Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A világpolgár-gyűlöletet az...

A világpolgár-gyűlöletet az irigység, a dac, és a saját gondolkodás helyett betanult gondolkodási sémák vezérlik?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy hogyha valaki bevallja egy témában, hogy világpolgár, miért kell egyből röhögni és utálkozni.


Nem természetes állapota az embernek az, hogy hazája van. Ez egy olyan dolog, amit társadalmilag tanítanak be neki a szülei, aztán pavlov-reflexként mindig magára vállalja, de semmiképpen sem genetikailag hűséges egy adott országhoz.



A világpolgárok egyszerűen olyan emberek, akik bárhol jól tudják érezni magukat a világban, mert tudják, hogy nem betanult pavlov-reflexeknek való engedelmeskedéstől érzi jól magát az ember, hanem akkor, hogyha van kaja, szex és szórakozás, úgy mint a többi állat. Ezt pedig bárhol megszerezheti a világon, ha elég ügyes.


2010. jún. 10. 15:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Én azért elég szarul érzem magam egy olyan helyen, ahol rajtam kívül senki sem beszél magyarul.


Az a fogalom, hogy honvágy, elárul neked valamit?

Attól, hogy jól érzed magad mindenhol nem jelenti, hogy nem tartozol valahová.

2010. jún. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval. Másrészt, a világpolgárok széthúzást szítanak. Ha egy országban nagyon sok az úgynevezett "világpolgár" nem jósolnék túl nagy jövőt. Az ilyenek sz@rnak mindenre, önzőek saját társaikkal szemben, az idegeneket részesítik előnyben (ahogyan az SZDSZ vadliberális ámokfutása alatt is volt).
2010. jún. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"az idegeneket részesítik előnyben"


Ha az idegenek bánnak velük civlizáltan, a "honfitársaik" meg kirekesztik őket, akkor természetesen nem fogják a kirekesztőket támogatni.


Ha az iskolaudvaron labdázni akarnál a barátaiddal, de nem engednék, viszont egy másik csoport barátságosan magához hívna játszani, kétlem, hogy a kirekesztő haverokkal maradnál.

2010. jún. 10. 15:15
 4/21 anonim ***** válasza:
23%

Egy világpolgár sem biztos, hogy hazátlan, és azt sem állítanám, hogy nem szereti a hazáját. De ha mégis így van, akkor sem szabad elítélni érte. 10 évig éltem Nyugat-Európában, és rájöttem arra, hogy az ember otthon lehet bárhol, ahol megérteti magát és számára kedves emberek veszik körül. Jó volt hazajönni, aztán jó volt vissza is utazni.


Gondoljatok Adyra, aki világpolgár volt ugyan, mégsem lehetne állítani, hogy nem volt hazáját szerető magyar. Még akkor sem, ha egyes verseit (pl. Páris az én Bakonyom, A Hortobágy poétája, A magyar ugaron...) olvasva esetleg ez az érzése támad a szemlélőnek.

2010. jún. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

A hasonlatod már csak azért is hülyeség, mert a világpolgár nem tartozik sehova. Az általad leírt hasonlatban a gyerek pedig valahova tartozik.


De egyébként te mit gondolsz, ki rekeszt ki kit ma, Magyarországon? Remélem nem arra gondolsz hogy a magyar a cigányt, mert akkor csak röhögök egyet és többet nem is írok ide, mert értelmetlen.

2010. jún. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

világpolgár, pl nomád.

nem lenne ezzel baj, csakhogy rá akarod erőszakolni a másikra a saját elképzeléseidet. Ezt sok fele olvastam már.


ha nem akarod másra kényszeríteni, akkor miért kötsz bele abba aki nem úgy gondolkodik mint te?


Mellesleg az embere 90%-a ha nem több, úgy érzi jól magát, ha van egy biztos pontja, egy otthona, hazája, hozzá hasonlók.


ezt el kellene fogadni.

2010. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Az első kommentelőt megértem, de a második állításai eléggé durvák. Családomból kifolyólag én félig német, félig magyar vagyok. Itt születtem, de fél életemet ott éltem le. Így mindkettőhöz tartozom, de talán nem annyira, mint sokan ezt magukról állítják. Rengeteg olyan barátom van, akik diplomata-csemeték, vagy legalábbis gyerekkorukat több országban töltötték a szülei munkája miatt. Miért itélendőek el ők, csak azért, mert már gyakorlatilag bámelyik országban le tudnák élni életüket, mert több anyanyelvük van, mindegy, hogy milyen nyelven kommunikálnak másokkal. Miért ítélendők el azért, mert akár racionálisan is tudnak egy országra vagy lakosaira nézni, és nem fedi el szemüket egy gyakran hazafiasságnak titulált szemellenző?


Igen, valóban, a világpolgárok helyzete kettős. Mert bárhol könnyebben elboldogulnak, bárhol le tudnak telepedni, és otthonuknak nevezni. Nincs egy olyan hely, amihez annyira kötőd(het)nének, és ennek vannak pozitívumai és negatívumai.


Az én esetemben én igen jól beszélem mind a két nyelvet, de van olyan ismerősöm, aki túl magyar és marokkói egy franciának, de túl francia egy magyarnak, és így mind a két helyről kinézik. Az, hogy Marokkóban mit gondolnak róla, hagyjuk is...

2010. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már 2 bites, nem csak 2 féle állapot létezik. Az ember lehet egyszerre befogadó, és egyszerre hazafi is, nem mindenki szélsőjobbos vagy világpolgár. Én speciel szeretem a hazámat, és soha semmi pénzért nem lennék világpolgár, és nem gondolom, hogy ez csak egy értelmetlen reflex, igen is van értelme annak, hogy valahová tartozom, de kicsit sem nézem le azokat, akik máshová tartoznak(pl. szlovákok), persze az zavar ha más lenéz. És még ha jól is érzem magam máshol is, mindig egy idő után hazavágyok. Persze most jól hangzik, hogy világpolgárnak mondod magadat, de még az is lehet, hogy egyszer te leszel az aki kint leszel és haza vágysz.
2010. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"De egyébként te mit gondolsz, ki rekeszt ki kit ma, Magyarországon?"


Nem arról beszéltem, ez egy hasonlat volt.


Tegyük fel van egy ember, akit a gondolkodása miatt kirekesztenek. Mondjuk egy arab, aki szereti a vodkát, és biszexuális. Arábiában nem tud érvényesülni, de ha külföldre megy, mondjuk Németországba, ott már mindjárt befogadóbbak lennének vele.


És most maradjon ott szenvedni Arábiában, csak azért mert "az a hazája és nem élhet máshol"?

2010. jún. 10. 15:23
 10/21 anonim ***** válasza:

ma 15:23:

Ez nem függ össze közvetlenül azzal, hogy mi az a világpolgár. Ha mondjuk egy arab Németországba költözik, nem az egyetlen lehetőség, hogy ő világpolgár legyen. Először is mondhatja magát németországi arabnak, az is egy identitás. Másrészt megpróbálhat asszimilálódni, és akkor meg németnek vallja magát. Aztán vallhatja magát egyszerre németnek és arabnak is. És gondolhat úgy az eredeti hazájára, mint a Haza, attól, hogy nem ott lakik. A világpolgár csak egy az ezernyi lehetőségei közül.

2010. jún. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!