Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó vagy rossz,...

Szerintetek jó vagy rossz, hogy csatlakoztunk az EU-hoz?

Figyelt kérdés
És miért?

2011. márc. 8. 20:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

bemész bármelyik boltba, megnézed az árakat, megnézed anyád/apád fizetését/sajátodat és rájössz magadtól is


miért? azért.

2011. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Vannak előnyei is és hátrányai is ugyanúgy, de szerintem jó, csak nem az árakat kéne először Eu-s szintre emelni, hanem a fizetésekkel együtt. Mivel már majdnem annyi otthon minden, mint itt, de a fizetések a béka feneke alatt vannak. Itt egy minimálbérből fent tartasz egy albérletet és mellette a kajádat is fizeted, otthon egy albérletet tartasz fent egy minimálbérből és mellette még nem is ettél.
2011. márc. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
válaszom egy határozott talán.
2011. márc. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Én örülök neki! A legjobb lenne egy Európa Egyesült Államok, akkor az USA nem tudna szórakozni a kontinenssel, se az Oroszok. Anélkül meg lehet nézni mit ér egy 300 ezer nkm-es Németország egy 9 millió nkm-es USA-hoz képest. Egyedül semmik vagyunk.

Akik meg Magyarország függetlenségével papolnak, azoktól megkérdezném, hogy mikor is volt utoljára független Magyarország?

1541-1699 Török hódoltság,

1699-1867 Habsburg,

1869-1918 Monarchia,

1945-1989 Szovjetunió,

Most pedig EU. Inkább leszek a nyugat gyarmata, mint az oroszoké, USA-é vagy a Kínaiaké. Európai vagyok és ha egész Európa egyé válna az lenne a legjobb.

2011. márc. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem jó. Erasmussal voltam külföldön, most Eu-s projekten dolgozom. A volt sulim, a városom elkerülőútja, főutcája mind-mind EU-s támogatásból újult meg.


Mellesleg:

[link]

2011. márc. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
34%
Én sajnos még nem éreztem meg a pozitiv oldalát. :(
2011. márc. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagybátyám aki pap, 200 ezer Ft uniós támogatást kapott a templom padsorának felújítására, és az egész nem volt több 100 ezer forintnál, szóval volt pénz még ezt-azt felújítani.

Szóval, ha a támogatások célba is érnek akkor egyértelműen remek dolog az EU, de sajnos néha elakad néhány kéz között.

2011. márc. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen több jó származik belőle, bár az EU-nak kevésbé.

A közös európai piacnak köszönhetően a magyar gazdáknak mindig van felvevőpiaca, illetve az olcsóbb külföldi áruk beáramlásának következményében az itthoni árak is viszonylag alacsonyan maradnak(például a zöldségek). Hátrány, hogy a jó minőségű magyar áru elhagyja az országot, hisz az előállítási költségek nem tudnak versenyezni a külföldivel, ám külföldön van vásárlóerő. Az export azonban az itthon lévő magyar árakat is sokszor az egekbe szökteti.

Az EU-s támogatásoknak köszönhetően a magyar gazdák modernizálhattak, vagy modernizálhattak volna, mindenesetre ezen pénzek felhasználásának hatásfoka hihetetlenül rossz(Portugália EU-s forrásokból sikeresen tette versenyképessé, és termelékennyé mezőgazdaságát). Ez a rossz felhasználás más területeken is érvényes: Sok cég sportot űz az EU-s pénzek elsikkasztásából, nem forgatják be a vállalatba, nem modernizálnak(Míg a kisebbek eleve nehezebben jutnak ezekhez hozzá). Élen áll ebben hőn szeretett magyar államunk: A Magyarországnak szánt pénzek 80!!!%-át a politikai pártok és cégeik elsikkasztják, csupán a maradék 20% jut tovább az emberekhez, cégekhez, intézményekhez. Ennek ellenére rengeteg minden épült EU-s forrásból, és ehhez képest sok helyen élni is tudtak a lehetőségekkel.

A felsőoktatásban az ösztöndíj programoknak köszönhetően sokan tudnak külföldön tapasztalatot, ismeretet szerezni( A középkori Magyarországon is nagyon fontos volt a betelepülő értelmiség, parasztság magával hozott tudása, újításai). Sajnos a bolognai rendszer sok képzetlen diplomást termel, de ez önmagában nem a rendszer hibája(bár kérdés, hogy kiküszöbölhető-e), de lényeg a lényeg: A felsőoktatás is profitál EU tagságunkból. Sorolhatnánk még a pozitívumokat persze.

Most jöjjenek a negatívumok. Az EU politikája alapjában véve centrális, illetve minden tagállamra egyforma érvényű. Ez egy olyan országban, ahol a mentalitás, a kultúra, a közigazgatás rendszere eltér egy nyugati államétól, a szankciók, EU-s törvények nem ugyanazt a hatást váltják ki, és ezt egyáltalán nem veszik figyelembe. Persze semelyik kormányunk nem harcol ezek ellen, de ez sem az EU hibája. Sokszor a kulturális sajátosságokra sincsenek tekintettel, ami egy ilyen színes kontinensen fatális hiba.

Ami még nem probléma, de nemsokára nagyon az lesz, az a külföldiek földvásárlása. A magyar föld a Nyugat- Európaihoz képest hihetetlenül olcsó, ráadásul az ország belső tőkéje is nagyon kevés. Egyszerűen nem lehet felvenni a versenyt a külföldi befektetőkkel ilyen feltételekkel. Most hirtelen több negatívum nem jut eszembe, de gondolom másnak igen, ők helyettem is leírják.

Alapjában véve azt gondolom, hogy az EU, mint intézmény egy fejlődési lépcsőfok Európa történelmében, mindazonáltal kiforratlan rendszer. A Kelet-Európai országok csatlakozásával párhuzamban elmaradt jó pár szükséges reform, nem reagáltak a változó körülményekre. Ma még- legalábbis itthon- az EU politika nem annyira napi téma, mint a helyi politika, holott kiaknázatlan lehetőségek sokasága rejlene benne.

2011. márc. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
Szép kampányszöveg:) De vaalóság az h gyarmatizáltak (cukorgyárak bezárása stb), cserébe nem omlott össze a gazdaság.
2011. márc. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%
Szép kampányszöveg:) De valóság az h gyarmatizáltak (cukorgyárak bezárása stb), cserébe nem omlott össze a gazdaság.
2011. márc. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!