó kis teszt:

[link]

2011. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is tölsd ki azt a tesztet, a nagy magyar átlagnak fog mutatni kollektivista, és enyhén balos.
2011. febr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
kitöltöttem, kijött h baloldal :D de h lehetek baloldali ha utálom az MSZP-t? :D
2011. febr. 23. 11:17
 5/24 A kérdező kommentje:
jaj és köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 23. 11:18
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is baloldali vagyok, mégis utálom az MSZP-t.
2011. febr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"kitöltöttem, kijött h baloldal :D de h lehetek baloldali ha utálom az MSZP-t? :D"


- Ha ezt nem érted, akkor még tényleg nem vagy túl jártas a politikában. Kategórizálni akarod magad, keresed a helyed, pedig nem lehet ezt így csinálni.

2011. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

tényleg nem értem. nekem hogyha valaki aztmondaná h baloldali akkor egyből az jutna az eszembe h MSZP-s, és Gyurcsányimádó.

És az mit jelent hogy valaki konzervatív politikailag?

bocsi, de tényleg nem vagyok jártas a témába :)

2011. febr. 23. 12:23
 9/24 anonim ***** válasza:

"nekem hogyha valaki aztmondaná h baloldali akkor egyből az jutna az eszembe h MSZP-s"


- Akkor igencsak leegyszerűsíted a dolgot. Ráadásul idekevered a jobb és baloldalhoz a kozervatív és liberális nézuetetr, mintha négy telejsen külön dologról volan szó. A baloldaliak és jobboldaliak közt vannak konzervatívok és liberálisok, valamint ezen belül is vannak óriási különbségek.


Másik dolog; szerinted azért nyert a Fidesz ekkoea fölénnyel, mert ilyen radikálisan megváltozott az emberek politikai nézete? Azért ezt nem hinném. Egy dolog a politikai hitvallás, más kérdés, kire tudok szavazni.

2011. febr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Az MSZP lehet, hogy baloldali párt, de a politikája távol áll attól.

Nekem, Jobbik-Fidesz közt állóként konzervatív, gazdasági jobboldali jött ki.

2011. febr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!