Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik nagyon leszólják azokat,...

Akik nagyon leszólják azokat, akik ki merik mondani, hogy jobban éltek a Kádár-rendszerben, azok ma jobban élnek?

Figyelt kérdés
Vagy csak bekajálják a mai parasztvakítást szólásszabadságról, demokráciáról és egyéb látszatdologról?
2011. márc. 27. 15:18
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Kedves '70-ben érettségizett "ősanya". Örülök, hogy tiszteletedet tetted itt. (Ha nem baj a tegezés, mert én 2 évvel később születtem, mint Te érettségiztél) :))

Szóval: ha felvilágosultak és tárgyilagosak vagyunk, láthatja mindenki, hogy nem egy bigott komcsi dolog elismerni a régi rendszer stabilitásában rejlő előnyöket. Hiszen nézzétek a hölgy bejegyzését, ő sem párttag nem volt, sem sggnyaló, egyszerűen tanult, majd dolgozott és élt.

Gondolom többen vagyunk akik azt hiányolják a mostani világban, hogy azt nem adja meg, hogy aki dolgozni szeretne és ebből becsülettel megélni, az ezt nem kapja meg, hanem falakba ütközik.


Mikor kissrác voltam a '70-es '80-as években, akkor a szüleim azt mondták, hogy aki sokra akarja vinni és jól akar élni, annak sokat kell dolgoznia érte. Tehát én szentül azt hittem, hogy akkor én sokat fogok dolgozni, és így jól is fogok élni. Egyszerű példával élve: ha sok vizet akarok, akkor sokat tekergetem a kerekes kutat, sokat mártom a vízbe a vödröt, így lesz is sok vizem.

Aztán felnőttem és se kút, se víz...

2011. márc. 27. 20:43
 22/24 anonim ***** válasza:
Antall Jóskáék adatai szerint 14milliárddak vették át a hatalmat,most mennyi?Ormány Gyurcsány Antall hozta össze a többit.
2011. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
No még annyit, mielőtt mindenki egy tehetetlen önsajnáló hülyének nézne, hogy a rendszerváltás után olyan jól indult minden. Ha úgy élhetnénk, mint a '90-es évek első felében, akkor nagyon boldog lennék. De ezt a pusztulatot, hanyatlást, keményedést, sorvadást iszonyú nehezen élem meg.
2011. márc. 27. 20:50
 24/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdezö és Többiek !

szeretnék egy toväbbi kérdést feltenni,miért jutott ide a gazdasägi helyzet?

valoszinüleg sokan ,,siratjuk,,az elözö rendszert az ifjusäg miatt is,meg a biztonsäg miatt is,lehet,hogy több volt a trabant mint ma BMW,nekem ez nem fäjt,nem volt gond megtankolni a ladämat és bärmikor meglätogathattam a makoi rokonokat,sorolhatnék sok dolgot még a régi rendszer mellett pl.többször voltunk szakszervezeti beutaloval csalädilag a Balatonnäl..fillérekért és tudtam

fagyit is venni,ma nem tudnék az unokämnak akkorät venni..


jaaaa,hogy az akkori ällam adosägot csinält a késöbbinek..

igaz,de a kisember is jobban élt,az adosäg most is nööö

és csak a politikusok élnek jol !

a pärttag,ha rosszat csinält,pärtfegyelmit kapott,nem rugtäk ki,és komolyan szégyelte magät..

MA MI A HELYZET ??

na ja,az ifjusäg se jön vissza,meg a rendszer se,de visszasirni NEM szégyen

ja és még valami,utazäsi irodäval évente is lehetett utazni nyugatra,ma utazhatsz a nagy szabadsägban,akärhova

ha ki tudod fizetni

a nyugdijambol megélni se tudok,dolgozni kell,amig birok

de szerencsére most Bécsben

az Ösanya

2011. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!