Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehet életben maradni...

Hogyan lehet életben maradni ebbe a mocskos országban egy sima általános iskolát végzett embernek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 07:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%

Ugyanezt én is megkérdezném a "vezetőinktől".

Közgazdasági érettségi, gyakorlat hiányában nem adnak munkát, a teskóba meg túlképzett vagyok polcfeltöltéshez.


Kitartás.

2011. márc. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%
Leginkább sehogy.. De tegnap azt mondták nekem jehova tanúi, akik elkaptak a lakás előtt, hogy ha türelmes leszek sokkal jobb lesz, eljön majd az idő..stb.. Én nem hittem el nekik, csak felidegesítettek, de ha titeket ez megnyugtat, akkor már volt értelme meghallgatnom..
2011. márc. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

megpróbálhatnál egy OKJ-s tanfolyamot elvégezni

az első ingyen van... Mi érdekelne?

[link]

2011. márc. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Sz1u ***** válasza:
86%

Úgy például, hogy nem a gép előtt ülve "mocskos ország"-ozol, hanem megpróbálsz munkát keresni. Közben (mint előttem már írták) elvégzel valamilyen szakiskolát. Több esélyed lesz a túlélésre!


(a nicked és a - majdnem tökéletes - helyesírásod alapján viszont kissé kételkedem, hogy csak 8 általánosod lenne)


"Az Agrippa héber → latin eredetű férfinév, jelentése: farfekvéssel született. Az ilyen nehéz szülést átvészelt gyermekeknek szerencsés, boldog életet jósoltak." - forrás Wiki.

2011. márc. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Nyolc osztállyal? Nem akarok gonosz lenni, de a diplomás munkanélküliség óta sehogy.
2011. márc. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%
Most adókedvezmény jár annak a munkáltatónak, aki romákat alkalmaz. Esetleg valld magad annak. Amúgy én sem hiszem el, hogy csak általános iskolát végeztél.
2011. márc. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet munkát keresni ! Csak a megfelelő helyen szakma hiányában ahol betanított dolgozót keresnek. Általában a szakmunkásokkal vagy magasabb iskolai végzettségűekkel jobban kijönnek, ugyanis feltételezik, hogy nagyobb az értelmi képesség. Nagy értékű gépek kezelése már nagy felelősség a cégnek is pl neked is, ha tönkre nyomod.Tehát a munkahelyek válogatnak jó és jobbak között.Tanulni kell,mert mindenhol ahol megfordulsz a kollégák éreztetni fogják ,hogy egy nulla vagy.Ez a magyar valóság.
2011. márc. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
nyugodtan dolgozhatsz gyárban. kevés a fizetés,de mi pl. 10 éve nem halunk éhen belőle. közben érettségiztünk,most okj-t végzek. talán még főiskola is lesz belőle. nem sírni kell,hanem hinni magadban és törekedni a jobbra többre. a munkádat becsülettel végezni,nekünk eddig mindig ez segített a cégen belüli előbbre jutásban. sajnálattal látom,hogy manapság a kevés fizetést (amit akkor is tudtál,amikor a szerződést aláírtad) sokan a munkahelyről való lopással egészítik ki. néha mindenki elkeseredik,de az élet valójában szép,meg kell próbálni élvezni.
2011. márc. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%
9.25-ös vagyok újra. hozzátenném,hogy a tíz év alatt vettünk műszaki cikkeket,kocsikat(egyre jobbat),lakást hitelre,aztán öreg házat sok utánajárással bagóért ,amit sk. felújítottunk,aztán eladtunk,így most van egy szép lakásunk végre hitelmentesen. voltunk néhányszor külföldön nyaralni,többször belföldön. mindennap jut étel az asztalra. jó minőségű ruháink,cipőink vannak(bár nem a legnagyobb márkákból,de nem is kínaiból). van lapos tévé,játékkonzol...stb. sokszor voltunk nagyon nehéz helyzetben,amikor több volt a fizetnivaló,mint a mi kicsivel minimálbér feletti fizunk,de együtt átvészeltük valahogy. a hitedet nem szabad elveszíteni. a gödör aljáról csak felfelé vezet út.
2011. márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a gyors válaszokat,de idézőjelben írtam,hogy éhen dögleni,mert mire az összes számlát kifizetem a maradék pénz némi kajára és a létfentartáshoz szükséges dolgok megvételére elég.

Nyaralásra nem is merek gondolni,esetlek egy-két nap nyaralás külömböző bevásárló központokban,mint nézelődő és annyi.

Az OKJ-s tanfolyammal kapcsolatban csak annyit szeretnék mondai,hogy egy kalap szart ér!

Sok ismerősöm lerakott külömböző tanfolyamokat,beleölte a sok pénzt,majd amikor el akart helyezkedni mindjárt azt kérdezték,hogy mennyi gyakorlata van.

Ez is egy üzleti fogás,öld bele a pénzedet,gyakorlat nélkül semmi esélyed elhejezkedni.

2011. márc. 23. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!