Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak olyanok, akik tényleg...

Vannak olyanok, akik tényleg hisznek a Fideszben, és nem csak azért szavaznak rájuk, mert az a kisebbik rossz?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem nem a fidex a kisebbik rossz!!! Na mindegy!

Akikkel eddig beszélgettem és fidexesek, mind olyan, mintha kimosták volna az agyukat és csak egyet hajtanak: "a kormány monnyon le!"

2009. márc. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Például én. Köztisztviselő vagyok, olyan területen, ami normális országban nem áll a politika befolyása alatt. A Fidesz kormány alatt kezdtem dolgozni. Tulajdonképpen kíváncsiságból szavaztam rájuk, tetszett a programjuk. Elvitathatatlan érdemük, h' végre is hajtották. Személyes életemben ez leginkább abban nyilvánult meg, h' megtörtént a köztisztviselők és közalkalmazottak bérrendezése (érdekes adat: 2000-ben havi 31.000,-Ft volt felsőfokúként a bérem, 2002-ben 70.000,-Ft. 27 évesen végre lehetőségem nyílt önálló életet kezdenem a férjemmel albérletben, voltak terveink. A munka terén a boldog békeidők voltak: világos törvények, egyértelmű utasítások, az operatív munka nagy szabadsága. Utóbbi alatt azt értem, h' a törvények maradéktalan betartása mellett nem volt ésszerűtlen túlszabályozás. Még a Medgyessy-kormány alatt is normálisan mentek a dolgok, de amikor Gyurcsány lett a miniszterelnök, minden szép lassan széthullott. Emlékeztetőül: még mindig csak a saját munkámról beszélek, tehát nem az ország egészéről. A vezetőket politikailag korrektekre cserélték, hozzáértés nulla (bár úgy cserélgetik a miniszterek a székeiket, h' tulajdonképpen lehet, h' itt tényleg mindenki ért mindenhez???), a jogszabályokat elkezdték összekutyulni (nagyon erősen érződik a különböző lobby-k hatása a törvényalkotásban), hétfőn másképp dolgozunk, mint kedden, nem ragozom.


Az ország egésze már csak egy siralomvölgy. A legnépszerűbb érvek nem a jelenlegi kormány sikereit éltetik (vajon miért?), kimerülnek abban, h' a Fidesz sem különb, meg a Fidesz miatt nem tudtak kormányozni 7 (!!!) évig. Ha volt is programjuk, az kifulladt a Fidesz elleni szólamokban (lsd. Gyurcsány-Orbán vita a tv-ben), és még mindig ott tartunk, h' újabbnál újabb 10-100-1000 lépéses programokat állítanak fel, de nem történik semmi. A Fidesz kormányzása alatt jelentősen csökkent a GDP arányos államadósság, közel harmadával az infláció, volt Széchenyi-terv, volt reális költségvetés, a kormánytagokat az aktuális feladatra alkalmasak közül, és nem volt MSZMP-s párttagokból verbuválták. Nem sorolom, nem meggyőzni akarok bárkit is.

Mindenki csak egy kis szeletét látja a valóságnak, véleményt pedig sajnos sokan nem önállóan formálnak. Nem a tv-ből vagy újságokból szerzek ismereteket és kész véleményeket, hanem néha nézem a parlamenti közvetítést, megnézek pár interjút. Azért szavazok a Fideszre, mert szeretnék újra jövőképet magam, és most már a lányom életébe is.

2009. márc. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Egy értelmes, európai uniós ellenzék nem úgy viselkedik, mint a fidesz! Kivonulnak a parlamentből, mert nem tetszik nekik Gyurcsány!Óvodás viselkedés!!!
2009. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen kaliberű politikussal szemben, mint Gyurcsány, nincs mit tenni. Szeretnék már egy olyan érvet olvasni, ami nem arról szól, h' miért nem jó a Fidesz, hanem arról, h' miért jó az MSZP. Amit reform címén véghezvittek, az igen komoly pusztítás: szétzilálták az oktatást, az egészségügyet, autópálya építés címén alagutat építenek sík terepre, eltapsolták azt a horribilis pénzmennyiséget, ami ezidáig uniós támogatás címén Magyarországra érkezett. Nincs állami vagyon: eladtak mindet. Senkinek ne legyen illúziója: az államcsőd csak azért nem következik (még) be, mert az IMF hitel biztosítja a fizetőképességünket. De saját értéket ez az ország már nem nagyon állít elő. Az a legnagyobb baj, hogy az áltag magyar semmit nem ért az egészből, nincsenek ismeretei a gazdasági folyamatok megértéséhez. Ennek a kormánynak az a mázlija, hogy a közös ellenséggel még mindig lehet riogatni az embereket. Tényleg, MSZP-s szavazók, mondjatok érveket a kormányotok mellett!
2009. márc. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Csakis a Fideszre ! És nem azért, mert az a kisebbik rossz. Csak tőlük lehet hallani valami épkézláb dolgot, valami építő jellegűt !( Nem pedig állandó mocskolódást más pártokra, meg újabb sarcok kivetését az amúgy is legszegényebbekre.)
2009. márc. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Annyira szeretem az ilyen kérdéseket és a rá érkező válaszokat, nem kell híradót néznem :-D


Gyerekek, komolyan, sajnálom, hogy Torgyán Józsi bácsi háttérbe szorult, ő legalább humort vitt a politikába, és élvezetes volt.


Most őszintén, mint ha csak a FIDESZ és az MSZP létezne, tényleg nincs ma Magyarországon másik párt csak ez a kettő? De van, és sokan mondjátok is, hogy van, de minek szavazzak rájuk, ha más se teszi, de ha ez a sok ember úgy döntene, hogy a fenébe is, elmegyek, és beikszelem azt, amelyik tetszik, és nem a 2 nagyot, lehetséges, hogy a kisebbek is szert tennének egy nem is kis támogatottságra, mert szerintem nagyon sokan unjuk már ezt a huzavonát, ami 4-évente zajlik a 2 nagy főszereplésével.

2009. márc. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Én azért szavazok a Fideszre, mert ha megnéznénk, hogy mi lenne az országgal 10 év múlva MSZP vezetés és Fidesz vezetés alatt, véleményem szerint a Fidesz alatt többet fejlődnénk gazdaságilag.

Ha 2002-ben maradt volna a Fidesz, már eurónk lenne, több magyar vállalkozás, magyar termékek előtérbe helyezése stb.

A mostani gazdasági csőd egyértelműen bizonyítja az elmúlt 7 évben kormányzó MSZP-SZDSZ hozzá nem értését.

2009. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
A 19 02-nek:Itt azért beszélünk a Fideszről, mert az volt a kérdés.Ha a többi kis párt érdekel, kérdezz róluk, és majd azok írnak, akik őket szeretik...
2009. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!