Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mi lesz a vége...

Szerintetek mi lesz a vége ennek az egésznek, ami az országban folyik? Mit hoz a jövő, jó vagy rossz vége lesz? Fogunk valaha jobban élni, egységben? Mikor? Mi hozza majd a változást?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 22:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mi lenne... Viktor megmondta: felemelkedés. Az nyilván jó, nem? Megmondta azt is, hogy most már egységes a nemzet. Már most az. A változás pedig a fülkeforradalommal már megtörtént. Tehát ahol most még nincs kolbászból a kerítés, ott a felemelkedés évétől kezdve (2013, ha jól tévedek) lesz úgy.


Ne mondd, hogy nem hiszel Viktornak...

2011. márc. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nos, ha azon az úton haladunk továbbra is, amelyik nyilvánvalóan a szakadékba vezet és eszünk ágában sincs irányt változtatni, akkor beleesünk a szakadékba.


"Ez van srácok!" by Tapsi Hapsi

2011. márc. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Na látod ez jó kérdés,én is azt látom hogy folyamatosan csak lefelé megy az ország.
2011. márc. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

Mi lenne, aki akar az boldogul, csak alkalmazkodni kell a megváltozott világhoz és nem a Kádár rendszerben élni, meg a múlt évszázadban.

Kicsit globalizálódnia kellene a magyaroknak is,

pl: beszélni legalább egy nyomorult idegennyelvet, de rendesen.

Meg felfogni, hogy már nincs vasfüggöny.

De amíg itt az a napi program hogy bemegyek dógozni délután hazamegyek túrom a fődet vagy egyéb más házimunkával eltöltöm az időt este meg ledöglök a tv elé, addig mit akartok má?

2011. márc. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:44


Neked mi bajod van?

2011. márc. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen igaza van. Kicsit modernizálódnia kellene az emberek nagy részének, akármilyen nehéz is. Nem papolni kéne, hogy bezzeg az osztrák meg a német stb. mennyivel többet keres, mennyivel jobban el... ha a magyar is annyit dolgozna, nem kávézgatna a munkahelyén (tisztelet a kivételnek) és feleennyit lopna, itt is jobb helyzet lenne. A határ mellett élek, osztrák ismerősökkel, és tudom, hogy itt először a fejekben kellene rendet tenni... majd ha a gondolkodásunk és az életvitelünk nyugati lesz, mi is nyugati módjára élhetünk. Addig meg fiatalként marad az a terv: elmenni innen minél gyorsabban.

A kérdésre válaszolva... nem látom a kiutat, ahogy az ismerőseim sem. Ahhoz, hogy jobb legyen, az elmúlt 20-21 évet kellene megváltoztatni gyökerestől, ami pedig képtelenség. Nem vagyok pesszimista típus, próbálok mindent reálisan nézni, de itt szerintem nagyon nagy gondok lesznek hamarosan. Lassan élhetetlen lesz az ország... Ausztriában a cukor kg-ja 70-90 Cent közt mozog (200-250 Ft), az üzemanyag is 30Ft-tal olcsóbb. Szlovéniában hasonló.

2011. márc. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Szomorú, hogy aki kritikával él, azt rögtön lepontozzák a birkák. Azt hozzáteszem, hogy amíg ki nem hal a most 30-40 éves generáció is, addig itt nem nagyon lesz mentalitásváltás, nekik még benne van a gondolatukban, hogy állambácsi mindent megold, nekünk nem kell törődni semmivel. Az új generációrt már nem szabad rászoktatni erre.
2011. márc. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem az van a fejemben hogy a kormány cigánybarát, és nem ROMA mert a roma a cigányok nyelvén jelenti a saját nép csoportjukat, ez olyan mintha az angolokot english nek hivnánk, szóval ők CIGÁNYOK, és szerintem meg kéne tagadni tőlük a segélyt, vagy megmondani ha szülni akarsz kedves barátom, fizesd is ki!
2011. márc. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
23.44, 10.51 ti most azt írtátok le, hogy mi lenne a legkönnyebb megoldás, tehát szerintetek az embereknek külföldre kéne menniük. A kérdés viszont nem ez volt, hanem az, hogy hogyan tehetnénk jobbá az országot. Jó, azt teljes mértékben elismerem, hogy élhetetlen, de azzal még csak fokozzuk, ha a munkaerő bő háromnegyede kimegy külföldre.
2011. márc. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Nekem az van a fejemben hogy a kormány cigánybarát, és nem ROMA mert a roma a cigányok nyelvén jelenti a saját nép csoportjukat, ez olyan mintha az angolokot english nek hivnánk, szóval ők CIGÁNYOK, és szerintem meg kéne tagadni tőlük a segélyt, vagy megmondani ha szülni akarsz kedves barátom, fizesd is ki!"


Köszönjük az etimológia órát. De most ez hogy jön ide?

2011. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!