Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha jövőre 40 ezerre csökkentik...

Ha jövőre 40 ezerre csökkentik (kb 12 ezerrel) az államilag finanszírozott szakokat akkor mennyivel fognak nőni a ponthatárok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 02:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Közoktatás kategória lenne, csak rossz helyre raktam véletlen.
2011. júl. 21. 02:32
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

ezt nem lehet megmondani


nyilvánvalóan a humán szakok pontjai mennek majd felfelé, mint az űrsikló

A mérnöki és term.tudományos szakok ponthatárait csökkentik majd.


De ez az egész függ a jelentkezők számától és pontjaitól.

ezt még Rózsikáék sem tudják befolyásolni.

Csak a keretszámokkal tudnak játszani

Továbbá a költségtérítésre nincs ráhatásuk.

2011. júl. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem mindegyik szakon arányosan csökkentik az államilag finanszírozott helyeket. Lesz olyan, ahol 0-ra csökkentik, lesz olyan, ahol nem változik az államilag finanszírozott helyek száma. De előre nem lehet megmondani, hogy 5 vagy 50 ponttal fognak-e nőni a ponthatárok. Még az is lehet, hogy csökkenni fog, mert ha jól tudom a végzősök (és így a felvételizők) száma már csökken.
2011. júl. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

"Lesz olyan, ahol 0-ra csökkentik,"


hol?

ilyet nem tudnak meglépni, bár...

2011. júl. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Nos, a logaritmus úgy működik, hogy (leegyszerűsítve) pontszám alapján sorrendbe állítják a jelentkezőket - ha 100 embert vesznek fel, akkor a 100.jelentkező pontja lesz a ponthatár (ha több embernek van azonos pontszáma, akkor kevesebbet vesznek fel, de ettől most tekintsünk el). Tehát, ha csökken a felvehető szám, akkor már nem a 100., hanem a 60. ember pontja lesz a ponthatár. Hogy ez mennyivel magasabb, mint a 100-é, az a jelentkezők teljesítményén múlik, lehetnek elég nagy különbségek, főleg alacsonyabb ponthatárú szakoknál (mondjuk egy idén 460pontos szaknál nem lehetnek óriási eltérések, eleve csak 20pont mozgástér marad, és azért maximális pontot nem sokan szereznek).
2011. júl. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

"nyilvánvalóan a humán szakok pontjai mennek majd felfelé, mint az űrsikló

A mérnöki és term.tudományos szakok ponthatárait csökkentik majd. "

pont nem! egy BME VIK-re mikor én jártam oda pár éve, mérnök infora össz. 500, villre 400 embert vettek fel, ennek igen nagy része volt állami, és a BME több karával így van.

2011. júl. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

""nyilvánvalóan a humán szakok pontjai mennek majd felfelé, mint az űrsikló

A mérnöki és term.tudományos szakok ponthatárait csökkentik majd. "

pont nem! egy BME VIK-re mikor én jártam oda pár éve, mérnök infora össz. 500, villre 400 embert vettek fel, ennek igen nagy része volt állami, és a BME több karával így van."


Pedig pont ezt nyilatkozták. Pl a btk-nak csökkenteni fogják a keretlétszámát, a műszaki/ttk-nak pedig növelni.

2011. júl. 21. 10:18
 8/8 anonim válasza:
Szerintem ha 12000-rel csökkentik a felvehető diákok számát akkor nem csak a humán szakokét fogják redukálni. Gondolom kis mértékben pár műszaki szaknál is csökken majd a létszám, ha nem is mindenhol. A legjobb ha fizikatanárnak készülsz, ott valszeg jövőre is marad a 200...
2011. júl. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!