Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mindenkinek kipostázzák...

Mindenkinek kipostázzák (millió példányban) a 38 oldalas "alkotmányt". Sok pénzünk van ugye?

Figyelt kérdés
Vagy valami csókosnak nyomdája van?
2011. ápr. 27. 10:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%
Az Alkotmány eddig is nyilvános volt, ezután is az lesz. Aki el akarja olvasni, az el tudja érni. Egyetértek azokkal, akik szerint pénzkidobás.
2011. ápr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges pénzkidobás,mert akit érdekel,az a neten már olvashatja.

Én is elolvastam már,de ez nem a nép alkotmánya,hanem csak a Fideszé.

A mások dolog,amiért értelmetlen kiküldeni: nagyon sok az olyan passzus benne,ami nem egyértelmű. Ahhoz,hogy biztosan véleményt mondhasson bárki is róla, a majdani sarkalatos törvényeket is ismerni kellene.

Csak azokkal együtt értelmezhető ez az alkotmány.

Pl. a magzati élet védelme? Abortusz tilalom vagy nem?

A nagykorú gyermek köteles eltartani a szüleit? Mikor,milyen feltételek megléte esetén?

A többi is hasonló kérdéseket vet fel.

2011. ápr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Nem kell!


Nem küldték el nekem a Nemzeti Együttműködési Nyilatkozatot sem, úgyhogy meg vagyok sértve. Ezután már nem kell az új Alkotmány se!


Pedig mindkettőt ki akartam függeszteni, az egyiket a konyhában, a másikat a hálószobában, és kellett volna még valami, mondjuk a Nemzet Nyelvének dedikált fényképe, amit meg a vécédeszkára tettem volna...


Na de így... Szerintem is felesleges pénzkidobás!


(Komolyra fordítva: már megint valami olyan dologra költik az adómat, aminél SOKKAL fontosabb dolgokra kellene!)


Pedro

2011. ápr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

"Reggel máshová már írtam: te eszel, dolgozol és alszol, semmi mást? "


szegénykém, nagyon sajnálom, ha részedről a szórakozás a kinyomtatott kiküldött alkotmányolvasásából áll :)

2011. ápr. 27. 11:59
 15/24 A kérdező kommentje:

"Az alkotmányt igen is hozzáférhetővé kell tenni az embereknek, ezt pont olyan mint amikor érettségiztem mi is állami pénzen az érettségi mellé megkaptuk az alkotmányt. Most kaptunk egy újat, és igen is minden magyar embernek el kellene olvasnia, és nem hiszem hogy az országnak csak a 10 %- elmenne egy boltba hogy megvegye."


szerintem pedig a lehetőség mindenkinek adott, aki akarja az letölti, beszerzi, nem kell megvenni. ez ráerőltetés, és egy rohadt nagy pénzkidobás. de ugye máshonnan elvonják a pénzt. EZÉRT?

2011. ápr. 27. 12:01
 16/24 A kérdező kommentje:
Hát Pedró, még ha "csak" a sima adódat költenék erre. De ugyebár plusz adókat fizetünk, mert erre kell a zsé.
2011. ápr. 27. 12:03
 17/24 anonim ***** válasza:
ha küldik, küldjék. egyébként az sokkal nagyobb csiki-csuki így és úgy is kínos helyzet, hogy ebben az alkotmányban nincs leírva, hogy amint január 1-jén hatályba lép, a jelenlegi érvényét veszti. ha így hagyják, akkor két alkotmányunk lesz egyszerre, ami vérciki. ha meg alkotmányt módosítanak, emiatt, az is vérciki.
2011. ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Miért kell 1 családba 3-4 alkotmány ez annyira hülyeség...Minden házba küldjenek 1et az még értelmes is lenne.
2011. ápr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

"hogy amint január 1-jén hatályba lép, a jelenlegi érvényét veszti."


nem vagyok jogász, így nem tudom neked megmagyarázni, de ez a hatályát veszti nem olyan, hogy nem lesz érvényes. csak valami rendszer az egész, így kell írni, hogy a jogszabály a kihirdetést követő napon hatályát veszti stb. majd egy jogász elmagyarázza.

2011. ápr. 27. 12:40
 20/24 A kérdező kommentje:
jah várj, lehet, hogy te a régi alkotmány visszamenőleges "nem elismerésére" gondolsz :) akkor nem szóltam.
2011. ápr. 27. 12:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!