Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ennyi nyelv a...

Miért van ennyi nyelv a Földön? Nem lenne-e jobb egy közös nyelvet beszélni az emberiségnek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 09:59
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
0%
Miért lenne a globalizáció mesterségesen gerjesztett? Az egy folyamat, ami annak az eredménye, hogy az emberek nem egymástól elszigetelten élnek. Szerintem ezzel semmi probléma, sőt. A világkormányról pedig annyit, hogy ha az emberiség túl akar élni, akkor elkerülhetetlen, hogy egyesüljünk. Isaac Asimov írt a témában egy nagyon jó novellát, de hirtelen nem jut eszembe a címe.
2011. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
0%

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:52


Szerintem neked vannak szövegértelmezési gondjaid.


"A spanyolt IS beszélik és több országban államnyelv, azt irtam mely nyelvek terjedtek el."

Spanyolt egyáltalán nem írtál. Másrészt pedig a portugált főként Brazíliában beszélik, ami ki is teszi a legtöbb beszélő arányát. Írtál még franciát, de nem hinném, hogy az annyira meghatározó lenne arra.


"Mikor volt a vándorlás? Azt irtam 1000 éve beszélik ezt a nyelvet, pl. Ó magyar Mária siralom mond valamit."

Azért megnézném, hogy az eredeti Ó magyar Mária siralmat, hogy olvasnád! Az átíratot én is úgy olvasom, ahogy kell, de azért az eredeti iszonyat nehéz. Amúgy meg te nem tudsz értelmezni, mivel én azt akartam ezzel érzékeltetni, hogy akármennyire szeretsz is egy nyelvet, el fog tűnni, ha nem akkor meg úgy megváltozik, hogy rá sem ismersz - nem biztos, hogy előnyére.

2011. máj. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
0%

"A világkormányról pedig annyit, hogy ha az emberiség túl akar élni, akkor elkerülhetetlen, hogy egyesüljünk."

Igen ezt is akartam írni, csak már nem akartam belemenni. Gondolj bele, ma vannak atombombák, de a tudományos fejlődés következtében egyre pusztítóbb fegyverek lesznek. Ezek mind több kormány kezében vannak, ami életveszélyes. Nyilván az ember természete egyhamar nem fog megváltozni. Ezért elkerülhetetlen egy ilyen kormány, ami többek között kizárólagosan birtokolná ezeket a fegyvereket.

2011. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 Ozmium42 ***** válasza:
És kik fogják vezetni a világkormányt? Áh, van egy tippem...
2011. máj. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
65%

"És kik fogják vezetni a világkormányt? Áh, van egy tippem..."

Csak a TE kedvedért és a hasonló összeesküvést kiáltók kedvéért:

- illuminátusok,

- szabadkőművesek,

- cigányok,

- zsidók,

- pirézek,

- reptiloid gyíkemberek,


Remélem a lista teljes...

2011. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

A franciákat kihagytad! Tudod, trianon.


Ozmium, tényleg kell egy amúgy értelmes értekezést a hülyeségeiddel tönkrevágni? Ezért mondtam, hogy ennek inkább a kultúránál lenne a helye.

2011. máj. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
0%
De jobb lenne. Pl Angolt bevezethenék az a legelterjedtebb.
2011. máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

"Miért van ennyi nyelv a Földön?"


Ez a kérdés már sokszor szerepelt a gyk-n, utána lehet nézni. Röviden: amikor kialakultak a nyelvek, akkor az emberiség nagy területen szétszóródva élt internet és műholdas tévécsatornák nélkül, így a nyelv területileg differenciáltan alakult ki.


"Nem lenne-e jobb egy közös nyelvet beszélni az emberiségnek?"


Attól függ, mit értünk azon, hogy "jobb". Egy tolmács pl. nem örülne ennek, neki így biztosan nem "jobb". Én személy szerint nem örülnék annak, ha csak egy nyelv lenne, mert minden nyelvnek bőven vannak hibái, így az emberiség szegényebb lenne némi kulturális kinccsel, ha csak 1 nyelv lenne.


Ami azokat a felvetéseket illeti, hogy majd az angol mindent kiszorít: ez valószínűleg nem lesz így, korábban is voltak világnyelvek (latin, görög, francia, Ázsiában a klasszikus kínai, az ókori Mezopotámiában az akkád), de nem szorították ki a helyi nyelveket. A világnyelvek a nemzetközi érintkezésre valók és nem a helyi nyelvek lecserélésére.

2011. máj. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Létezik közös nyelv. Angolnak hívják


Csak az a bajod az eszperantóval, hogy a főnevek ó-ra végződnek.

Szerintem tökéletes nyelv nem létezik. Sokan azt mondják drága magyar nyelvükre, hogy sok benne az e magánhangzó, és ezért olyan, mintha kecske mekegne.

Természetesen ennek ellenére nekem a magyar a legszebb.

Hidd el eszperantó egy csodás, könnyen megtanulható nyelv.

2011. máj. 23. 17:23
 40/43 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenne jobb. Lehet itt beszélni globalizációról, stb, én liberális embernek mondom magam, de akkor is a nyelv egy olyan dolog, amit meg kell őriznünk. Nem fog megmaradni nyilván az összes, de a nagyobbaknak meg kell! Még egysíkúbb volna a világ nyelvek nélkül.
2011. máj. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!