Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyar Holokauszt Túlélők...

A Magyar Holokauszt Túlélők És Áldozatok Rokonai Állami Kárpótlását eltörölnéd, vagy nem? Ha igen miért, ha nem miért?

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 23:20
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

12:10 és 12:24 vagyok


07:41 de nem volt ez mindig mindenki szerint így


"Izráel népi tudatában újra meg újra előbukkan az a gondolat, hogy kiválasztottságuknál fogva különbek a föld többi népeinél, akiket előbb-utóbb utol fog érni Isten megsemmisítő ítélete. Ezzel az elbizakodottsággal szemben egyre keményebben hangzott a próféták tanítása – de Izráel népe nem tudta megszívlelni a feddést."

2011. máj. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"Node, sokszor hallok dolgokat a zsidó témakörről pro és kontra. Az izraeli fórumtársat kérdezném, hogy megerősíti-e vagy cáfolja azt az összeesküvéselmélet-szerű dolgot, hogy ők gyűlölik a "gój"-okat, kiválasztottnak és felsőbbrendűnek tekintik magukat a többi embernél. Tényleg nem kötekedni akarok, nekem nincs véleményem a dologról, csak érdekelne egy érintetti cáfolat."


nem az izraeli vagyok, de talán az én válaszom is megteszi: nem. Max az olyan primitív emberkéket nézzük le, akik ilyeneket terjesztenek, és erre verik a micsodájukat, de őket sem azért, mert nem zsidók, hanem mert egyszerűen ilyen primitív f@szok.


A kiválasztottságról meg csak annyit, hogy aki egy picit is otthon van a zsidóságban, az tudja, hogy az marhára nem arról szól, ahogy azt a fent említett emberkék próbálják beállítani, hogy bármiféle felsőbbrendűség lenne. A választottság arról szól, hogy az Ábrahámmal kötött szövetség szerint az Úr Ábrahám leszármazottait jelölte ki a vallási törvények megtartására, cserébe az Úr megígérte, hogy megtartja a zsidókat minden balsors között, és nekik ígérte Kánaánt. Tehát a választottság igaziból egy plusz teher, hiszen egy zsidónak hogy jó zsidó legyen, be kell tartania a számtalan vallási törvényt, míg egy nem zsidótól ez nincs megkövetelve, hogy jó embernek számítson - megjegyzem ezt mondjuk a kereszténységben járatosabb emberkéknek is illene tudniuk, hiszen a második szövetség pont arról szól, hogy akkor ezentúl mindenki része lesz a szövetségnek, ezért mindenkinek be kell tartania a vallási szabályokat. Ez a teológiai háttere annak, hogy a kereszténység térítő vallás lett, míg az előzménye, a zsidóság nem volt az.

2011. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!