Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy több ezer orvos mondhat fel a közeljövőben?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 11. 15:51
1 2 3 4
 11/34 tetris ***** válasza:
51%

Egy szülés levezetéséért egy orvos százezres nagyságrendű pénzeket kap hálaként. És akkor még háromszoros fizetést is akarnak?

Minden tiszteletem az orvosoknak, de azért azt is figyelembe kellene venniük, hogy hazánkban a többségi társadalom több mint egy hónapig dolgozik keményen azért a pénzért, amit hálapénz gyanánt adómentesen zsebrevághatnak szülésenként. Mindezt egy olyan orvosi végrehajtásáért, amiért fizetést is kapnak.

Mégis mit gondonak a dokik? Fizetjük a TB-t, ami ugye nem kevés, fizetjük a hálapénzt, ami ugye megintcsak nem kevés, és még többet fizessünk? Hát hol a határ?

2011. máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
94%
Ne általánosíts, nem minden orvos szülész. És nem mindenki ad hálapénzt. A 3-szoros fizetésemelést pedig minden munkavállalónak írtam, mert kb. ennyivel (vagy még többel) vannak elmaradva a magyar fizetések. És megjegyzem, hogy külföldön 1 - 1.5 millió körül kap egy orvos, kb. 5-10-szer annyit mint itt...
2011. máj. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 tetris ***** válasza:
37%

Na, megnézem én azt az édesanyát, aki úgy kénytelen szülni, hogy nincs "fogadott" orvosa, és nem tud hálapénzt adni. Amúgy is siralmas az ellátás, pláne, ha még fizetni se tud az a szülő anya.

Persze, nem minden orvos szülész, azonban a többiek is megkapják a maguk kis pénzecskéjét a különféle műtétek után.

2011. máj. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 escrogar ***** válasza:
4%
látom a 16:16-os válaszoló is hátul állt az észosztásnál. apukám, miből emeljék mindenkinek a fizetését annyival, mondd már meg, legyél szíves!
2011. máj. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
22%
Bár már az utolsó mondana fel.
2011. máj. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
30%

"Azért ha azt a gyenge kis adómentes paraszolvenciát hozzácsapjuk képzeletben a valóban alacsony fizetésükhöz, rájövünk, hogy nem szorultak ők még a társadalom peremére."


Sőt én még éhező orvossal sem találkoztam soha.

2011. máj. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
30%

"Akkor majd jönnek helyettük olyanok, akik nem a pénzért mentek orvosnak."



Eddig is ilyenekre lett volna szükség.

2011. máj. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
0%

"Na, megnézem én azt az édesanyát, aki úgy kénytelen szülni, hogy nincs "fogadott" orvosa,"


Elég rossz példát hoztál fel, mert a szülés nem egy vakbélműtét. Ahhoz nem kell orvos, egy nő egyedül is megszül az eperfa alatt kapálás közben.

2011. máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

escrogar


Az régi kommunista szemlélet, hogy ennyink van, ennyit kell elosztani. Ha külföldönm meg tudják csinálni, akkor itt is. Ha csak feleannyit "lopnának", akkor meg tudnák csinálni itt is. Azért írtam idézőjelben, mert ezek törvényes lopások. Csak egy példa erre: Magyarországon kb. 2-szer annyiért építik az autópályát, mint máshol... és ez nem a munkások zsebébe megy, hanem a tulajdonosok zsebébe, akik semmit sem csinálnak.

2011. máj. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 escrogar ***** válasza:

utolsó:


Persze, meg lehet csinálni külföldön, csak ott négyszer ekkora a GDP per capita alaphangon. a térségben pedig a miénk az egyik legjobb korrupciós mutató 2008-ban (ebben akkor nincs benne a BKV és barátai). valóban, a korrupció gátat szab úgy kb. mindennek, de háromszorosára emelni mindenki fizetését azonnal nem lehet. ez háromszor annyi járulék-befizetéssel járna a munkáltatónak is. ezzel pedig felerősödne a feketemunka, a feketepiac, és hasonló nyalánkságok. mindenki zsebbe kapná a fizetést, és a többi.

2011. máj. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!