Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy több ezer orvos mondhat fel a közeljövőben?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 11. 15:51
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
5%
Az én környezetemben még arra példa nem volt,hogy egy orvos "borravaló"nélkül kezelt,vágott,kötözött,húzott,szúrt volna.Értem ezt az elmúlt évekre,és a családtagjaim valamint jómagamra.Pénz nélkül el sem indulok orvoshoz,hozzáteszem.Nem igaz,hogy nem tudják megérteni most az ország ebben a szar helyzetben képtelen háromszoros fizetést adni.Vannak más emberek is akik a belüket kidolgozzák,és mégis befogják a csőrüket nem pattognak mint az orvosok évek óta.
2011. máj. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

"képtelen háromszoros fizetést adni"

De azé ne várjuk már el, hogy annyi legyen egy kezdő orvos fizetése mint egy utcaseprőé.

2011. máj. 16. 19:36
 23/34 anonim ***** válasza:
95%

ebben az a szar, hogy orvosok, tanárok és rendes tisztességes emberek minimumot keresnek, van hogy 100 ezret se

miközben a sok mocskos szemét haszontalan börtöntöltelék meg milliót is hazavisz és van hogy nem feketén


igazuk van az orvosoknak, meg a többi munkásnak el kell innen menni a f*szba és majd jönnek a azeri meg kínai orvosok ( ez ami itt van már a románoknak se pálya) és majd ha minden nap 300 ember fog meghalni a szakértelem hiánya miatt akkor majd tán az ország elgondolkodik azon, hogy a kis embernek is fizetni kéne, csak azért, hogy ne menjen el


és akkor tán a szemét ügyvédtől elveszik a hasznát vagy a felháborodott nép remélhetőleg kivégzi a bankigazgatót

2011. máj. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
73%

Hülye ez az ország! Hülye ez a vezetés! nem igaz, hogy azt kell alulbecsülni, akinek van esze, szorgalma, sokat tanult és igazán fontos dolgot végez (pl. orvos, tanár stb.)! És azok az "okosok", akik itt azt írták, hogy "szemetek az orvosok mert hálapénzt kérnek" és "nem tudok úgy elmenni orvoshoz h ne vigyek pénzt", azok sem látják át a helyzetüket!

Ha tehetnék, húznék én is el innen egy jobb országba. Akár Nyugat-Európa, akár USA vagy mit tom én...ha csak egy kicsivel si jobb lenne, megérné.

Am én is orvos szeretnék lenni és a drága kormány most megtette h a tanult szüleim elveszítsék az állásukat. Tanárok mindketten és bezárják a helyi iskolát. Nem lesz állásuk. Miből fizetik nekem az orvosit? MIBŐL??? Pedig én vagyok a suli legjobb tanulója és elég elit suliba járok. Nem nagyképűségből mondom, de országos versenyeket nyerek évek óta, és a drága kormány tőlem és más okos és tehetséges diákoktól veszi el a lehetőséget h tanulhasson és majd a jó fizetést is!!! A pénzt meg a cigányoknak odaadják akik sose tanultak...

AKI TEHETI MENJEN KI!

Csak ugye a másik probléma h nincs hozzá pénz. Egyrészt elszegényítik mégjobban az embereket h ne tudjanak kimenni, másrészt teletömik a fejüket mindenféle hazaárulós szentbeszédekkel! "Maradj itt h nekem jó legyen"

Ezek után aki azt mei mondani h árulók az orvosok, akik kimennek, az már tényleg nem ért semmit.

2011. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
70%
Én személy szerint nem mondtam,hogy árulók mert kimennek,DE azért ne hasonlitsuk össze egy utcaseprő fizetését,egy orvoséval.Azért túlzásokba nem kell esni.Az utcaseprő,a gyári munkás,a tanár sehonnan nem kap plussz pénz egy forintot sem.Amennyi a megállapitott bérük, annyit is keresnek.Ezzel szemben az orvosok nagyrésze kemény hálapénzeket kap,mert az egészsége mindenkinek fontos igy kénytelen "jattolni".Legalábbis én még csak ezt tapasztaltam akármerre jártam,hallottam,láttam.Egyszóval nekem ne mondja senki,hogy a helyzetük ennyire rossz.Azt aláirom,hogy az első években nem keresik magukat halálra,de ez csak javul ahogy tapasztaltabbak lesznek.Egy jó orvos ma a világ pénzét megkeresi,ha ügyes és okos.
2011. máj. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%
Most senki ne háborodjon fel azon, hogy én is feltűnök már megint, a "nagyvállalkozók gyöngye", ahogy illetett egy kedves hozzászóló. Nekem van néhány sebész barátom, akik napi szinten legalább három műtétet hajtanak végre, az a legrosszabb esetben is 150 ezer naponta. A havi nettójuk 200 ezer körül mozog, ami valóban nevetséges. De próbáljuk csak kiszámolni összesen. 3 - 4 millió havonta! Én az egy milliómmal elbújhatok a sarokba. Tény, hogy közel ennyi kellene lenni a fizetésüknek, de ez itt ma az országban elképzelhetetlen. Külföldre meg sokan azért mennek ki, mert nagy az összeférhetetlenség ugyanazon szakterületen. Egyik nyírja a másikat. Ha alaki már minimum adjunktus, az nem fog feltétlenül kimenni külföldre. Akiknek kevesebb a lehetőségük, azok az ápolók, beteghordók, ill. a renitens orvosok. De utóbbiak feljebb jutnak, ha kitartóak, csak idő kérdése.
2011. máj. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
"renitens" = rezidens
2011. máj. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
(Freud bácsi rég kuncogott ilyen jót) :)
2011. máj. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Támogatom alapjáraton az elképzelést, igazuk is van, csak épp egyről feledkezenek meg: nem alkalmas a hely és az idő!!!!

Miből fizesse az állam a 3szoros fizetést és a működtetést mikor devizahiteleseket kell kisegítenie, az államadósságból ki se látszik, holvörösiszap-károsultakat kell kártérítenie,hol belvízeseket?

Persze tudom, hogy az egészségbe befeketni mindig nyereséges és minden, de ha nincs tőke???? Most vegyünk fel még több kölcsönt, vagy mi?

2011. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
S gondolom mindegyik tud anyanyelvi szinten beszélni ahová menni szeretne ! Sokan fognak rám haragudni, de megkockáztatom, hogy ha nálunk háromszorosára megemelik az orvosok bérét a zöme akkor sem fogja a zsebét össze varratni.Ez a véleményem a honi orvosokról.
2011. máj. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!