Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerencsésnek érzed magad,...

Szerencsésnek érzed magad, hogy e csodálatos nemzet tagja lehetsz?

Figyelt kérdés
Én ilyenkor mindig nagyon büszke, és boldog vagyok. :D
2011. márc. 15. 16:02
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
62%

21:26 Én semmilyennel.


Amúgy ahogy megláttam a kérdést, felröhögtem, azt hittem egy vicc, egy poén. De nem az.

2011. márc. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
80%
Bocs, ezen nevetnem kellett. :D Nem, sajnos nem érzem magam büszkéne, sőt, ha kimegyek Ausztriába, szinte szégyellem magam, mikor az akcentusomról lerí, honnan jöttem...
2011. márc. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

21:32-nek

Hol hallottál te engem hőbörögni? Én megróbáltam otthon munkát találni, nem sikerült, hát kijöttem külföldre, ennyi… Az meg, hogy nem a diplomámmal helyezkedtem el? Igazság szerint, amíg ennyit keresek, mint most, addig nem érdekel, hogy 8 általános, vagy diploma kell hozzá… Nem érdekel, hogy egy irodában ülve, vagy felszolgálással keresem meg… Egyébként is, mindenkibe azt sulykolják, hogy tanulj, kell a diploma, mert akkor jól fogsz keresni… Hát már ez sem állja meg a helyét, mert a mai diplomások örülnek sokszor egy minimálbéres állásnak is…

A diplomámnak örülök, megharcoltam érte, sok kínlódás volt vele, és ki tudja, mire fogom egyszer még használni…Senki nem fogja elvenni tőlem. Az, hogy most nem ez a megélhetésem kulcsa, az mit számít, de most komolyan?!

Egyébként az pedig megintcsak az állam hibája szerintem, hogy olyan emberek képzésére ad pénzt, akikre nincs szükség… Ez sem az én hibám… Na de ha érdekelt a politológia, akkor hadd tanuljam már azt, kérlek…

Mellesleg pedig a 2-3 felkapott szak mellett sorolnál nekem olyat, amivel pályakezdőként azonnal jó pénzért el lehet helyezkedni otthon?!

2011. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

"Utolsó, mekkora agy vagy, most írta, hogy külföldön kétszer annyit keres, nem tudsz olvasni??!!"


És te tudsz értelmezni, kedves nagy agy? Nem érdekel mennyit keres, arra utaltam, hogy nem kell hőbörögni, hogy "jaj diplomám van, de a gonosz állam nem ad munkát", amikor értéktelen a diplomája és külföldön sem ér vele semmit. Örülök, hogy megtalálta a szerencséjét más módon, de közben ne panaszkodjon már. Nekem is van diplomám, el is tudtam helyezkedni vele, és lám prémiumokkal együtt meg is kapom azt a pénzt, amit ő a vendéglátással. Csak jól kell választani.

2011. márc. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:19


Tudod, ha nem lenne hitem, olyan hazátlan lennék, mint te. Az én hitem szent. Az én vezetőm a szívem és a szívem azt mondja, hogy magyar vagyok, vérbeli magyar! Tenni fogok, igen is tenni! Szeretném, ha neked is jobb lenne! Minden igaz szívű magyart a testvéremnek fogadok, hát ők is fogadjanak engem!

Lehet, hogy egy álmodozó kisgyereknek gondolsz, de hidd el..nekem már csak a hazaszeretetem maradt. Nem vagyok kopasz, se rocker, se szélsőséges.. magyar vagyok. Hiszek Magyarországban és hiszek fiaiban.

Most még csak ideák, de én ott leszek amikor valóra válnak!

Ti, akik "szar"-nak nevezitek az országot, hogy néznétek őseink szemébe? Mit mondanátok a szabadságharcosoknak? Hogy éreznétek magatokat, amikor az '56-os hősök a szemedbe néznének?

Hit nélkül az ember vesztes, a magyar halálraítélt!

Leszavazhattok, de nem fog megtörni. Kinevethettek, de nem hátrálok meg.Ellökhettek, de újra felállok! Óvja az Isten minden magyarját!

2011. márc. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

"Hol hallottál te engem hőbörögni?"


Lássuk csak... Tán itt: "Én már leléptem egy fél éve... Otthon nem kaptam munkát a friss diplomámmal... Totális katasztrófa, ami otthon folyik... És büszkeségből ki él meg?"

2011. márc. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

"Egyébként is, mindenkibe azt sulykolják, hogy tanulj, kell a diploma, mert akkor jól fogsz keresni… Hát már ez sem állja meg a helyét, mert a mai diplomások örülnek sokszor egy minimálbéres állásnak is…"


Ez sosem állta meg a helyét, önmagában a diploma csak akkor hoz jó állást, ha értékes, ergo van a mögötte lévő tudásra kereslet.


"A diplomámnak örülök, megharcoltam érte, sok kínlódás volt vele, és ki tudja, mire fogom egyszer még használni…Senki nem fogja elvenni tőlem. Az, hogy most nem ez a megélhetésem kulcsa, az mit számít, de most komolyan?!"


Téged érdekel, amikor hangoztatod, hogy a hazád nem ad neked lehetőséget elhelyezkedni a diplomáddal.


"Egyébként az pedig megintcsak az állam hibája szerintem, hogy olyan emberek képzésére ad pénzt, akikre nincs szükség… Ez sem az én hibám…"


Ezzel egyetértek, de úgy tűnik most ezen változtatnak. Mindazonáltal minden egyénnek van agya és tud gondolkodni, és kis utánajárással rájöhet, hogy mivel lesz képes megélni, függetlenül attól, hogy az állam támogatja-e a szakot vagy sem.


"Na de ha érdekelt a politológia, akkor hadd tanuljam már azt, kérlek…"


Mondtam én, hogy ne? Csak utána ne gyere azzal, hogy nincs munka.

2011. márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Itt nem a diploma a lényeg… Úgy látom nem érted… Én a munkáról beszélek… Te arról írsz, azért nem fizetnek meg, mert sz@rt se ér a diplomám, én meg arról, hogy így lenne a normális mindenhol, mint idekint, hogy diploma nélkül is anniyit keresek, mint te otthon a jól fizetőnek számító állásoddal…

Úgy kapok annyi pénzt, mint te, hogy még szaktudás sem kell hozzá… És ezt tartom nevetségesnek… No és ehhez képest tartom gáznak, hogy otthon még a diplomámmal együtt sem akartak 100 ezernél többet fizetni… Lehet, ha ugyanazt végzem, mint te, akkor keresek otthon is ugyanennyit, na de nem tartod viccesnek, ,hogy itt pl a takarítónő 370 ezret keres… Te normálisnak tartod, hogy ugyanannyi a fizetésed, mint neki?

Nekem ez jobb így, minthogy végigkínlódtam volna az egyetemet egy olyan szakon, amit gyűlölök, majd egy olyan munkahelyen, amit gyűlölök, mert nem szeretem, amit csinálok…

De az is egy vicc, hogy a diplomások 80 %a kb minimálbér körül keres otthon, de 150 ezret maximum…

Tehát itt nem arról van szó, hogy van-e egyáltalán diplomám vagy sem… Hanem hogy otthon a béka s*gge alatt va az életszínvonal, és nincs elég munkahely sem… Itt bármilyen állásod van, az garancia a jó életre… Otthon meg már 18 évesen lesegessem , hogy 4 év múlva majd milyenek lesznak a munkaerő piaci viszonyok, mert ugye nem akarok éhenhalni a diplomámmal… Na erről van itt szó…

2011. márc. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Ezek tények, és nem is lehet vitatkozni velük. Nekem csak azzal van a bajom, hogy az államot okolod azért, mert a diplomádhoz nem biztosít munkát, holott másutt se tudsz azzal a szakmával elhelyezkedni. Ennyi, ezt már leírtam többször is, többet nem fogom. Lehet, hogy túl bonyolultan fogalmazom, azért nem lehet megérteni.


" Otthon meg már 18 évesen lesegessem , hogy 4 év múlva majd milyenek lesznak a munkaerő piaci viszonyok, mert ugye nem akarok éhenhalni a diplomámmal… Na erről van itt szó…"


Ezt nem értem, komolyan mondom, mintha nem egy értelmiségivel beszélnék, hanem egy kamaszgyerekkel. Te magad írtad, hogy a diplomáddal külföldön sem tudsz érvényesülni, ezért végzel vendéglátói munkát. Ergo az ottani 18 évesek is nézegethetik a munkaerőpiacot. Szerinted aki ott kiszabadul az egyetemről az rögtön egy munkahelyre megy át? Ne viccelj már.

2011. márc. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Azt nem mondtam, hogy nem tudok elhelyezkedni idekint a diplomámmal... Nem is próbáltam... Egyelőre tanulom a nyelvet...Felsőfokú nyelvvizsgával jöttem ki, de akkor sem kopogtathatok szimplán egy papírral, hogy jöttem dolgozni, amíg nem beszélem tökéletesen a nyelvet... Én ezt csak ugródeszkának szánom... Nem itt fogok megöregedni... A vendéglátást csak azért, mert ide volt a legkönnyebb kijutni... 2-3 év a maximum, amit ebben akarok tölteni... Utána saját vállalkozás, idekint, ez a hosszútávú tervem...Egy-két év alatt meglesznek hozzá az anyagiak, és ennyi... Otthon ezt nehezebb lenne elérni...

Egyszerűen csak arra akartam kilyukadni, hogy bár neked összejött, de nem ez az általános... Gondolom neked is vannak olyan ex csoporttársaid, akiknek közel sem sikerült úgy, mint mondjuk neked... Egyébként azt is valószínűnek tartom, hogy az itteni viszonyokhoz képest te otthon alul vagy fizetve, de jócskán...

2011. márc. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!