Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ingyen földet és oktatást is...

Ingyen földet és oktatást is felajánlottak a helyi cigányoknak, mégsem lehetett őket munkára bírni. Fajvedok, na akkor most mi is van?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 10:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
68%
Akik védik őket azok még életükben nem láttak cigányt. :)
2011. ápr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
56%

"Akik védik őket azok még életükben nem láttak cigányt. :)"


Ezzel én is így vagyok. Viszonylag keveset találkozok velük, mert azokon a településeken ahol lakom és dolgozom ott nincsenek, ezért nem annyira mozgat meg a cigány kérdés, de amikor néha sétálok a körúton a végére már a látványtól is agresszív leszek.

2011. ápr. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagyok fajvédő,de az semmit nem ér,ha ingyen földet ajánlanak fel nekik,vagy akárki másnak.

Ez csak egy piár ötlet,semmi más.

Ahhoz,hogy bárki termelni tudjon valamit,nem elég a föld.

Kellenek szerszámok,nagyobb területen gépek. Kell trágya,vetőmag,növényvédőszerek seb. Ez mind elég sok pénzbe kerül.

Kell a területen öntözési lehetőség: kút,öntözőcső stb.

Ha mindez meg is van,kell valaki,aki ért a növénytermesztéshez és állandóan tanácsokat ad.

Nem mindegy,hogy mit hova vetsz, a letermett növény helyre mit teszel,stb. Ehhez szakértelem kell,amit nem lehet egy-két nap alatt megszerezni,hanem évek kellenek hozzá.

Csak egy plda: egy ismerősöm vásárolt egy kertet. Felásta,bevetette,locsolta és várta,hogy a magok kikeljenek. Kikeltek,de vele együtt a gaz is. Elkezdte kapálni,mikor az egyik szomszéd átment hozzá valamiért. Kiderült,hogy a szerencsétlen a vaddohányt nézte kulturnövénynek,a sárgarépát pedig gaznak. Természetesen az utóbbit kapálta ki.

Csak az hiszi,hogy elég a föld,aki még soha nem művelt kertet.

2011. ápr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%

furcsa, de bnőm anyja képes egy kapával megművelni a földet. Évente egyszer felszántatják traktorral, ennyi a gép meló rajta.


És megterem a kukorica, bab, paradicsom, répa, patiszon, sütőtök, stb...


aki akar az tud, de ugye nemakarásnak nyögés a vége.

2011. ápr. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
43%

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:40


Persze fel is kell ásni nekik, megkapálni learatni és a végén a pénzt a zsebükbe adni. Ez történik most! Ebből már nagyon elegünk van!

2011. ápr. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Akkor miert nem csinaltok vegre polgarhaborut?
2011. ápr. 29. 10:50
 7/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, akkor SZERINTED mit kell csinálni?
2011. ápr. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
66%
Azt kell csinálni, amit Zebegényben csinálnak. Ott ki van írva a vasútállomás falára, nagy betűkkel, hogy:CMÖ, azaz cigánymentes övezet. Oda aztán nem engednek be cigányt, akármennyi pénze is van, ott nem vehet házat.
2011. ápr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Erdelyi vagyok es az en falumban is ugyan ez volt a gond 8 evel ezelott. A falubeliek kaszat, kapat, villat fogtak es egy nap alat kivertek az oszeset. azota nincsen cigany a faluba. igaz 5 embert letartoztattak de mara mar szabadok, es a falubeliek nyugodtan elhetnek.
2011. ápr. 29. 10:56
 10/29 anonim ***** válasza:
68%
Én most 56 éves vagyok, sem az általános iskolában, sem a középiskolában nem volt cigány osztálytársam.Az ovódába nem járt velem egy cigány gyerek sem. Most az ovódák, és az iskolák 80%-a cigány gyerekből áll. Ki engedte, hogy így elszaporodjanak?
2011. ápr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!