Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szívesen dolgoznál együtt...

Szívesen dolgoznál együtt cigány származású emberrel? Alkalmaznád munkavállalónak?

Figyelt kérdés
Nézzünk magunkba, szidjuk őket, hogy nem akarnak dolgozni, és ha akarnának, mi is akarnánk?
2011. febr. 25. 13:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem közvetlen (alvállalkozó partnereken keresztül), de a cégemnek kb 15-20 cigány származású ember dolgozik. Mégpedig rézzel. Ők meglehetősen becsületesek az átlaghoz képest. A munkájukra nagyon kevés panasz van, ha valamit elrontanak, és elmondjuk nekik mi a baj, akkor legközelebb megcsinálják jól. Igazából még soha semmi sem tűnt el (vagy nem észrevehető mértékben).

Jobbikos vagyok (a cégvezetés nagy részével együtt) és azt valljuk, hogy igenis VAN cigánybűnözés. De megfelelő keretek között tenni lehet ellene, mint ahogy a példa mutatja. Nem úgy, ahogy eddig próbálták.

2011. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha normális,és tudom hogy ki ő , honnan jött,akkor felvenném,ha nem lenne magyar helyette.De ahol dolgoztam raktárban(élelmiszer nagykereskedelem)ott sunyi módon felbontották a kartonokat,megitták a szeszesitalt,megették a kaját,stb.
2011. febr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Arcon köpném magam, ha olyan gondolatom támadna, hogy inkább dolgozok szívesebben egy fehérebb bőrűvel, mint egy sötétebbel. Teljesen mindegy. Mindenkitől becsülendő, és egyben elvárható, hogy dolgozzon.
2011. febr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha ismerném és tudnám, hogy becsületes igen. Ismeretlenül csak végszükség esetén a rossz tapasztalataim miatt.
2011. febr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha igényes a munkájára, akkor igen. Ez származástól függetlenül mindenkire vonatkozik!
2011. febr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
63%

1. nem cigány és fehér van.

előbb alkalmaznék fehéret, kínait, arabot, négert.


2. nagyon meggyőzőnek kellene lennie ahhoz, hogy azt mondjam oké, az, hogy tud rendesen beszélni, még kevés, ha tud tök egyszerűen átlagosan viselkedni, akkor pont 0 szinten lesz amit a többség megüt. és ezen felül kell teljesíteni, amit a magyartól is elvárok, hisz nem egy átlagos embert akar a munkáltató, hanem a legjobbat akit talál, persze számít az ár is nyilván.



2. tegyük fel, hogy normálisnak tűnik. sajnos rosszak a tapasztalatok, sokszor a normálisból is előjön az a bizonyos cigány vér, volt rá sok példa körülöttem sajnos.

Ami viszont gáz, hogy ha egy cigány megsértődik, akkor jön a "kinyírom az egész családodat" féle téma. nah ebből nem kérek.


Küzdjenek csak kicsit, szembesüljenek pár visszautasítással aki ezek után is kitart az valszeg megérdemli, hogy valaki megbecsülje.


viszont a többség azonnal visszazuhan arra a szintre ahonnan jött, akkor pedig később is visszazuhant volna.


nem kérek a szerencsejátékból.

2011. febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Az a jellemző, hogy nagyon kevés szeretne, akar munkát vállalni közülük. Az átlag viszont tudja, hogy miért, /nagy a család, örökbefogadta a szomszéd kissrácot, netán van köztük fogyatékos is stb/ ez mind hatalmas kedvezménnyel támogatással járt. Néhány megfordult nálam, mint beosztott. Ebből a kevésből egy kettő sokakat megszégyenített közülünk becsületességével, stb. Nem is keveredtek össze a sajátjaival. A legnagyobb bajt én abban látom, hogy 98%-nak eszébe sincs dolgozni, mert ezt látta, látja és adja lehetőségként számára a demokrácia. De nekik is enni kell! Ezért semmitől sem riadnak vissza és minnél kevesebbet kapnak tőlünk, annál veszélyesebbé válhat a helyzet. A börtönben pedig wellnesst, kiképzőtábort biztosítunk számukra, ahol minden extrát megkapnak, kigyúrt gyilkológépként jönnek ki onnan. Az egyik kölyke megkéselt valakit, az apja azt mondta, "de nem halt bele"! Föl se fogják,hogy mit csinálnak és a gyerekek ebben nőnek fel! Mondhat bármit is a sok tanult, őket csak fényképről ismerő szociológus, kutató stb. komoly kihívást jelent a probléma, szerintem a közeljövőben ez nem megoldható! A nagy Amerika nem kinlódik hasonló bajjal? De ha dolgozni akar, adjunk lehetőséget annak a kevésnek. A többi, már csak a kitartásukon múlik.
2011. febr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kamumail akkor mégis mit szeretnél? Azt, hogy bűnözzenek? Egy magyar ugyanúgy meglophat téged is vagy bárkit!

"viszont a többség azonnal visszazuhan arra a szintre ahonnan jött, akkor pedig később is visszazuhant volna."

Te ugye ezt így tudod? Már előre nem?

2011. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 shenk ***** válasza:
Mindig volt cigány munkatársam, bárhol dolgoztam is. A legutóbbit a főnökkel közös megbeszélés alapján vetettük fel, egy szép fehér lusta disznó helyett. Ennek harmadik éve. Nem bántuk meg. Okos, dolgos, ügyes. Ez van srácok...
2011. márc. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!