Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sorolnátok 10 érvet Magyarorsz...

Sorolnátok 10 érvet Magyarország ellen, amiért nem érdemes itt maradni?

Figyelt kérdés
Gondolom ezeket a fantasztikus Magyarország melletti érveket láttátok páran... [link]
2011. márc. 26. 16:27
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
0%
17:40 szerintme te nem érted amit én írtam, akiket felsoroltál azok a boldoguló kategóriába tartoznak, hiszen egy orvosnak, mérnöknek itthon is lesz állása. Külföldön jobban megfizetik, ennyi a különbség, akit ez vagy motivál, vagy nem. A makogó nulla ember a másik kategória, aki uyganúgy nem boldogul sem itthon sem külföldön, magyarul egyetértünk. Csak azt mondom, hogy nem kell mindenáron külföldre menni, hiszen itthon is nagyon jól tud élni egy orvos, azért még a háziorvosok sem trabanttal járnak, szerintem ezt azért igazán nem lehet figyelmen kívül hagyni. Hogy külföldön 5ször- 10szer ennyit kapnak? hát ez van, menjen ha ennyire kell neki.
2011. márc. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Az orvos sajnos pont ellenpélda. Ők nincsenek arányosan megfizetve, és nagyon sok ügyeletet kell vállalniuk, meg mire szakvizsgáig eljutnak... De igaz, sok képzettséggel el lehet itt is helyezkedni. De változott a helyzet, és az árak nagyon magasak (élelmiszer, benzin, ruha, rezsi), egy családi ház megvételéig eljutni, autót fenntartani, (nyaralás, kikapcsolódást, megtakarítást nem is merem mondani)... Tényleg olyan jók a magyar fizetések??
2011. márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
És akkor még a közhangulatot nem is említettem, meg a tíz pontom többi részét, csak a megélhetést...
2011. márc. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
Olvasgasd sokáig ezt az oldalt és rájössz, hogy miért nem...
2011. márc. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
szerintem ha mindenki tudná, hogy tegyük fel egy szülés kapásból 50ezer forint, nem sajnálná annyit az orvosokat. Két szüléssel megkeresi egy másik ember havi bérét
2011. márc. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Én is tudnék sorolni, de már soroltak is mások, szóval elárulnád, kérdező, hogy miért olyan fontos neked 10 érv a hazád ellen ahol élsz?
2011. márc. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Párat elolvastam,hogy kinek mi a gondja Magyarországgal kapcsolatban..Nekem van összehasonlítási alapom:

- egészségügy..Ha mint beteg ellátást nézem akkor Magyarországon igenis jó az egészségügyi ellátás..Angliában fél éves várólista van,lekezelő viselkedés a betegekkel szemben,és egy "itt a recept,kenegesd" diagnózissal már ki is dobtak a rendelőből..Szóval otthon jobb.Ha az orvosok bérét nézzük akkor..igazatok van..A magyar orvosok a világ legjobb orvosai lehetnének..de fásultak,keseredettek mert nincsenek megfizetve(sajnos)

-valaki írta a közoktatást..Még mindig Magyarországon van a legjobb,és legerősebb oktatás..(nem hiába írtam,hogy a világ legjobb orvosai magyarok) Angliában egy általános vagy szakközepes diák fele annyit nem tanul,és fele annyi tudást kap mint otthon bárki..

-Kaja: Magyarországon sokkal változatosabb,finomabb ételek vannak mint Angliában..Itt kint minden műkaja,és minden felvágottnak bár más a neve ugyanaz a pocsék íze van..Nem hiába pakolják a bőröndöt tele kolbászokkal,szalonnákkal..

-tömegközlekedés...Na ez talán ugyanolyan pocsék mint itt kint..Itt kint a tömegközlekedés nagyon drága,és vannak helyek ahová azért nem megy az ember,mert több órás út lenne,ugyanis a buszok hatalmas kerülőkkel mennek a célhoz..Itt a legtöbben inkább bicikliznek vagy gyalogolnak,mert elég húzós ára van a jegyeknek..Arról nem beszélve,hogy elég szar amikor a sok curry szagú pakisztáni telezsúfolja a buszt.

-cigányok- Magyaroknak cigány gondjuk van.De minden országnak megvan a maguk hasonló gondjai.Angliának a töke tele van a sok pakisztániból(akik egy az egyben úgy néznek ki,és úgy viselkednek mint a cigányok) Egy pakinak több joga van sokszor mint egy angolnak..Ha úgy érzik baj van akkor rögtön jönnek a fajmegkülönböztetéssel..Ugyanez a helyzet a sok fekákkal.Jobban vágják a jogaikat,meg hogy mire jogosultak mint az angolok..Isten őrizzen meg ha elütsz véletlenül egy fekát.A farniáknál,főleg Párizsban már fehér ember(franciát) alig látsz..tele van fekákkal..Hát persze hogy nekik is gond ez..Angliában ,Németországban egyre kevésbé tolerálják a vendégmunkásokat...Már úgy érzik egyre több van,és egyre kevesebb a meló nekik is..

-fogyó népesség-Ez is az egész világra jellemző,nem csak a magyarokra..Angliában is egyre kevesebben szülnek,de egyre több feka,pakisztáni,arab gyerek születik.

- pusztuló városkép..Ez sem csak a magyar városokra jellemző..Aki járt már Párizsban,Londonban az elismeri,hogy Budapest ezekhez a városokhoz képest nem is olyan rossz.London úgy ahogy van tele van firkálva,koszos,büdös..Anglia egyik fő gondja(és parlamenti téma) hogy túl sok szemét van az utcákon..De nemcsak London ilyen..Ahol én élek,nem tudsz úgy menni a járdán,hogy ne lépj bele egy kutya pisibe,vagy szarba..HA szerencsés vagyok akkor csak a szemetet kell átlépkednem amik az utcán hevernek mindenütt..Budapest fele ennyire nem koszos,piszkos..

-közbiztonság..Nem minden hír érkezik meg Magyarországra..1 éve Bristolban a parkban megvertek egy magyar fiatalembert aki belehalt a sérülésébe.Csak ki akarták rabolni.

Ahol élek,tegnap olvastam a helyi újságban,hogy 3 nőt öltek meg,és mind három holttestét megtalálták..Az itteni statisztikák szerint Londonban naponta halnak meg erőszakos bűncselekmény következtében..Itt sem jobb a helyzet..otthon legalább nem kell attól rettegni,hogy valaki mérges gázokat ereszt ki a deáktéri metróba..Londonban erre is volt példa,és bizony sokan meghaltak.

Adózás- Máshol is kemény adózások vannak.Én például 300-400 fontokat is adózom..Ha minél többet dolgozom annál többet vonnak le..

-politika..Otthon most hogy váltott a kormány,és egy majdnem csődbe jutott országot vett át,bizony nem könnyű egyenesbe hozni,és sajnos a nép érzi meg a változásokat..De legalább időben tudomást vesz az áremelésekről,és egyéb dolgokról.Még ha nem is tud tenni ellene semmit,de legalább tudja,hogy "bakker holnaptól 5 forinttal felemelik a benzint,és a kenyér ára is 10 forinttal drágább lesz) Itt kint ugyanúgy dobálóznak áremelésekkel.De itt úgy tudod meg,hogy tegnap még 1.38 fontért tankolt az ember 1 liter benzint Ma meg csak pislog,hogy 1.65 font lett.Tegnap még 1.09 veszem a kenyeret ma meg csak lessek,hogy a kenyér ára 1.30 font lett...Itt az ember csak így informálódik az áringadozásról..Egyébként az angolok szerint is pocsék a politikájuk,mert sok értelmetlen dolgokkal foglalkoznak.PL.:Az egyik kormány engedélyezte az évi rókavadászatot..A következő kormány első lépése,hogy törölte a rókavadászatot-Az egyik kormány megnyitotta az ország kapuit,hogy a vendég munkások jöjjenek munkát vállalni.A következő kormány már bezárni nem tudja a kapukat,de hozott egy új rendeletet,hogy minden munkaadó először ANGOL dolgozókat alkalmazzon.Az első lehetőség nekik jár..Utána jöhetnek a bevándorló segédunkások..Nem hiába várják el ma hogy mosogatáshoz,takarításhoz is tudjon az ember angolul..

Szóval akárhogy nézzük a dolgokat,a problémák nem csak Magyarországon vannak,hanem mindenhol..Itt kint is vannak olyanok akik segélyből élnek.Itt kint is vannak olyanok akik a kormányt ,a külföldieket,a pakikat,arabokat,fekákat hibáztatják a rossz életük miatt..

Viszont van valami ami Magyarország mellett szól.

Csodálatos ország..Sokkal szebb mint Anglia vagy Franciaország..Csodás tájai vannak,és bizony a kaja verhetetlen..

2011. márc. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

"ngliában fél éves várólista van,lekezelő viselkedés a betegekkel szemben,és egy "itt a recept,kenegesd" diagnózissal már ki is dobtak a rendelőből.."

Már nem azért,m de nálunk dettó ez megy. Engem legalábbis már küldtek haza egy olyan sérüléssel, amit műteni kellett volna, hogy "borogasd és elmúlik". Később tényleg műteni kellett.

2011. márc. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

18:22, a londoni közbiztonsággal kapcsolatban teljesen egyetértek veled. Reggelente az a meglepő, ha az újságokban nem az volt a fő hír, hogy valakit megint megkéseltek.

Az is igaz, hogy ott is eldobálják a szemetet, de legalább el is takarítják esténként, így reggelre viszonylag tiszta a város. Délutánra persze ugyanott van a szemétdomb...

Viszont aki jól beszéli a nyelvet és van megfelelő végzettsége, sokkal jobb körülmények között tud élni, mint itthon.

Egyébként meg tényleg ne Anglia legyen az etalon, vannak sokkal élhetőbb helyek Európában.

2011. márc. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

18:26

Ezt nem lehet általánosítani. Talán annyira, hogy az orvos hangulata nagyban befolyásolja a hozzáállását. De kivételek mindig vannak, jó és rossz irányba is.

2011. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!