Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az kizárja egymást, ha valaki...

Az kizárja egymást, ha valaki nemzeti érzelmű, emellett foglalkozik, tanul Indiáról, a hindu vallásról?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

a nemzetben gondolkodó célja, hogy egységben legyen az országa, nemzete, erős legyen, tekintélye, stb.


és nem azt jelenti, hogy utálni kell mindent ami külföldi.

2011. ápr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Miért zárná ki? Elég baj lenne, ha mindenki csak a saját országával törődne a világon.
2011. ápr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Miért zárná ki?
2011. ápr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
persze hogy kizárja, hiszen a nemzeti érzelműek azt hiszik hogy a magyarok szarták a spanyol viaszt. aki már kicsit is kifele tekintget az már rögtön egy globalista antimagyar.
2011. ápr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem.

Attól, hogy nemzeti érzelmű vagy, még a külvilág nem szűnik meg létezni. Ismerni kell másokat is, mert ők is léteznek és tanulhatunk a hiáikból például.

Ha nemzeti érzelmű vagy, akkor annyit érdemes tenned, hogy a saját néped érdekeit előbbre helyezed más népek érdekeinél. De attól még egész nyugodtan vizsgálhatod az ő kultúrájukat is, nem lesz semmi gond.


Ha most egy nagyon nacionalista országot szeretnénk vizsgálni, akkor legyen a Nagynémet Birodalom. Az ő kutatóik, tudósaik is rengeteget foglalkoztak más kultúrákkal, kiemelten például India és a hinduk kultúrájával, amit te is tanulsz.


Vagy úgy érzed, hogy a tanult anyag elidegenít a saját népedtől, vagy mi a gond? :)

2011. ápr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező úgy gondolja, hogy hogyha a magyaron kívül más kultúrával foglakozol azzal időt vesztegetsz el, amit a magyar kultúra tanulmányozásával, ápolásával tölthettél volna idegen kultúrával való foglalkozás helyett. Végülis logikus álláspont.
2011. ápr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mellesleg arról a tényről sem szabad elfeledkeznünk, hogy a cigányok Indiából származnak.
2011. ápr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem logikus, hanem ostoba. A világ tele van izgalmakkal, érdekes helyekkel, kultúrákkal. A beszűkültség és befelé fordulás sohasem jó dolog. Természetesen ismerni kell a saját kultúránkat is, ez alap dolog, de ez szerintem nem is kérdés egy olyan valakinél, aki érdeklődik idegen kultúrák után. Merthogy az nyilván nem veti el a saját kultúráját sem. Ellenben nagyon sokakat nem érdekli egyáltalán se a sajátja, se az idegeneké.
2011. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem zárja ki egymást, én is nemzeti érzelmű vagyok, de nagyon nagyon érdekelnek a különböző kultúrák. Igen még a zsidó kultúra is érdekes szerintem, és szeretem tanulmányozni.
2011. ápr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Általában a gyenge vagy torz identitástudatú emberekre jellemző, hogy zártak a más kultúrákkal, népekkel stb. szemben.


Ez azért van, mert aki nem biztos a saját identitásában, az félti azt az idegen hatásoktól. Aki magabiztos, az anélkül képes idegen dolgokkal foglalkozni, hogy félne azoktól.


Ebből is látszik, hogy a jobbikosoktól általában igen messze áll a hazafiság (a gyűlölködés nem hazafiság).

2011. ápr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!