Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet valaki annyira...

Hogy lehet valaki annyira agyatlan, hogy jódot vásárol?

Figyelt kérdés

Most volt a híradóba, hogy állítólag Magyarországon(!) egy csomó ember jódot vásárolt, hogy megvédje a magától a japán sugárzástól.

Attól eltekintve, hogy a sima gyógyszertári jód erre nem alkalmas, mégis hogy gondolja valaki azt, hogy a Föld másik feléről (Japánról) ide is elér a sugárzás?

Csernobilnál érthető, mert az azért elérhető közelségben van, de Japán?

Nem néztek ezeket soha földgömböt?


2011. márc. 22. 18:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
28%

Nem az az agyatlan aki jódot vásárol, hanem az aki bólogat a médiára és mindent elhisz neki!


Ha mondjuk Romániában robbant volna fel az erőmű és azt mondaná a média, hogy no problemo, akkor elhinnéd?


Hogyha azt mondaná a média, hogy ugorj a kútba, ugornál?


Akik jódot vásárolnak azok nem "agyatlanok" hanem önálló gondolkodásúak. Példát vehetne az itteni gondolkodásmódról a sok birka nyugat-európai és amerikai akiknél hogyha egy nap eltűnne a tévé, még lélegezni is elfelejtetnének!

2011. márc. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
46%
Mért ne érne el te csökkentértelmű?
2011. márc. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Bármiféle média nélkül simán rá tudok jönni, hogy hol van Japán, és hol van Magyarország. Ha Japánban egy atombomba robbannak fel (mint ahogy volt is rá példa), itt akkor sem kéne jódot szednie senkinek.

De ha hozzánk eljutna a sugárzás, akkor addigra gyakorlatilag az egész világ sugárfertőzött lenne, akkor pedig már úgyis mindegy.

2011. márc. 22. 19:01
 4/29 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt a tudatlan emberek hibája, akik nemhogy a fizikát, de még a földrajz fogalmát sem ismerik, máskülönben rápillantottak volna egy térképre, és egyből leesik nekik, hogy semmi félnivalójuk sincs. Még a Csernobili katasztrófának se volt nagy hatása itt Magyarországon, nemhogy egy 10.000 km-re levőnek.


Másrészt (ami súlyosabb szerintem) a média hibája. Összesen egyszer láttam olyan műsort (oké, mondjuk egy nap kábé fél órát nézek TV-t), ahol egy kompetens, fizikus téren végzett ember nyilatkozott, és megnyugtatott, hogy akármi történik Japánban, annak semmi következménye nem lehet Mo.-ra nézve.

Vasárnap a Naplóban (ahol a Bludnyik Blicsko fején még mindig ott van a bézbóz-sapi) az emberek 80%-a azt írta, hogy fél a Japán atomerőmű-incidenstől. Lement a műsor, már vártam, hogy mikor nyugtatják meg az embereket. És semmi. Ez ám a felelős tájékoztatás.

2011. márc. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Azt még megértem, ha japánok, kínaiak, ausztrálok vagy amerikaiak eszik a jódot, ők még a környékükön is vannak, de mi?
2011. márc. 22. 19:02
 6/29 anonim ***** válasza:
58%
Jobb félni mint megijedni.Azonkívül téged mit idegesít,hogy ki mennyire fél a dologtól?
2011. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%
Paks viszont nálunk is van. Szerintem az emberek csak belegondoltak hogy ú tényleg mi lenne ha felrobbanna Paks, és nem lenne otthon jód? Mennyünk vegyünk valamennyit.
2011. márc. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező nem vagy te enyhén tudatlan?

Tisztában vagy vele, hogy ezeknek a cuccoknak a felezési ideje 30-80 év? Tudod mi történik egy egy ilyen atomfelhővel? Eloszlik a légkörben és idővel az egész világon szétterül, azért nem okoz komolyabb károkat mert "felhígul" ám még a csernobili sem feleződött le itt van a légkörben szép hígan, most hozzá jön a japán majd hozzájön még egy valahonnan a világból és születnek is szép kis nyolcfejű unokáid. Azt meg nem értem mért vígasztal téged, hogy mire idáig elér az egész világ fertőződik.

De ebben az egyben igazad van, csak engem ez sem tölt el jelentősebb lelkesedéssel a sugárzóanyagok iránt.

2011. márc. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
NA ide figyeljtetek. Még hogy Csernobilnak nem voltak hatásai Magyarországon? Balgaság. HA kicsit utánanézel, akkoriban rengeteg torzszülött született. És tévedés ne essék, a Japán sugárzás is ide fog érni, sőt, az egész világot érinteni fogja, csak nem mindegy milyen mértékben. Itt valószínűleg már minimális lesz a szint, de attól ide is elér, mivel az atommolekulák összekapcsolódnak a levegővel, és mindenhova elmennek, amerre a szél fúj.
2011. márc. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Jesszus, engem mondjuk nem zavar, felőlem lehetnek egyes emberek annyira agyatlanok, hogy ezt eszik.

Csak pont nem hat, mert a normális jódot a katonaság tárolja, és majd vészhelyzetben osztják ki.

Csernobil után sem lett tele az ország 8fejű gyerekekkel.

Ez meg pláne nem ér el idáig, de lehet nyugodtan rettegni, ha nektek attól jobb.

2011. márc. 22. 19:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!