Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól élnek a magyarok ugye, ha...

Jól élnek a magyarok ugye, ha vasárnap a Római parton nem férek el a biciklimmel a rengeteg méregdrága kajákat és italokat fogyasztó emberek között? Jól csinálja akkor a Fidesz a dolgát, nem? Nincs itt válság.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 17:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, te vagy szórakozol vagy szimplán buta vagy!

Az, hogy valakinek van pénze ott enni, az nem jelenti azt, hogy mindenki jól él. Vidékről hallottál már?

Ettől még nem csinálja jól a dolgát és igenis van válság.

Tájékozódni kéne és nem csak a dühödet kiereszteni.

2011. ápr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
36%
Persze hogy jól élünk, minden ezt bizonyítja. Sokan szeretnek siránkozni hogy semmit nem adnak ingyen mint régen, de ez nem azt jelenti hogy rosszul is élnek. Én mint cégvezető, tulajdonos szintén jómódú vagyok, nem számít mi mennyibe kerül, de meg is dolgoztam érte az életem során. Aztán ott vannak azok akik jajgatnak hogy már megint nincs pénz, miközben több tíz ezret otthagytak a kocsmában. Vannak persze lecsúszott emberek meg olyanok is akik nem tudnak boldogulni mert alapból képtelenek rá bárki is kormányozna, de ők vannak kevesebben.
2011. ápr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ha azt hiszed, hogy az, amit te Pesten látsz érvényes az egész országra, akkor gyere le Kelet-Magyarországra, testvérem, és meglátod, hogy mennyire "jól" élünk mi idát.
2011. ápr. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Kicsit biciklizz tovább... Lesz egy nagy felirat pirossal áthúzva: BUDAPEST. Ha még tovább mész még arra is magyarok élnek... Nézz szét ott is...


Styloo

2011. ápr. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Kedves kelet-magyarországi! Te is kicsit biciklizz tovább, míg meg nem látsz egy táblát, hogy "Államhatár. Záhony-Csap" Kicsit nézz szét odaát is, aztán értékeld, hogy milyen jól élsz te Kelet-Magyarországon!
2011. ápr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Tegnap 23:21 - es vagyok. Én is a keleti régióban élek, mégis nyugati színvonalon tartom a cégem. Ez nem attól függ hogy az ember hol lakik.
2011. ápr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Aztán ott vannak azok akik jajgatnak hogy már megint nincs pénz, miközben több tíz ezret otthagytak a kocsmában."


Tényleg az a véleményed, hogy mindenki aki panaszkodik azért, mert kevés a fizetése, nincs munkája,az kocsmatöltelék?

Ha igen, akkor te vagy az élő példa rá, hogy a pénzzel együtt intelligencia nem jár.

2011. ápr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Kedves kelet-magyarországi! Te is kicsit biciklizz tovább, míg meg nem látsz egy táblát, hogy "Államhatár. Záhony-Csap" "


A kérdésben Magyarországról volt szó.

2011. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Kedves Petronius, nem azt írtam hogy mindenki kocsmába jár. Szeretsz nagyon kötözködni, de nem baj, biztos nincs más dolgod.
2011. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy sokan jól élnek ma Magyarországon. Szerintem ez egyáltalán nem baj, sőt, engem kifejezetten feltölt energiával és motivál, ha sikeres embereket látok, akiknek nem kell megvonni maguktól egy hangulatos kaját a Rómain. Az, hogy vannak közöttük bunkók, szintén tény. De ismerek nagyon sok jófej, intelligens, jómódú embert is.


Sajnos viszont kevésbé tehetős emberből is rengeteg van. Gondolj azokra, akik nem tudják fizetni a hitelt (ne menjünk bele abba, hogy akkor miért vették fel, millió oka lehetett, azért leggyakrabban mégis csak annyi, hogy élni kell valahol - pl. nálunk is van lakáshitel, ami még a válság ellnére sem drágább, mint egy albérlet), tehát sok embernek már az a néhány ezer, esetleg tízezer forint, amivel a válság miatt emelkedtek a részletek, problémát okoz... Bizony mi is küszködtünk még ezelőtt fél évvel is, pedig a férjem programozó, csak állami cégnél volt, és egyre nőttek a közüzemi tartozásaink. Szerencsére el tudott helyezkedni egy másik cégnél, ahol több mint a dupláját keresi. Sokaknak azonban nincs ilyen lehetősége (már sokan jöttek elő vidékkel, én is így látom...), de ez már egy másik téma.


Egyébként az utóbbi időben úgy látom, hogy a látszatra nem is nagyon lehet adni, amikor valakinek az anyagi körülményeit próbáljuk "belőni". Régen, ha megláttam egy embert egy 8 millás kocsival, rögtön azt gondoltam, hogy milyen gazdag lehet. A nagybátyám viszont nemrég felcsapott hitelügyintézőnek, és mesél dolgokat... Rengeteg de rengeteg ember veri magát adósságba, az ügyfelei listáján, akiket kisegített a bajból, szerepel jónéhány 20-as 30-as fiatalember, akik azért vágtak bele egy iszonyat drága lakásba, kocsiba, hogy sikeresebbnek tűnjenek a hölgyek szemében. Emellett a gatyájukat is hitelre költötték, sokszor nagyon szomorú vége lett a történetnek (ház, kocsi vissza, de egy halom adósság maradt). Nem addig nyújtózkodtak, ameddig a takarójuk ért. Ha legközelebb meglátsz egy álomautót, jusson eszedbe, hogy nem biztos, hogy nincs rajta hitel.


Ami meg a kajálást illeti... nem is biztos, hogy mindegyik piknikező olyan nagyon gazdag volt. Bátyám és barátnője pl. nem keresik degeszre a zsebüket, de imádnak szórakozni, kikapcsolódni. Ezért gyakorlatilag minden pénzüket eléttermezik. Egyszerűen így érzik jól magukat, se kocsi, se gyerek, nem tesznek félre semmit, albérletben laknak. De olyan jó, ahogy írtad, "méregdrága" kajákat esznek időnként, hogy öröm nézni:) Ez is egy életmód, és itt sem hiszem, hogy ők lennének az egyetlen hasonlóan gondolkozó pár ma Magyarországon.

2011. ápr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!