Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sorolnátok 10 érvet Magyarorsz...

Sorolnátok 10 érvet Magyarország ellen, amiért nem érdemes itt maradni?

Figyelt kérdés
Gondolom ezeket a fantasztikus Magyarország melletti érveket láttátok páran... [link]
2011. márc. 26. 16:27
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%

"Jha, és még te is itt vagy :( Te és a fajtád vagytok a legerősebb érv az otthon maradás ellen. Mellesleg gratulálok hozzá."


Lehet távozni gyermekeim, nem itt kell írkálni.

2011. márc. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

18.22 vagyok

Én nem azt mondom,hogy nem lehet kint boldogulni..Van akinek bejön,és sikeresen boldogul,de sokan vannak akik a jobb élet reményében kijönnek,mert azt hiszik,hogy itt tárt karokkal fogadják,és viszonylag hamar rájönnek,hogy itt sincs esélyük..Ez nem csak Angliára,hanem a világ bármely országára igaz.Én sok embert ismerek akiknek otthon is sikerült,és jól elvannak.

Én nem azt mondom,hogy csak Angliában rossz az egészségügy..

Inkább csak arra akartam felhívni a figyelmet,hogy amiket felsoroltatok,hogy rossz magyar hiba,bizony bárhová megy az ember szembesülni fog vele..

Nem hiába van egy mondás,hogy mindenütt jó,de legjobb otthon..

2011. márc. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
0%

"Angliában olcsóbb volt a boltban a kóla, a konzervek, meg már nem emlékszem, de több élelmiszer is, mint M.O.-n..! "


Lehet tolni a kerékpárt Angliába!

2011. márc. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
0%

"hát kérlek szépen én tanár diplomával én angol-német nyelvvel én sem mosogatni mennék ki..."


Dehogynem.

2011. márc. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

1: Nem lehet tíz évre előre kiszámítani a helyzetet, még minimális szinten sem. Nincsenek olyan alapvető dolgok, amikről megegyezne a politikai elit, hogy akkor ezt nem baszogatjuk. Lásd az adókat, járulékokat. Valaki írja össze, az utóbbi tíz évben mennyi minden változott.

2: Alapvetően homofób, rasszista társadalom, ami valahol el is várja, hogy csatlakozz ezekhez a nézetekhez. Egyszer nem röhögtem egy ízléstelenebb viccen, ki is néztek abból a körből. Persze, mindez mentegetve van azzal, hogy ők a "jó x-eket" nem bántják, aztán ha rákérdezel, hogy ki is a"jó x" akkor a definíciók alapján kiderül, hogy az az x inkább y legyen. ( Ha nem lett volna világos, személyes példa: az egyik haverom kikérte magának, hogy ő antiszemita lenne. Csak azokat a zsidókat nem szereti, akik kipát viselnek, meg nem esznek disznóhúst, meg körülmetélik magukat. Azt hittem, leesik az állam, amikor ezt így kimondta)

3: Egy dologban van egyetértés jóformán, hogy államosítunk/csökkentsük a magánszférát, és növeljük az állam befolyását. Ez nekem nem tetszik.

4: Nincs vitakultúra. Egyszerűen nincs hagyománya a vélemények ütköztetésének. Ha valaki ellenvéleményt fogalmaz meg, ellenség.

5: Irreális munkaerőpiac. Volt egy hirdetés, bejárta a netet, szlovákul, horvátul, és szerbül beszélő traktorost kerestek nettó százezer forintért.

6: A szakértelem nem sokat számít, csak a kapcsolatok. Hogyne, külföldön is így van, de ott száz állásnál mondjuk hat, nem pedig hatvan esetében.

7: Vannak egyesek, akik kitalálják, hogy én nem vagyok magyar, mert momentán nem azokat az értékeket vallom, mint ők. Hát b+.

8: Az igazi szociális érzék hiánya. A legszegényebbeket sokan lenézik, élősködőnek tekintik.

9: Ha Kádár engedte volna a székely himnusz éneklését, még ma is szocializmus lenne.

10: Szocreál hangulat. Ennél jobban nem tudom megfogalmazni. Amikor egy maszek kisboltban neked támad az eladó, hogy ne válogass, vásárolj, akkor az egy kész időutazás.

2011. márc. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

19:51


7, 10 pontokkal mélységesen egyetértek :))

2011. márc. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

dubiis libertas :Ja ez mind így igaz, és még lehetne okokat sorolni, hogy miért NEM érdemes itt maradni.


De van egy ok amellett is, hogy Magyarországon kell maradni: mert ez a HAZÁM. Akármi van, akármi lesz, akkor is magyar ember maradok, és minden más ország, nekem idegen. Lakni, sok pénzt keresni , boldogulni tudnék külföldön, de élni és halni csak itt tudnék, ami úgy tűnik össze is fog jönni, mert a nagy hazaszeretet ellenére, aki a hazáját választja a lassú halált és nyomort választja.

2011. márc. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó téma! Én is az Egyesült királyságban vagyok, sajnos anyagiokok miat kellett kijönnöm, mert tarthatatlan volt otthon atz állapot, nem pedig az idöjárás miatt vagyok itt. Nagyon gazdag ez az ország, viszont a pénzen kivül más dolgokban Magyarország százszor jobb!!!!!!! Oktatás, közlekedés, egészségügy, ezek messze tölszárnylják otthon. Ne ájuljatok el minden külföldi országtól! A mi országunk nagyon szép, jó a kulturánk, sok értelmes ember lakja, szuper az oktatás. A fö gond nem a gazdaság, hanem az emberek mentalitása, empántiua hiánya, meg a média pokoli pusztitást. agymosást csinál otthon az agyakba! Ne nézzetek tv-t! Vagy legalább is ne legyetek olyan ostobák, hogy elhigyétek hogy caak rossz hirek vannak, hogy jó dolgok nem történnek, hogy az emberek nem közdenek a jobb dolgokért, hogy nemérnek el eredményt a kutatásban....be ne vegyétek ez! Mit gondoltok a jó hirek miért vannak elhallgatva? És a külföldi rossz képek miért nincsenk mutatva a tv-ben????????
2011. márc. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Csak hogy lássátok,nem csak Magyarországon vannak gondok

[link]

Egy jó barátom ott volt,és ő több rongálásról,nagyobb dühről mesélt..

2011. márc. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Értelmes ,tanult fiatalok vagytok vagyunk /az összes előző hszóló/ miért nem változtattok a sorsotokon? Miért így szavaztatok??A köv.3év alatt semmi változás nem lesz.

Érdemes itt maradni csak nem ilyen pol.légkörben!.

2011. márc. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!