Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a riportról? (Házon kívül)

Figyelt kérdés

Egyetértek vele és én amint tehetem és végzek ezt az utat válkasztom.


[link]


És ha valakinek van ideje akkor egy ehhez kapcsolódó cikk.(csak orvosok)


[link]



De régebben volt egy felmérés (2009-2010)amelyből kiderült, hogy a mai középiskolások 31% akar külföldre menni, 30% nem tudja, 39% maradna.


2011. márc. 25. 07:37
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Egyet értek teljesen.

Én is ebben a helyzetben vagyok igaz nem diplomás csak érettségim meg 2 szakmám van és nekem sincs munkám már fél éve. 23 évesen milyen jövőképem legyen? Hova válaljon az ember családot meg miből?

Anyám szintén munkanélküli apám már nyugdíjas ez a szerencsénk legalább az biztos.

Szerencsére én különösen szerencsésnek mondhatom magam nővérem kint él kanadában jövő nyárom én is kimegyek addig is nyomatom az angolt hogy jobban menjen meg hátha lessz még valami munka addig.

2011. márc. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Itthon nincs munka,ha van,akkor is csak arcpirítóan alacsonyak a bérek. Egy fiatal előtt nincs semmilyen jövőkép,legfeljebb akkor,ha a szülei a gazdagok közé tartozznak,és megfelelő helyeken vannak összeköttetéseik.
2011. márc. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
A legnagyobb baj az, hogy az országban a képesség majdhogynem semmit sem számít. Persze, tudom, nyugaton is van protekció, meg majd ide is beírja valami troll, hogy ő havi negyvenmilliót keres önerőből, de a nagy helyzet az, hogy a szaktudás egyre kevesebbet ér, tehát ha valaki arra épít, hogy mivel az egyetemen évfolyamelső volt, majd jók lesznek az elhelyezkedési esélyei, az nagyon meglepődik. Hogyne, lehet vállalkozni, olyan terhek mellett, amit egy induló cég mai viszonyok mellett tisztességesen nem tud kitermelni, és lehet tisztességtelenül se nagyon.
2011. márc. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ez a magyar valóság...
2011. márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

külföldről csak a jó hírek jönnek,rosszhírek kevésbé

ha én lennék a médiacézár el tudnám rettenteni a fiatalokat a külföldtől

az kevés nyilvánosságot kap hogy hányszor mentek magyar kommandósok Britanniába kiszabadítani a bébiszitterként kimenő fiatal lányokat,persze helyi erőkkel közösen de már szinte kollégák az angol zsaruk meg a magyarok.Hasonló dolog a többi országban is.Amíg turistaként látjátok az országot addig csak ott jártok ahol a "papok táncolnak" de vannak környékek amihez képest a nyolckert visszasírnátok.

Hosszú távra nem érdemes kimenni mert nemcsak a fizetés több hanem a szolgáltatás is.Ha ügyvédre van szükséged a gatyádat is otthagyod.Néhány évet be lehet vállalni mert arra jó a külföldi munka hogy belátható időn belül összejöjjön egy kocsira,garzonravaló de ott csak egy jöttment bevándorló leszel.

A naiv középiskolásoknak üzenem hogy aki itthon marad az nem feltétlen azért nem megy ki mert nem beszél jól nyelveket vagy gyáva

2011. márc. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"de vannak környékek amihez képest a nyolckert visszasírnátok."


nem is nincstelenként kell nekivágni a nagyvilágnak

2011. márc. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

16:15

ja bocs azt hittem hogy ezek az emberkék marha vagyonosak és azért mennek ki mert valami új impulzusokra vágynak...

nyilván aki kimegy az olyan munkát kap kint amit helyi nemigen vállal viszont ő pénz miatt elvállalja.

2011. márc. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mardu ***** válasza:

Hát igen nehéz Magyarországon kezdeni.

Leérettségizel,elvégzel valami okj-s képzést vagy egy fősulit, természetesen nem találsz egyből munkát, regisztrálsz diplomás pályakezdőként. Mivel ők se tudnak neked munkát adni elmész alkalmazottnak valami lepukkant vállalkozáshoz, vagy a mekibe, vagy mondjuk az aluljáróban árulsz valamit, mosogatsz, stb.... Kapsz havonta nettó 80 100 rugót, amiből fizetned kell a rezsit, a lakbért, és a kajádat, ráadásul mivel már a minimálbér is adózik annak a 16%-át is elveszíted.

A legszomorúbb az, hogy nem is lesz normális bérezés hazánkban addig, amíg nincs kkv szektor. A multi annyit ad a munkavállalónak amennyit ő gondol, mert a munkavállaló nem tud máshol elhelyezkedni, ráadásul még épkézláb érdekvédelem sincs. (Teszem hozzá sok kisvállalkozás se sokkal különb.) Amíg viszont nincs annyi félretett pénze a középosztálybelieknek, hogy saját vállalkozást indítsanak, addig kevés lesz a munkahely, ergo a munkáltatók annyi bért adnak amennyit akarnak stb.....

2011. márc. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Arról nem is beszélve,hogy épp 4 hónapja járt úgy ismerősöm,hogy kiment melózni.Aztán mikor fizetni kellett volna a béreket,a munkáltató eltűnt a pénzel...Erről ennyit.
2011. márc. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

:) Üdv:)

Ez a probléma már régi.

Régebben a Danobiusz rádió foglalkozott a témával

agyleszivás néven !


ha jól emlékszem


az igaza megvallva nem 2 Ft egy orvosi diploma

hát majd hülye lenne 80 000 ft ér napi 18 órát dolgozni

+ a felelősség


Persze azok akik ösztön díjjal végeztek és ki mennek na azoktól duplán behajtanám az iskoláztatásukat!


De még nem vettétek észre hogy akár milyen munkahely is legyen valahogy mindenütt megjelennek az olcsó munkaerők?


és ez nem véletlen.

2011. márc. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!