Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyar Állam visszavásárolta...

A Magyar Állam visszavásárolta a MOL részvényeket az oroszoktól. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Nekem az volt a legviccesebb, hogy ezt úgy adták elő mintha a fidesz érdeme lenn. Hosszú 1 éves tárgyalások árán visszaszereztük.

De kik is voltak akik leszavazták 1 éve mikor Bajnaiék akarták visszavásárolni? Akkor 80 milliárddal olcsóbban vehettük volna meg. De ugye ezt akkor ők is tudták, hogy jó ötlet, de hogy nézet volna ki választás előtt ha hagyják a kormányt kormányozni és valami jót csinálhatnak.


És így a saját magukat tudják ezzel fényezni, csak ugye azt a 80 milliárdot nem hangoztatják, meg, hogy más is vissza akarta vásárolni.

2011. máj. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Ez igaz, hogy leszavazták, de amúgy sem tudták volna megvenni, mert ők is IMF pénzből akarták, és ezt nem engedték volna. Amúgy én örülök neki, és szerintem az állam hosszú távon ezen nem veszít, azt nem mondom h nyer, de az árfolyam nem hinném, hogy drasztikusan lecsökken majd.


Egyébként ez az egész ugye stratégiai kérdés volt, senki sem nézte jó szemmel, hogy az oroszoknak ekkora befolyása van, ezért amit lehetett megtettek, hogy a vezetéstől távol tartsák őket.


Amúgy ami a Bajnait illeti. Amit abban a kis időben csinált, szerintem igen pozitív volt az országra nézve. Vannak persze neki is hibái, viszont nem egy elveszett és ostoba ember. (Nem balos vagyok, inkább szeretem külsősként függetlenül nézni)

2011. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bajnaiék is vissza akarták vásárolni? Többségük volt a parlamentben, minden további nélkül megtehették volna. Ez nem jó szöveg.
2011. máj. 28. 12:12
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

hitelből(!!) visszaszereztük azt a 20 akárhány százalékot.

hát gratula:P

2011. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%

A kormány idiótákból áll. Itt lett volna a megoldás:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__183..

2011. máj. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

"Bajnaiék is vissza akarták vásárolni? Többségük volt a parlamentben, minden további nélkül megtehették volna. Ez nem jó szöveg."


Ez volt a különbség a Bajnai kormány és a mostani között. A fidesz kérte, hogy ne csinálják, és ők engedtek mivel tudták, hogy csak 1 évig lesznek kormányon, és ilyen horribilis összegekről nem fair, ha döntenek. A Bajnai kormány meghallgatta mások véleményét, és nem telibesz*rta, mint a mostani :)

2011. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

"Bajnaiék is vissza akarták vásárolni? Többségük volt a parlamentben, minden további nélkül megtehették volna. Ez nem jó szöveg."

Akkor már nem voltak többségben, az SZDSZ kilépett a koalícióból, a FIDESZ leszavazta, mert amit a szocik csinálnak az csak rossz lehet, ha mi csináljuk ugyanazt /csak addigra többe kerül/ az jó.

Nem vagyok se FIDESZ-es, se MSZP-s.

2011. máj. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

"Bajnaiék is vissza akarták vásárolni? Többségük volt a parlamentben, minden további nélkül megtehették volna. Ez nem jó szöveg."


A Bajnai kormánynak nem volt többsége. Még előtte kilépett az SZDSZ a kormányból, így az 50% se volt meg, 48,19% volt a mandátumok aránya.

2011. máj. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A MOL részvényeket még medgyessyék adták el. Bajnaiékna a MOL részvények megvásárlásához nem volt szükségük parlamenti felhatalmazásra: Lehet, hogy nem volt többségük, de azért a törvények 99%-át /de lehet hogy 100%-át/ azért mégis csak megszavazta nekik az országgyűlés.
2011. máj. 28. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!