Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagy divat lett mostanában a...

Nagy divat lett mostanában a kicsi súllyal nagy ismétlés számmal dolgozni, többi lent!?

Figyelt kérdés

Régebb mindig azt mondták ,hogy nagy súllyal lehet izomtömeget fejleszteni a kicsivel inkább az erőt hozza ,persze tudom ,hogy a nagy része a kaján múlik de mégis most mindenhol ezt olvasom body.builderen is!

A másik dolog meg ,hogy ne legyenek egyformák az edzések ez miben áll?hogy egyszer nagy súlyokkal kevés ismétlés számmal s máskor meg fordítva?s ezt milyen időnként cserélgetni ,hogy az izomnak ne legyen monoton s azért ne fejlődjön.

Kicsit sok kérdés de nagyon megköszönném az értelmes válaszokat!


2011. aug. 14. 12:52
1 2 3
 1/22 oyeacch ***** válasza:

a kicsivel inkább az erőt hozza


ha ezt mondták akkor hülyék voltak.

2011. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
Igaz, én is kicsit zavarban vok ezzel most, hogy akkor mi van ? :D, de sztem mindegy ha nem torpan a fejlődésed, akkor váltogassál ien edzésterveket illetve akkor probáld ezt a magas ismétlés számot, ilyen 3 hónapos ciklust figyelj szerintem meg, ha annyi idő alatt nem nősz, akkor jöjjenek ezek a praktikák.
2011. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Ráffájel ***** válasza:

Figyelj... mit hogy tudsz nyomatni. Meg mi az a sok ismétlés? 10 sok? Mert nekem már igen, de valakinek a 20 sem. Erőt is a nagy súlyok hozzák.

Kinek mi jön be az adott izomcsoportra. Kipróbálod, ha nem tetszik kipróbálod máshogy.

2011. aug. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
A bodybuilderen nem azt írják, hogy kis súllyal sokat hanem hogy nagy súllyal sokat. olvasd el még egyszer a cikket
2011. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 °:Amigo:° ***** válasza:

Egyáltalán nem lett divat, nem tudom, honnan veszed....

Esetleg a lustáknál és az idiótáknál, de azoknál mindíg is divat volt a könnyebb út keresése. (bár nem sok sikerrel) :-))

2011. aug. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
s most belinkelek egy cikket ez a cime: NAGY ISMÉTLÉS SZÁMÚ EDZÉS LÁBRA ,tehát erről következtetek ,hogy nem nagy sulyokkal dobálóznak mivel :20 ,18,16 ilyen ismétlés számmal,én egész életembe a piramis módszerrel nyomattam 12,1O,8,6 minden testrészre ezért gondoltam a változtatást...és mostanság teli van ilyennel ,vállra is ez megy ,hogy régebb ellene voltak de most kiprobálták és bevált.
2011. aug. 14. 15:03
 7/22 oyeacch ***** válasza:
És ha bevált, akkor mi a probléma? Egy újabb edzésmódszer.
2011. aug. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem értitek a kérdés lényege ,hogy ti menyire változatosan edzetek kell e a változatosság és az mibe nyilvánuljon meg az ismétlés számok változtatásban vagy a gyakorlatok jelenének változzanak?
2011. aug. 14. 15:17
 9/22 A kérdező kommentje:

egyébként itt a cikk aki nem hinne ebbe...

[link]

2011. aug. 14. 15:20
 10/22 Mr.Super TNT ***** válasza:
Én személyszerint úgy gondolom ,hogy ha erőt akarsz akkor nem a gyúrást használod ,mint én ,ha csak jól akarsz kinézni akkor le járhatsz gyúrogatni ,számomra a gyúrás maga a könnyebb út. De egy alap igazság van amit a gyúrásban is figyelembe kell venni ,hogy akkor fejlődsz a legjobban ,ha képes vagy mindig új határokat elérni ezért én a nagy súllyal való edzést tartom ,hatékonyabbak ,bár én nem edzem súlyzóval ,mert nincs szükségem rá mert haszontalan. Természetesen azt vegyétek figyelembe ,hogy mi a cél az erőd határai akkor tolódnak ki ha eléred a határod edzés során vagyis olyan gyakorlatot csinálsz amit alig csak pár szabályos ismétléssel tudsz megcsinálni és ez az ön súlyos gyakorlatoknál amit csinálok ugyanígy igaz ,de vegyétek azt figyelembe ,hogy az edzés rendszerek nem olyan dolgok amik monotonitásra kell épülniük tehát azzal nem leszel eredményes ,ha minden edzéseden ugyanazt az edzést csinálod rugalmasnak kell lenned. Ezért én nem csak nehéz ,de könnyű gyakorlatokat is csinálok vegyesen. Az pedig amit a gyúrósok kitaláltak ,hogy a magas ismétlésszám kis súllyal az szálkásít a nagy alacsonnyal pedig növeli az izmokat az csak humbug és marhaság ,mert ez nem egészen így működik és nem ilyen egyszerű a dolog. A másik fontos dolog amit sokszor párosítanak a gyúrással ,hogy attol erősebb leszel sokkal ,már ez is egy marhaság már csak a gondolat ,hogy elizolált természetellenes testhelyzetű mozgás már önmagába is csökkenti a funkcionalitását az izom erőkifejtésének.+ pl vannak a nyak mögül nyomás és társai gyakorlatok szétvágják a váll izmokat ezért ropog a legtöbb gyúrósnak 1-2 év után a válluk vagy fájdalmaik vannak ezért már nem éri meg ,hogy fájdalom-csillapítózzam magam ,meg ilyen ostobaságok ,az ízület és porc védők javítók mérsékelik a problémát ,de ha leállsz a használatával és folytatod továbbra is ugyanazt akkor kiújul a probléma. A másik hülye tévhit amit szintén a bodybuilder szemléletmód teremtett ,hogy a nagy súly erő a kis súly állóképesség . Erő nélkül nincs erő-állóképességed (hivatalos megnevezés) mint ahogy ha nincs állóképességed akkor erőd sincsen az egyik a másik nélkül nem működik a lényeg az ,hogy az izmok és az idegrendszer és a tested azon részei akik az energia felhasználás és raktározási folyamatokban vagy továbbításban részt vesznek( ebbe a tüdő és a szív is beletartozik meg amúgy minden egyes szerv) felkészülnek egy terhelésre és a test mint egy gépezet az edzés és többi tevékenységed(alvás ,kaksizás ,kajázás ,sziesztázás ,munka ,szex(extrém edzés) stb. során hozzáadott és beállított paraméterek alapján dolgozik. Ha azt akarod ,hogy jó legyen az állóképességed akkor először is szükséged van egy alap nagy erőkifejtésre tegyük fel futó vagy akkor hiába futsz állandó hosszútávot akkor nem fog olyan szinten nőni az állóképességed állandó szívritmus alatt mintha folyamatosan váltogatod a tempód és néha napján rövid sprintezel vagy váltót iramú futást csinálsz,ezenfelül még ha állandóan lassan futsz ugyanabban a tempóban akkor beáll az idegrendszered egy állandó sebességre és nem fog javulni az időd sem emiatt behatárolhatóvá válik a maximális állóképleség és onnantól úgy védekezik a szervezet ,hogy csökken az izomtömeged is természetesen ez egy debil pl.mert a futás pontosan olyan erőkifejtés amit nem lehet leegyszerűsíteni ,de a konditermi mozgásra ez ráhúzható ,mert ott nagyon le vannak egyszerűsítve a mozgások.
2011. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!