Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyar Holokauszt Túlélők...

A Magyar Holokauszt Túlélők És Áldozatok Rokonai Állami Kárpótlását eltörölnéd, vagy nem? Ha igen miért, ha nem miért?

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 23:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

ezt valóban nem mi fizetjük, de a mávot perbe fogták és tudtommal nyertek is az amerikai zsidók. ezt a mi adónkból vonják le. tehát a cigányokon kívül őket is el kell tartanunk. és ha ezt kimondjuk, nácik vagyunk.


mellesleg nem értem mi köze van a 10 éves bertholdnak meg a 20 éves jürgennek ahhoz, hogy a nagyapjuk mit csinált a zsidókkal x éve. mert hogy ezeket büntetik. az oroszok fizetnek valamit a lelőtt német katonákért? az amerikaiak a németeknek? vagy a japánoknak? a zsidók a palesztinoknak?


nem a kisebbségekkel, hanem a pofátlansággal van baj

2011. máj. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

11:52 van benne igazság, de akkor kérdezek én: milyen áron jött létre izrael? ilyen erővel bárkinek joga van egy országot létrehozni bárhol, ha a népét áldozatnak állítja be?

nagy tolerancia: ennek az áldozata most magyarország. hozzátartozik az igazsághoz, hogy mindig is ez biztosította a magyarok túlélését: alkalmazkodni, beolvasztani. és mi van akkor ha bizonyos társadalmi csoportok nem hajlandók erre?


és ezen mi a súlykolás, mikor bemegyek egy boltba, és a termékek nagy része kínából meg izraelből jön? lassan maygar élelmiszer sem lesz. de nem islenne feltűnő, ha nem ekkora arányban lenne köze mindenhez a zsidóknak.

tény, hogy felvásárolják az országot, de nem csak izrael, hanem a teszkó az osán meg egyéb cégek országai.

vagy a magyarnak jól esik, mikor zsidók magyarul élő adásban gyalázzák a magyarokat, meg a történelmüket? miért van az ha ismerek egy zsidó embert, mindig kiderül róla valami mocskos dolog, és alig van olyan, amikor nem?


a zsidóság saját magából nevel kívülállókat, saját magát különíti el másoktól, még szép hogy könnyen rájátszanak mások.


de azt se akard bemesélni a magyarságnak, hogy a cigányprobléma is csak identitászavar, mert amikor este 6 cigány körbe vesz téged, te sem leszel más véleménnyel róluk. mindenki a tapasztalataiból tanul.

2011. máj. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
54%

Az izraeli vagyok


Latom, nem mukodik a Shift gombod.


Minden nepnek van onrendelkezesi JOGA. A zsidoknak is, a palesztinoknak is.

Emlekeztetlek, hogy mikor Anglia visszaadta az ENSZ-nek a mandatumot, (mert mi, zsidok rakenyszeritettuk oket erre), akkor az ENSZ ezen a teruleten KET allamot ismert el, egy zsido es egy arab allamot. (Palesztint nem ismerhetett el, mert palesztinok meg nem leteztek). Mi felepitettuk Izraelt. 1948-1967 kozott a terulet arab reszen az arabok voltak az urak. Ugyan mar miert nem hoztak letre ott a palesztin allamot? Mert minket tamadtak az elso naptol fogva. Aztan mikor 1967-ben nem csak visszavertuk az arabok egyesult tamadasat, hanem el is foglaltuk (majdnem) egesz Izrael teruletet, akkor hirtelen nagy lett a jajveszekeles, es most mar szeretnek visszacsinalni, es negalapitani az allamukat. Megjegyzem, ezt az ENSZ a 80-as evek elejen (ha jol emlekszem az idopontra) ujra helybenhagyta, es ismet elismerte oket, mostmar Palesztin allam neven. Es mit csinaltak a palesztinok? Intifadat, terrort, pedig Rabin be is engedte ide Arafatot bandastul, es adott neki teruletet is, fegyvert is.


Hangsulyozom, hogyha sikerult volna Izraelt vagy 20 evvel ELOBB letrehozni, akkor nem kerulhetett volna sor a holocaustra.


Ami az elelmiszer kinalatot illeti, itt Izraelben is nagy a magyar termekek kinalata. (Nagy banatom, hogy viszont nem lehet gesztenye-masszat kapni. Egyszer valaki hozott, es anyu valami isteni finomsagot csinalt belole baracklekvarral meg tejszinhabbal).


"vagy a magyarnak jól esik, mikor zsidók magyarul élő adásban gyalázzák a magyarokat, meg a történelmüket? miért van az ha ismerek egy zsidó embert, mindig kiderül róla valami mocskos dolog, és alig van olyan, amikor nem?"

Ehhez nem tudok hozzaszolni, mert en meg sosem hallottam zsidokat amint magyarokat gyalaztak. Disznosagg meg barkirol kiderulhet, zsidorol, magyarrol, franciarol...


"de azt se akard bemesélni a magyarságnak, hogy a cigányprobléma is csak identitászavar, mert amikor este 6 cigány körbe vesz téged, te sem leszel más véleménnyel róluk. mindenki a tapasztalataiból tanul."

Ez megint olyan, amihez nem tudok hozzaszolni. En eletemben csak kepen lattam ciganyt (azt hiszem), meg az Egri csillagokban olvastam Sarkozy-t. Soha nem tettem itt a GYIK-on semmi megjegyzest sem ciganyok ellen, sem mellettuk.



De latod, ez is jellemzo, hogy MINDIG atcsuszkaltok a palesztin ugyre, valahanyszor mar nincs ervetek.

2011. máj. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
62%

12:10 és 12:24 vagyok


egyből egy szellemes megjegyzés.

működik, csak nem akarom használni.


anglia, ensz... igen, önrendelkezési alapon más országok megmondják, mi legyen a saját földeddel. igazán demokratikus gondolat. ennek tükrében fölösleges belefolyni a részletekbe.


izrael megakadályozta volna hitler ámokfutását? vagy hogy képzelted el ezt hogy nem lett volna holocaust?


magyar termékek. semmi értelmét nem látom hogy ideoda cipeljék az árut, ha egyszer lehetne helyben is termelni mindent. ráadásul olyan termékekről van szó amit itthon is el lehet készíteni, vagy meg lehet termelni


nem találtam jobb videót mert idővel egyre nehezebb megtalálni http://www.youtube.com/watch?v=38C1J7XiYEU

ezzel nem is lenne baj, ha a magyar is elmondhatná a véleményét más népek történelméről...


disznóság bárkiről kiderülhet, de miért jellemzően több derül ki a zsidókról? például ha megnézel gy eus videót, daniel cohn bendit, egy pedofil zsidó akarja megmondani, hogy etikailag mi demokratikus. és szabad lábon van. és itt a pedofil alatt azt értsük, hogy gyerekeket molesztált. egy másik közéleti szereplő a cigányoknak kiírt pályázatot nyerte meg, de olyan kevésbé ismert emberről is tudok, aki más jellegű pályázatokat nyert meg, amihez semmi köze nem volt. igen, leleményességnek is hívhatjuk. olyat is ismertem, aki szintén illegálisan nagy korülönbséggel feküdt le lányokkal. olyat is ismerek, aki nagy befolyással volt embertömegekre, és győzködte őket, hogy miért jobb zsidónak lenni. van kivétel is, mert ismertem olyan embert is, aki tisztességes volt, természetesen ő keményvonalas, hithű zsidó volt, és már rég nem beszéltem vele. sokfélét tudnék mesélni, de valahogy idővel az a kép alakult ki bennem, hogy ha valaki zsidó, akkor nagy esély van rá, hogy perverz vagy öntelt alak.


a cigányság téma lezárva.


mi az hogy nincs érv? meg átcsúszkálunk?

lám, mindig átcsúszkáltok a holokausztra, ha nincs érvetek.

még szép hogy fontos a palesztin ügy, mert egy mesterségesen szított ellentét a közelkeleten. nem lehet embertömegek lemészárlását szó nélkül hagyni.

2011. máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"Felajanlottak "karpotlast" Magyarorszagrol, azt hiszem, a 90-es evekben. A nagyszuleim kaptak errol valami ertesitest, de koszontek szepen, nem kertek.

Azota nem hiszem, hogy volt valami ujabb akcio."

Nálunk 2006-ban lehetett utoljára jelentkezni, azóta én sem tudom, hogy mi a helyzet ezzel kapcsán.

2001-es cikkben olvastam, hogy a magyar kormány és a MAZIHISZ más összeget tartottak jónak. Előbbi kb. 30e. Ft-ot, utóbbi szervezet meg több száz ezer Ft-ot (ha jól tudom 300 ezer az összeg).

A kárpótlásokat meg nem mindig az kapta meg, amely családnak oda lett ítélve, hanem Izrael maga céljának használta fel (ha jól tudom, a gazdasági stabilitása céljából).

A kárpótlásnál meg arra is volt példa, aki kérte, de mégsem kapta meg, mert csak az apját vitték el a táborba és csak ő lenne a jogosult, a gyereke meg nem.

Ha kellenek hivatkozások, csak szóljatok, mert ezek le lettek írva és nem a kuruc infó, illetve a hasonló oldalon (jó tudom, 2001-es cikknél nehéz lenne, de hát, ki tudja, akkoriban, milyen 'szélsőjobb oldali' híroldal létezhetett).


"De nem is ez a lenyeg. A lenyeg az, hogy NAPONTA jelenik meg itt a GYIK-on valami zsidok ellen hergelo kerdes."

Ebben van némi igazság, de nem hinném, hogy ezen kérdések lennének túlsúlyban, láttam már pont ellenkezőeket is.

" Pld csak az elso lapot vegignezve:

"Sztálin zsidó volt?""

Erről csak annyit, hogy ahogyan tudom, félig az volt (rám lehet szólni, hogy mégsem), de nem igazi, vagyis vérbeli, hanem egyfajta keverék. Ő, meg a hasonló szovjet vezetőség nem igazán tűrte a zsidókat. Állítólag ha Hitler nem támadta volna meg, akkor ő maga számolt volna le a Szovjetunióban levő zsidókkal (valami ilyesmit olvastam egy hungarista oldalon).

""Tulajdonképpen mi a baj a zsidókkal?""

Ezt a kérdést bárki felteheti, mert nem kell nagyítóval járkálni, mégis bárki láthatja a zsidó ellenes szövegeket az utcán (igen, falfirka formájában), meg a vonaton is ott van, Simon Perez szövege és ahhoz fűzött magyar kommentár (matrica formájában)... .

Ezek után előítélet nélkül fel lehet tenni ilyen kérdést, hogy egyesek miért is írnak ilyeneket.


"Mar egyszer megirtam, most megismetlem:

Kolonbozo csoportok harcolnak a hatalomert. A hatalom megtartasahoz / megszerzesehez tarsadalmi tamogatas szukseges. (A tortenelem kulonbozo korszakaiban a "tarsadalmi tamogatas" kore kulonbozo volt, pld 1000 eve csak a fonemesek es a fopapsag tartozott bele, ma minden allampolgar.)

A tarsadalmi tamogatas megszerzesenek tobb modja van: pld kielemezni az oktatasugyet es reszletes programot kesziteni a javitasrol, a penzforrasok megteremtesenek modjat is beleertve. Na, ezt hanyan fogjak egyaltalan elolvasni, a vitakepes megertesrol nem is beszelek.

Sokkal celravezetobb modja a tarsadalmi tamogatas megszerzesenek az, ha megijesztjuk az embereket: VESZELYBEN VAGYTOK, ITT AZ ELLENSEG, CSAK MI VEDUNK MEG TOLUK.

OK, de ki legyen az ellenseg? Lehetoleg olyanok, akiknek a legyozese nem kerul semmibe.

A zsidok idealis "ellensegek" voltak. Mivel a zsidok mogott az utobbi masfel ezer evben sosem allt katonai ero, a zsido, targyai, elete, becsulete konnyu, kockazat-mentes preda volt. Igy a hatalmi harcok soran ugy lehetett az "ellensegen" gyozedelmeskedni, hogy az nem kerult semmibe."

Nem azért, de te, gondolom a két VH közti időszakra gondolsz, amikor bűnbakot kerestek, de ezzel szemben, példának fel lehet hozni, M.o.-n levő más népcsoportokat is, akik az idők során betelepültek, asszimilálódtak. Középkorban is voltak problémák, de a kunokon kívül, mással nem igazán volt probléma (pl. jászokkal). Azt meg hadd ne mondjam, hogy ha úgy nézzük, akkor ők valamilyen hadsereget fel tudtak volna mutatni, ha már a tatárokat annak vennénk.


"Ezek az "naiv" kerdezok, pontosan ezt szeretnek megismetelni, ezert sulykoljak ejjel-nappal, hogy "hatterhatalom", meg hogy "meg akarjak vasarolni az orszagot", stb."

A háttérhatalom azért létezik, ezt fölösleges tagadni, de az is más, hogy kik állnak mögötte és mi a céljuk, elég ha csak azt mondom, hogy maffia, amire nem kell semmilyen összeesküvés elmélet.


"Csakhogy ezek a "gyerekek" nem tudnak tanulni a tortenelembol. Elfelejtik, hogy amikor ezek az akciok sikeresek, a zsidok mogott nem allt politikai-katonai hatalom.

MA VISZONT ALL. Ugy hivjak, hogy Izrael."

Nem akarom megkérdőjelezni a mondandódat, de mintha mindig is volt a zsidóknak valamilyen központjuk a történelem folyamán (természetesen, nem önálló államra gondolok).

2011. máj. 10. 14:45
 16/22 anonim ***** válasza:

Eltörölném.

Ne hizlalják a zsidókat a pénzemből.

Nem én égetem a zsidókat(ha egyáltalán volt Holokauszt), nem is akarok fűzetni.

Ha kérésük van, akkor forduljanak Hitlerhez, ne hozzám.

2011. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

12:10 és 12:24 vagyok


14:45

"Nem azért, de te, gondolom a két VH közti időszakra gondolsz, amikor bűnbakot kerestek, de ezzel szemben, példának fel lehet hozni, M.o.-n levő más népcsoportokat is, akik az idők során betelepültek, asszimilálódtak. Középkorban is voltak problémák, de a kunokon kívül, mással nem igazán volt probléma (pl. jászokkal). Azt meg hadd ne mondjam, hogy ha úgy nézzük, akkor ők valamilyen hadsereget fel tudtak volna mutatni, ha már a tatárokat annak vennénk. " - ezzel így egyetértek, tehát ezért sem igaz a bűnbak teória.

mert ha régi forrásokat olvasunk, ott vannak a szászok is, akik tisztességes kereskedők, ellenben a zsidókról már akkor is az a kép járta, hogy csalnak, hazudnak, nem jó velük üzletelni

sőt, eleve a kereszténység egy üzenet a zsidóságnak, hogy megromlott a gyakorlati életben a vallásuk

2011. máj. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Bocsánatot kérek előre, hogy offnak és esetleg provokatívnak fog tűnni, amit kérdezek. Csak valaki izraelinek állítja be magát és szeretnék tőle kérdezni valamit.

Elöljáróban annyit, hogy nem vagyok politizáló alkat, nem nagyon szoktam ilyenekbe belefolyni és szűz az agyam sok szempontból, mert nem vagyok semmilyen irányzat mellett elkötelezve. Nekem egy egyszerű mondat az életfilozófiám: "élni és élni hagyni".

Node, sokszor hallok dolgokat a zsidó témakörről pro és kontra. Az izraeli fórumtársat kérdezném, hogy megerősíti-e vagy cáfolja azt az összeesküvéselmélet-szerű dolgot, hogy ők gyűlölik a "gój"-okat, kiválasztottnak és felsőbbrendűnek tekintik magukat a többi embernél. Tényleg nem kötekedni akarok, nekem nincs véleményem a dologról, csak érdekelne egy érintetti cáfolat.

2011. máj. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Módosuljanak alapítvánnyá. Egyébként meg, reklamáljanak a németeknél.

Ezzel az erővel azok a nem zsidó családok is panaszt tehetnének, akiknek a bombázások és lövések megölték a családtagjaikat. A háborúknak nem csak egy oldal az elszenvedője.

2011. máj. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

18:01-nek az izraeli


A zsido epp olyan nep, mint a tobbi. Nem jobb, de nem is rosszabb.

2011. máj. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!