Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a multik egyértelműen...

Ha a multik egyértelműen bomlasztják a hazai gazdaságot, miért nem tesz ellene senki semmit?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy ránk magyarokra csak azért van szükség Európában, hogy megvegyük a nyugat termékeit.Ha van is valamink(pl.:cukor),nem hogy bezárják, még fel is robbantják a gyárainkat és vehetjük drágán a francia cukrot.Hol ebben a logika?Most végeztem el a gimnáziumot,nem értek a politikához,csak a tanulmányaim alapján nem értem.

Sz.v.szerint passzív ellenállást lehetne vállalni a magyar cégekért, és nem vásárolni pl. a Tescoban.Mit tudnának csinálni, ha nem menne be senki?


2011. máj. 15. 23:27
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
44%
* 23:51-nek címeztem
2011. máj. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat mindenkinek!


A multiknál a profithegyek meddig mehetnek el?Véges a pénztárcánk.Vagy a végén már a rabszolgájukká tesznek?

Jelenleg minden osztálytársamon Nike vagy kínai cipő,ruha stb..külföldi telefonmárka,külföldi autó.Délután McDonalds vagy kínai gyorsétterem a plázában.Nyáron fesztivál(Sziget) ahol megint csak külföldi fellépőkért lehet tízezreket kifizetni.Ördögi gépezet.Szerintetek mi a megoldás?

2011. máj. 16. 00:05
 13/31 anonim ***** válasza:
18%

"Én is próbáltam, de a szomszéd mindig átjött, hogy áthallatszik a panelon a csipogás, és nem tud tőle aludni..."


Ne aludjon nappal, a csipogásért még fel sem tud jelenteni. Egyébként meg kizártnak tartom, hogy városban fényes nappal csirkecsipogást meg lehet hallani nemhogy a szomszédban, de gyakran még abban a lakásban sem ahol tartod. Kamugép vagy.

2011. máj. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

"Állami szinten kellene fellépni vámokkal és ez megoldaná a gondot. Mert a civil kezdeményezés nem lenne elég hatékony."


Márpedig az államnak vagyis az azt képviselő politikusoknak épp az az érdeke hogy szép kövér kenőpénzeket vehessenek fel a piac biztosításáért.

2011. máj. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

"De megértem, akinek nincs más választása"


Én nem értem meg. Eleve azt sem értem meg hogy valakinek ne legyen választása. Még a legkisebb városban sem csak egyetlen teszkó van.

2011. máj. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
92%

Nincs, mert gondolj bele hány ember dolgozik ezeknél a cégeknél. Persze, most mondhatod, hogy ha elzavarjuk a multikat, akkor majd az erősödő magyar piac felveszi ezeket az embereket, csak éhen halnának mielőtt ez megtörténne. Meg jelenleg a magyar termelésről sem hiszem el, hogy előállít annyi kaját, hogy gond nélkül kirakhatnád a külföldi cégeket.

Passzív ellenállás, remek. Mondj nekem egy magyar ruhamárkát...Én csaj létemre nem tudok. Ezt most sorolhatnám még egy ideig, de érted a lényeget. Meg ha elhatároznánk, hogy holnaptól senki sem megy tescoba, akkor röhögne kettőt az igazgató, rádobna mindenre még két akciót és máris rohanna mindenki vissza.

Egyes helyeken nagyon szeretik reklámozni, hogy multik így meg úgy, de ha hatalomra kerülne a jobbik ők is meg lennének kötve. El akarnának venni valami jogot a multiktól, akkor a vezérigazgatók széttárnák a kezüket majd akkora létszámleépítést jelentenének be, hogy másnap szólna a vona takarodj.

2011. máj. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
55%
nem muszáj a multikban vásárolni akik ellene vannak...
2011. máj. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
44%

A multik ne egyértelműen bomlasztják a gazdaságot. Olvass el egy 10.es földrajz tankönyvet, azt hiszem a fejezet címe "A transznacionális vállalatok szerepe a világgazdaságban"

(természetesen a Transz- és multi- NC-k nem ugyanazok, de ez nem lényeges most).

Egyébként pedig gondolkodjatok világméretekben. Van a világon kb 7 milliárd ember, és ebből csak 1 millió magyar. Nyilván nem termelhetünk annyit, mint az összes többi együtt, de hasznot húzhatunk(nánk) abból a folyamatból, amit globalizációnak neveznek. Csak mi inkább a neten siránkozunk, és a multikra fogjuk.

Elárulok egy titkot. Franciaországban, Angliában stb. is vannak multik. SZEEEGÉNNYEEEEEEK!

2011. máj. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
69%

"Ne aludjon nappal,..."

Ki mondta, hogy nappal???


"...a csipogásért még fel sem tud jelenteni."

De igen. Pontosabban nem magáért a csipogásért, hanem az állattartásért.


"Egyébként meg kizártnak tartom, hogy városban fényes nappal csirkecsipogást meg lehet hallani..."

Én is.


"Kamugép vagy."

Te meg sótlan, ha ezt komolyan vetted...


Pedro

2011. máj. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
55%

"Franciaországban, Angliában stb. is vannak multik. SZEEEGÉNNYEEEEEEK!"


Azt is tedd hozzá, hogy ezekben az országokban mennyi adót és járulékot fizetnek csak, hogy ott lehessenek.És a bérekről, nem is beszélve,és az adott ország termékeit árulva főként..Szükség van rájuk de nem ebben a formában ami M.o folyik.És nemcsak az élelmiszerben, hanem az iparban is.

2011. máj. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!