Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik nagyon leszólják azokat,...

Akik nagyon leszólják azokat, akik ki merik mondani, hogy jobban éltek a Kádár-rendszerben, azok ma jobban élnek?

Figyelt kérdés
Vagy csak bekajálják a mai parasztvakítást szólásszabadságról, demokráciáról és egyéb látszatdologról?
2011. márc. 27. 15:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%

"A Kádár rendszerbe szabad voltál mint a madár."


Ja, azért csak 3 évente utazhattál Nyugatra, azért nem mehetett Rófusz Ferenc átvenni az oszkárdíját és azért kellett A légy című rajzfilmjének párti utasításra máshogy végződnie, mert "szabadok voltunk, mint a madarak" jó mese....


Ha mentegetni akarod a Kádár-rendszert legalább ne olyan szánalmas érvekkel gyere elő, hogy "szabad voltál, mint a madár" miközben kommunista diktatúra volt...

2011. márc. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

A kedvencem ez az államadósság téma. Aki ezen lovagol, javaslom megnézni, hogy ma mi a helyzet e fronton!!!

Szerintem ma mégkevésbé járathatja a pofáját az ember, hála a sok libsinek.

És anyagi-életszínvonali szinten a ma embere ezerszer nagyobb rabszolga, mint bármikor máskor. Csak ma nem rabszolgaságnak hívják, hanem privatizált közműcégeknek, multiknak, bankoknak stb stb.

2011. márc. 27. 16:29
 13/24 anonim ***** válasza:
88%

"hála a sok libsinek."

Hála a mindenkori kormányoknak. Látom köd van a te fejedben is és azt hiszed, hogy csak a baloldal lopta szét az országot.

2011. márc. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
21%

Ja, azért csak 3 évente utazhattál Nyugatra, azért nem mehetett Rófusz Ferenc átvenni az oszkárdíját és azért kellett A légy című rajzfilmjének párti utasításra máshogy végződnie, mert "szabadok voltunk, mint a madarak" jó mese....


Ha mentegetni akarod a Kádár-rendszert legalább ne olyan szánalmas érvekkel gyere elő, hogy "szabad voltál, mint a madár" miközben kommunista diktatúra volt...



Te kérleszépen a liberális ködnek vagy az áldozata!


Ma egy átlag magyar hányszor képes a jövedelméből utazgatni nyugatra? Ugye hogy sokkal több mint 3.


És lehet hogy ma már szabad mindenkinek minden véleményt akár egy animációs filmben is megmutatni.

Csak hogy ebben a pénztelen és kizsákmányolt rendszerben már nem nőnek fel azok akik erre képesek.


Szóval, lehet lehet, csak éppen alapból lehetetlen a maga materiális korlátai miatt.

2011. márc. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ma egy átlag magyar hányszor képes a jövedelméből utazgatni nyugatra?"


Elég sokszor, tekintve, hogy Ausztria már a Nyugat. Egy soproni pl. egy egészséges séta vagy bicikilizés keretében egy nap akár 20-szor is átmehet Klingenbach-ba.


"Csak hogy ebben a pénztelen és kizsákmányolt rendszerben már nem nőnek fel azok akik erre képesek."


Na ki ne találjuk, hogy csak diktatórikus elnyomás alatt születnek és nevelkednek okos emberek, agyamat eldobom milyen érvekkel rukkoltok elő...

2011. márc. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Kedves Ifjak !

1970ben érettségiztem,tehát ösanya vagyok ? DE valoban jobban éltem,a szällodaiparban dolgoztam(hilton,Inter)

az eladosodás most is divat,söt sokkal inkább,milyen a nagy demokrácia? mit lehet élvezni ebben ?megmondhatod

ami fáj,csak senkit nem érdekel,mert a politikusok a saját zsebeiket tömködik,bezárták a sok gyärat,ami veszteséges volt,el is kotya-vetyélték kinek a hibäja ?

mi van a mezögazdasäggal ?az sincs sehol !!oriási területek vannak müveletlenül,mi meg esszük a kiani szemetet,pl a fokhagyma,miért drágább a makoi ?

miért drágább a magyar alma,mint a banän ?

szabad utazás !! ha-ha mire mész vele,hogy utlevél nélkül utazhatsz Europában? a legtöbben az orszägon belül se birnak utazni,én is meggondolom,hogy mikor látogassam meg a rokonaimat Makon !Bp-röl

a Tsz nem volt jo ? most jobb ?az egy két traktorral felszántották az egész határt,most meg aki gazda..vegye meg az összes gépet !

a politikusok se mertek ennyit lopni !!és jutott valami a kisembernek is,legaläbb ingyen üdülés a szakszervezeti

beutaloval,a MÀV szakszervezete bezäratta az üdülöket..

az összes megszünt..megvették fillérekért a közelben üldögélök !!

nem azért van most ennyi adoság,mert AKKOR felvették,hanem,mert most raknak hozzá SOKAT !

Ifjak,lehet hogy most jobb nektek ?van biztos munkahelyed?

Nekem volt,a te korodban ,söt tanácsi lakásom is ,megvehettem..igaz,de közösköltségre 18ezret fizetek,

plusz egyebek !

2011. márc. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"söt tanácsi lakásom is "

na akkor te párttag voltál, inkább a mostani rendszer, mint az a sz*r! Viszont a politikusokkal kapcsolatban sajnos igazad van.

2011. márc. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"na akkor te párttag voltál"


Nem olyan biztos az.Sokan kaptak akkor tanácsi lakást,van aki még mindig olyanban él mert nem vette meg(elég sok).

2011. márc. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

nem voltam pärttag ! lätod kedves ifju,mennyire rosszul ismered az akkori helyzetet,mégis te vagdalozol itt meggondolatlanul..aztán,aki pärttag volt,se volt becstelenebb,mint a mai párttagok !!senki nem mert volna párttagként ennyit sikkasztani,mint manapság !

a szüleiddel nem szoktál beszélgetni ?ugy öszintén !

amit visszasirok ..persze az ifjuság..és képzeld nem volt telefonom se a lakásban,csak fülke a sarkon,onnan hivtam a gyerekhez orvost éjjel is !

tul éltem ! mit szolsz ?

2011. márc. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Hála" Kádárnak Budapest központjában feldarabolták a nagypolgári lakásokat és olyan embereket költöztettek be, akiknek semmi keresnivalójuk nincs ott. A házak többsége fekete a rárakódott évszázados kosztól, mert ugye Marinéninek nincs pénze a felújításra, elköltözni meg nem akar. Aztán az is baj az ott lakóknak, ha a fiatalok szórakozni mernek a Belvárosban. Így az egész Belváros fejlődésre képtelen, a gyönyörű házak pedig szép lassan szétrohadnak.

Persze nem ez a legnagyobb gond Kádár örökségével, csak a lakásosztogatásra reagáltam.

2011. márc. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!