Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most őszintén azok akik...

Most őszintén azok akik magyar politikával foglalkoznak tudnak mást a jelen lévő kormány szidalmazásánál?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy teljesen mindegy ,hogy milyen párt van hatalmon az sose jó ,bármit csinálnak az rossz. Az ellenzék az isten mert ők mindig megmondják mit "kellett volna" tenni. Szerintem akár a Jobbik akár LMP kerülne kormányra mert mostanság elég népszerűek ezek az alternatívák is őket is ugyanúgy szidnátok.

Nem vagytok mások csak csodavárók. Szerintem kemény munkával és tanulással még hátrányosabb helyzetekből is ki lehet kerülni ,de beszélhetünk mi a "facebook generációnak" apucianyuci pénzéből fizetett interneten és gépen könnyű okoskodni.

(és igen szándékomban állt ezzel a kérdéssel megosztónak lenni ,hátha gondolkozni is támad kedve ,nemcsak elvakultan kívánja az illető követni az általa választott "politikai vallását" /minden tiszteletem a kivételnek/)

Röviden ennyi. Neked erről mi a véleményed?


2011. máj. 27. 14:24
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
68%
Én erre már rég rájöttem, kérdező... És ez szomorú.
2011. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
27%

"Szerintem akár a Jobbik akár LMP kerülne kormányra mert mostanság elég népszerűek ezek az alternatívák is őket is ugyanúgy szidnátok"


Ez teljességgel kizárt. Jobbik kormányzás alatt mindenki elégedett lenne.

2011. máj. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem itt inkább arról van szó, hogy mindenkori ellenzék fűt fát ígér, de miután megválasztják őket elfelejtik honnan jöttek, és miket ígértek. És az emberek mindig azt hiszik, hogy majd a következő 4 évben jobb lesz, de soha nem lesz jobb. 1 évvel ezelőtt volt a legnagyobb ez a jobbra vágyás, látszik is azon, hogy 2/3-addal győzött egy párt. És pont az ilyen nagy csoda várás után a legnagyobb a pofára esés, ugyanis egyszerűen nem tartják be, amiket ellenzékből ígértek. És ezért nem elégedettek velük a legtöbben.
2011. máj. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
87%

Most őszintén: tudsz egy olyan kormányt mutatni, amelyiknek a saját négy éve alatt jobb is lett, és nem csak azt adták be a Zembereknek, hogy most megszorítás jön, de utána már sokkal jobb lesz. Békát lenyelni, szerszámokat a kézbe, és irány melózni meg adót fizetni. Aztán ők jelentősen jobban éltek négy év után, de mi még mindig nem. Sőőőőőőt!


Na, hát kb. ezért szidjuk a kormányt.


Nem csodát várok. "Csak" annyit, hogy az épp hatalmon lévő kormány tegye a dolgát, és felejtsék el azokat szép, hangzatos hazugságokat, amikkel kampányoltak.


Pl. három csapás, a magas rezsi csökkentése (nem úgy, hogy a kifejezetten hátrányos helyzetű ÉS roma család kifizeti az adóssága 25%-át, a maradékot meg mi), munkahelyteremtés és társai.

Ehhez képest volt magánnyugdíjpénztár államosítás, új alkotmány, meg kisfa..szom.


Nem anyuci fizeti a netem, hanem én, a keresetemből, sőt már a gyerekem is üti a netet, elég rég lepotyogott a tojáshéj a valagamról.

És elárulom neked, hogy ha nincsenek kapcsolataid és nincs pénzed, akkor kutya füle nem lesz belőled, ugyanis a továbbtanulás sincs ám ingyen! Majd ha te fizeted a főiskolát valakinek, és a két kezeddel keresed meg az árát, majd akkor reklamálj, hogy elég csak dolgozni érte, nem minden a pénz.

Meg szépen alapíts a diplomáddal egy új vállalkozást, és majd újra az orrod alá dörgölik, hogy ha nincs egy vagyonod, amit kifizethetsz ilyen-olyan engedélyre, akkor felejtsd is el az egészet. Aztán adózd le a bevételed 50%-át.

De természetesen ezek NEM a kormányon múlnak, mert mint tudjuk: aki ma Magyarországon sokat keres és nem akar adót fizetni, az nem fizet, és még meg is teheti a legnagyobb nyugalomban.


Miről beszélsz tulajdonképpen??


A kormány dönti el, mennyi adót fizetsz, mennyi a minimálbér (ezzel a keresetek egy részét meg is határozták, a többit ehhez mérik, nettó 80 már egy jó fizetés!), ők döntik el, mennyibe kerül, ha ki akarod vágatni a fát a házad előtt, mielőtt a tetődre omlik, ők döntik el, ha eladod a lakásod, mennyi adót, járulékot, plusz költséget be fogsz utána fizetni akkor is, ha a már adózott jövedelmedből vetted az ÁFA-val terhelt építőanyagot és a két kezeddel húztad fel.


Ha szerinted a politika és a kormány nem határozza meg az életed kereteit, akkor végtelenül buta vagy.


Szóval kapcsold le netet, mert nagy lesz anyádnak a villanyszámla, és menjél ki focizni, amíg jó idő van.

Kezdődnek a gyereknapi programok.

2011. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
39%
Az MSZP se volt valami jó, de sokkal jobban éltünk amikor ők kormányoztak. Én a Jobbikra szavaztam kár hogy nem ők nyerték meg a választást. Amúgy hiába van diploma a kezemben kitörölhetem vele a seggem, mert nincs munkalehetőség még a nagyobb városokban sem. Én behoznám azt a törvényt hogy akik a régebbi időkben szerezték meg a diplomát, azok rakják le a nyelvvizsgát, vagy ha nem tudják rúgják ki őket az eddigi munkájukból, mert ő miattuk nincs munkalehetőség.
2011. máj. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó: szóval gyakorlatilag nem szüntetnéd meg a munkanélküliséget, csak kicserélnéd a dolgozókat a mai munkanélküliekkel. Nagyon ügyes.
2011. máj. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

14:24

Bocs de már közel nem vagyok gyerek.

Művészeti diploma után alkottam önerőből egy egy elég stabil kisebb vállalkozást ami talán a legnehezebbek egyike ebben az országban és nem volt milliomos egyik rokonom se most se hogy a fenekem alá rakták volna ezt. Azok akik ugyanígy nyavalyogtak tinédzserkorunkban meg most is többnyire nem lett belőlük semmi. Én megragadtam a lehetőségeket és azt csinálom amit mindig is szerettem volna rendes keresettel igaz nem vagyok burzsoá gazdag de elégedett.

Mielőtt tévképzeteid születnének valakiről gondold át még egyszer.

29/F amúgy ^^

2011. máj. 27. 15:00
 8/42 anonim ***** válasza:
50%

"Ez teljességgel kizárt. Jobbik kormányzás alatt mindenki elégedett lenne."


mind a 3 parlamenti párt rossz, de ha a jobbik kerülne hatalomra, én azonnal húznék az országból, mert Magyarország nem magyaroké lenne többé, hanem az arabmániás rovásírásos melldöngető sámánoké. de mivel még többségben vagyunk magyarok, ezért elképzelhetetlen hogy a jobbik is valaha kormányra kerüljön. meglovagolt a cigány témát (mellesleg jogosan) de ez már unalmas, és nem az feladata ezt kezelni hanem a legitim kormánynak .

2011. máj. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
76%

Miért van itt az hogy minden párt, ha hatalomrakerűl elqrvul?


Ennyire naiv vagy?


A PÉNZ miatt.


Ez olyan mint egy póker játék, amiben a pártok a játékosok, mi emberek a lapok, de sajnos csak a nagyőke oszt mindíg.


MSZP


Igen ők kedveztek az embereknek a legtöbbet talán, de sajnos ennek a gazdasági "felpörgető hatását" huss kivitték az országból. Amit emeltek az gyakorlatilag elinflálódott vagy kiment. Egyszerűen mert nem alkották meg azt a gazdasági mechanizmust amia bérek emelkedését a gazdaság komparatív előnyeivel párosították volna, vagy szinergikusan fejlődhettek volna bizonyos ágazatok, és a multiplikátor hatások sem élhettek.


Fidesz

Ők ezen is túl tettek.

Már élből azoknak kedveznek akik importot fogyasztanak, és nyoma nincs hogy a gazdaságot abba a mederbe tereljék, ami az MSZP esetén felsorolt gazdasági fogalmak megjelenésével igazi pozitív folyamatokat indítanának el.



Az az, bármely kormány irányította a ladikot, adott de mellette lefekütt a gyarmatosító nagytőke kívánságainak.

Az az, huss elillant " leegyszerűsítve" az emberek fogyasztásából származó profit újratőkésítés, nyugati multi zsebekbe! " energia szektor, kereskedelem, feldolgozó ipar, háttér ipar, és ami maradt és újratermelődött az csak a szolgáltatásokból befolyt tőke.

" ami magában semmire nem elég"


Keményen dolgozni?


"" kispénz- kisfoci""


Aki sz@rásig dolgozza magát, csak hogy a számláit se tudja kifizetni, az nem hős hanem ostoba!

Ugyanis itt mindenki versenyzett mindennel a rendszervarázslás óta, csak a bérek nem nőttek valahogy.

És ma már ott tartunk hogy az orvostól a mérnökig a szakmunkáson át, mindenből hiány van. " de sajnos a fizetésekből nem látszik hogy igény lenne"

2011. máj. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Végülis igen a pénz mindenkit megronthat. Az a baj akik akarnának is valamit azok meg kevesen vannak mert többnyire nem jutnak be a parlamentbe.
2011. máj. 29. 12:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!