Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokszor hallom mostanában,...

Sokszor hallom mostanában, hogy "Meg kell tanulni dolgozni. " Nade hol?

Figyelt kérdés

"Meg kell tanulni dolgozni, az ország nem nélkülözheti az életerős emberek munkaerejét, vissza kell vezetni a munkaerőpiacra a leszázékoltakat, emelni kell nyugdíj korhatárt, csökkenteni a táppénzt, és a munkanélküli segély időtartamát, kevesebb lesz a szabadság, táppénz"


Hová a csudába menjenek dolgozni ezek az emberek, ha a kormányváltás óta is fogynak a munkahelyek?

Esetleg van egy eddig ismeretlen megyje az országnak, ahol munkaerő hiány van?


2011. máj. 14. 19:26
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
84%

19:39


"Szerinted a munkába vissza tuszkolt rokkant"


A 800 ezer magyarországi rokkantnyugdíjasból kb. 100 ezer lehet ténylegesen rokkant.

2011. máj. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
24%

00:02


"Budapesti vagyok 2010 feb. óta nincs melóm,úgy,hogy nem büdös a munka csak nem vesznek fel a saját szakmámba mert nő vagyok és pályakezdő!"


Ha lenne tapasztalatod, el tudnál helyezkedni. Ha nincs tapasztalatod, szerezni kell. 15 hónapja vagy munkanélküli, ebbe belefért volna fél év gyakornokoskodás, akár fizetés nélkül, bárhol. Vagy ha az sem jön össze, akkor a szakmádon kívül. Bárhol, mert szinte minden, amit be lehet írni a cv-be, több a semminél. Vagy ebben a 15 hónapban simán meg lehetett volna szerezni +1 nyelvvizsgát. És lehet, hogy már lenne normális munkád.


Én nem állítom, hogy könnyű manapság elhelyezkedni, de azoknál, akiknek nem sikerül, gyakran azt lehet megfigyelni, hogy egyáltalán nem merítettek ki minden lehetőséget, hanem egyszerűen van egy szint, ami "alá" nem hajlandók adni, hanem ehelyett elkezdenek panaszkodni, hogy igazságtalan velük a világ. Pedig nem az az általános, hogy az ember jól fizetett középvezetőként kezdi a karrierjét.

2011. máj. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
52%

Igaza van a kérdezőnek. Először munkahelyteremtés kellene, több tízezer, százezer munkahely, majd aztán jöhetnének a megszorítások.

A logikát meg ne keresd a Fidesz politikájában. Össze-vissza csinálnak mindent. Már nekem is megfordult a fejemben, hogy lehet, hogy a nép alsóbb rétegeit így akarják megszűntetni: elintézik, hogy éhenhaljanak vagy lebetegedjenek és meghaljanak, vagy öngyilkosok legyenek, vagy bármi, csak ne legyen rá a kormánynak gondja. :/ Csak tesznek hozzá egy jól hangzó körítést.

Egyébként egyetemre járok, bár még évek múlva végzek csak, szoktam álláshirdetéseket nézegetni. Fogalmam sincs, hogy fog az én korosztályom elhelyezkedni. 2014-ben kikerülünk pályakezdőként, és onnan merre?! Mindenhol többéves tapasztalat kell, másképp szóba sem állnak az emberrel. És ez így van minden fajta diplománál. Én már felkészülök anyagilag arra, hogy hosszú hónapokig, évekig nem lesz munkám, emellett pedig, így, az osztrák határnál próbálok azon lenni, hogy minél előbb kijussak. Mert itt nem lehet élni normálisan.

2011. máj. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó vagyok.

Hozzátenném, ugyanez van a munkával. A szüleim kényszerülnek eltartani 20 évesen, mivel egyszerűen nincs diákmunka. Hirdetnek egy csomót, persze, most nyárra már kb 6-ra jelentkeztem. Az egyiknél az volt a válasz, hogy még nem indult be a munka, a másiknál majd visszahívnak egy nyelvi szintfelmérőhöz, 2 hete nem hívtak, a harmadiknál majd értesítenek, a negyediknél már betelt a munka... és így tovább. Egyszerűen nincs munka! Pedig próbálkozom, 2 nyelvvizsgám van, egyetemre járok, ráadásul már dolgoztam párszor, boltban is, irodán is, így van némi tapasztalatom. Ráadásul azt is bevállalnám, hogy az 50km-re lévő megyeszékhelyre menjek dolgozni (napi 3 busz megy, képzelhetitek...), mert hát csak ott van munka. De sehova nem kellek. Gusztustalanul kihasználják, hogy az emberek rá vannak szorulva a munkára, így megtehetik, hogy hónapokig halogatnak, hogy nem válaszolnak stb. Feltételezem, ez megy a rendes munkaerőpiacon is, nem csak a diákoknál.

2011. máj. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
47%

00.02 -es vagyok.


,,Ha lenne tapasztalatod, el tudnál helyezkedni. Ha nincs tapasztalatod, szerezni kell. 15 hónapja vagy munkanélküli, ebbe belefért volna fél év gyakornokoskodás, akár fizetés nélkül, bárhol. Vagy ha az sem jön össze, akkor a szakmádon kívül. Bárhol, mert szinte minden, amit be lehet írni a cv-be, több a semminél. Vagy ebben a 15 hónapban simán meg lehetett volna szerezni +1 nyelvvizsgát. És lehet, hogy már lenne normális munkád.


Én nem állítom, hogy könnyű manapság elhelyezkedni, de azoknál, akiknek nem sikerül, gyakran azt lehet megfigyelni, hogy egyáltalán nem merítettek ki minden lehetőséget, hanem egyszerűen van egy szint, ami "alá" nem hajlandók adni, hanem ehelyett elkezdenek panaszkodni, hogy igazságtalan velük a világ. Pedig nem az az általános, hogy az ember jól fizetett középvezetőként kezdi a karrierjét."


Ha megmondod,hogy hol lehetne gyakornokoskodni akkor nagyon szívesen megyek,csak még azt sem tudom,hogy pl. egy rohadt munkanélküli hivatalba,hogy a bánatba mennyek be mert még jegyre se tellik.


Nyelvvizsga?

Ahoz nem kell pénz mi?Meg valahogy baromira nem érnék el semmit se egy éretségivel vagy egy nyelvvizsgával miután nem éppen olyan a szakmám ,hogy bármi szükségem legyen rá.


Nem megyek egy szint alá?

Munka munka nem?Teljesen mindegy milyen csak lenne,akár minmál béres akár jobb ,de nincs.Nem vagyok egy műkörmös ,,nem nyúlok ehez ahoz" mert nem jön be a munka felfogású nő,de nem tudok elhelyezkedni.


Oh de ,hogy legyen egy kis igaz abban amit mondasz,egy bizonyos szint alá nem megyek.:Van annyi parasztbecsület bennem,hogy nem megyek qrvának.

Lehetett volna egy régi ismerősnél munka,szakmámba vágó,de éppenséggel segédmunkásnak a fizetését se adta volna meg(350 Ft/óráért Te elmennél?) ,úgy hogy kelett volna neki a papírom,hogy mehessen a vállalkozása.Meg nem utolsó sorban kiszámolva,hogy mennyibe kerül az utazás /nap oda-vissza meg a napi étkezés,számlák stb...majdnem oda jöttem ki,hogy még kölcsönkéréssel is ki lehet vele törölni.


Nem olyan könnyű elhelyezkedni mint ahogy egyesek gondolják.

2011. máj. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
47%

02:49

"A 800 ezer magyarországi rokkantnyugdíjasból kb. 100 ezer lehet ténylegesen rokkant."

De jól informált vagy, mindet végig ellenőrizted?

Nincs 800ezer rokkant, ez a statisztikai ferdítés, ebbe beleszámolják a már öregségi nyugdíj korhatárt betöltötteket is, mert így színjátszó peti könnyebben tud ugatni. Arányaiban nincs sokkal több rokkantnyugdíjas, mint máshol, ha megnézzük hányan nyomorognak és dolgozzák ki a belüket 40-50 éves korukra, akkor még egész jól is állunk.

2011. máj. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 doboszoli ***** válasza:
64%

Olvasva a kommenteket felvetődik bennem néhány kérdés.

Ha a leírt 800 ezer rokkantból csak 100 ezer a jogosult, akkor a maradék 700 ezret vizsgáló orvosok mind csalók?

Ugyanis minden ellenkező híreszteléssel ellentétben, a rokkantság fokát erre kitenyésztett orvosok állapítják meg.

A "vezessük vissza a munka világába" szlogen helyett, nem volna gerincesebb megmondani, hogy nincs pénz nyugdíjra, boldoguljatok, ahogy tudtok? Parasztvakítás.

Hová akarnak visszavezetni? Mert csak a világ adott, a munka nem.

Ehrnn! Mennyit töltöttél el a mezőgazdaságban? Ez a munka/szakma, hidd el több annál, mint hogy vetek-aratok, zsebre rakom a hasznot. Nem beszélve a mg. jelenlegi állapotáról, aminek lezüllesztésébn OV. igen aktív részt vállalt.

Nem tudom a megoldást, de sajnos azok sem, akik ellenzékben "nagyon tudták".

Tehát elő a farbával!!

2011. máj. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Magyarországon 600 ezer fogyatékos ember él. Körükben 80% a munkanélküliség, mert nem alkalmazzák őket. Marad a rokkantnyugdíj; ez 480 ezer fő.
2011. máj. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

07:25


"Ha a leírt 800 ezer rokkantból csak 100 ezer a jogosult, akkor a maradék 700 ezret vizsgáló orvosok mind csalók?"


Ezt kivételesen eltaláltad.


A 90-es évek elején kb. 40 ezer forintba került egy "leszázalékolás".

2011. máj. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

12:13


"Nincs 800ezer rokkant, ez a statisztikai ferdítés, ebbe beleszámolják a már öregségi nyugdíj korhatárt betöltötteket is"


800 ezer rokkantnyugdíjas van. Hogy egy részük korbetöltött, az magán ezen a tényen nem változtat. Enyhe fogalomzavart érzékelek nálad.

2011. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!