Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ennyi nyelv a...

Miért van ennyi nyelv a Földön? Nem lenne-e jobb egy közös nyelvet beszélni az emberiségnek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 09:59
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
17%

"Szerintem ez az áldozat bőven megéri, nem holmi közmondások miatt kell a fejlődést megakadályozni."

Én is így gondolom! De amúgy tök mindegy, hogy lesz-e közös nyelv, mert majd a történelem ki fogja kényszeríteni, ahogy a mértékegységek, stb... sztenderdizálása is meg kellett, hogy történjen. Majd amikor jó párszáz év múlva megalakul a világkormány és/vagy kolonizáljuk a Marsot, akkor óhatatlanul be fog ez következni. Elkerülhetetlen. Kivéve, ha pár internetnáci NWO-összeeskövés hívő, fanatikus vallásos össze nem fog és konzerválja az állapotokat, megállítja a tudomány fejlődését.

2011. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

Az eszperantó is egy kalap sz.r.


Én azért ezt nem mondanám. Ezzel sok embert megsértesz. Ha neked nem tetszik egy nyelv, ezért nem kell egy másik ember nyelvét lenézned. Az eszperantót nagyon sokan használják. Nézz csak körül az interneten, ott is rengeteg dolog van ezen a nyelven.

2011. máj. 23. 12:10
 23/43 anonim ***** válasza:
50%

A komment megírásának időpontja: ma 12:10


Mégis mit lehetne mondani egy olyan nyelvről, ahol minden második szó -oj-ra vagy -ojn-ra végződik. Tiszta dilettáns nyelv. Mellesleg Zamenhof dokinak tanult, jobb lett volna, ha nem vágja a fejszéjét ebbe. Ugyebár a mondás a cipész maradjon a kaptafánál.

Kiváncsi lennék te mit szólnál egy olyan autóhoz, amit egy autódidakta pék konstruált?

Nyelvet szerintem nyelvész csináljon, különben fércmunka lesz belőle.

2011. máj. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Nagyon sok dolgot a világtörténelemben nem olyan ember talált fel, ki akinek az lett volna a szakterülete, és mégis jól működik. Ma már nem tudnánk meg lenni nélküle.

Szerinted, eszperantóval nem lehet beszélgetni, vagy bármit is lefordítani?

2011. máj. 23. 12:21
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van.Én elfogadom, hogy csak egy nyelv legyen a világon, de van egy kikötésem: a MAGYAR legyen az.
2011. máj. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
57%

"Nagyon sok dolgot a világtörténelemben nem olyan ember talált fel, ki akinek az lett volna a szakterülete, és mégis jól működik."

Az lehet, hogy régebben egy más szakterületű ember is megtudott figyelni egy tudományos jelenséget, de ma már ez nem így működik. Annyira felhalmozódott a tudás, hogy előismeret nélkül lehetetlen. A feltatlálók meg nem tudósok, ráadásul nem is ők adnak magyarázatot a saját találmányuk mögött meghúzodó fizikai jelenségekre, amit jellemzően mérnökök építenek meg a kereskedelmi forgalomba. Ennyit erről.


"Szerinted, eszperantóval nem lehet beszélgetni, vagy bármit is lefordítani?"

Sok mindenre lehet ezt mondani, de azért van az embernek szépérzéke, stílusa és a szebbre, jobbra fogékonyabb. Ezért nem rajongok az USA-ért, mert kereskedelmiesítette a művészetet, szórakozást. Régebben a filmeket szakemberek készítették, ma már beérjük a proli által készített valóságshow-kal. Köznép szórakoztatja a köznépet, nem pedig a művészek. Meg is leget nézni milyen a színvonal...

2011. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az ilyen mesterségesen konstruált nyelvek az életben nem fognak elterjedni, kár is velük foglalkozni. A közös nyelv spontán fog létrejönni egy már létező nyelvből, és ha az elterjedtséget és az egyszerűséget nézzük, akkor az angolnak van erre a legnagyobb esélye.
2011. máj. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 Ozmium42 ***** válasza:

"Igazad van.Én elfogadom, hogy csak egy nyelv legyen a világon, de van egy kikötésem: a MAGYAR legyen az."


Ott a pont! Egyébként a globalizáció egyáltalán nem szükségszerű, épp ellenkezőleg, egy mesterségesen gerjesztett valami. Világkormányról pedig hallani sem akarok. Vesszen a globalizáció, éljen a magyar narancs!

2011. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

"Egyébként a globalizáció egyáltalán nem szükségszerű, épp ellenkezőleg, egy mesterségesen gerjesztett valami."

Persze, tényleg. A kommunikáció elburjánzása és a tömeges nemzetközi utazások miatt jött létre, de ne is zavarjon.


"Világkormányról pedig hallani sem akarok."

Tök mindegy, hogy mit akarsz, akkor is lesz. A történelemben eddig mindig a kisebb társadalmi egységekből nagyobbak lettek. Ezt csak a nacionalisták nem fogják fel, akik szerint a nacionalizmus és a nemzet öröktől fogva létezik, hát nem. A családokból lettek a klánok, a klánokból lettek a törzsek, a törzsekből pedig lettek a nemzetek. Ma itt tartunk. Meg lehet nézni az afrikai törzsi berendezkedést, azért tartanak ott, ahol. Törzsi szinten nem lehet repülőgépanyahajót, űrhajót, modern orvostudományt működtetni. A nemzeti szintnek is megvannak a korlátai, de ezekről majd akkor szerzünk tudomást, ha meghaladtul.


Mellesleg a magyar soha nem lesz világnyelv (sajnos), ahhoz túl jelentéktelen és kis nép vagyunk. Szerintem amúgy is egy évszázad múlva már nem is lesz ilyen nép. Beolvadunk valamelyik környező népbe.

2011. máj. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:03


A spanyolt IS beszélik és több országban államnyelv, azt irtam mely nyelvek terjedtek el.


"magyarok is nyelvetcseréltek a "vándorlás" közben" Mikor volt a vándorlás? Azt irtam 1000 éve beszélik ezt a nyelvet, pl. Ó magyar Mária siralom mond valamit.


Szövegértelmezési problémáid vannak, fordulj orvoshoz.

2011. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!