Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tilos abortusz, vélemények?

Tilos abortusz, vélemények?

Figyelt kérdés
Kiszivárgott információk alapján hallottam, hogy benne lesz az alkotmányban az élethez való jog. Így az abortusz is tilos lesz. Az én véleményem szerint nem minden esetben, például ha veszélyezteti a terhesség az anya életét stb. Mi lesz most a sok felelőtlen tiniterhességgel?
2010. okt. 24. 11:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
az élethez való jog nem azt jelenti hogy tilos lesz az abortusz...
2010. okt. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Majd nemsoká kiderül.
2010. okt. 24. 11:25
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Ha mellette fokozottabb figyelmet szentelnek a védekezésre, akkor nem lesz szükség annyi abortuszra, de amúgy nem tartom jónak, ha megtiltanák, bár alapvetően nem támogatom az abortuszt, mégis vannak olyan esetek, amikor azt mondanám, nincs más választás (és nem csak az anya élete miatt).
2010. okt. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
37%

Ennek eddig is benne kellett volna lenni. Az abortusz ugyanolyan emberölés mintha egy húszévest szúrsz le. A terhességet megelőzni kell nem lemészárolni a csecsemőt.

Egészségügyi okokból természetesen indokolt lehet, de csak úgy poénból ölni embereket azért mert valaki kevesli a fizetését vagy mert albérletben lakik azt nem tartom etikusnak, még ha jogszerű sem.

2010. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

Bár egyelőre cáfolják, de amennyire csóválja a nagykeresztény KDNP meg a Jobbik a Fideszt (a kutyát a farka), sosem lehet tudni. Hogy mi lesz a vége? Sokkal több szerencsétlen, nem kívánt gyerek kerül majd a kórházi, nyilvános inkubátorokba, vagy a kukákba, aztán nevelőotthonokba, majd a kiszámíthatatlan, reménytelen életbe. Papíron biztosan jól fognak mutatni (hiszen népességfogyás van), de az államnak és a társadalomnak (meg persze a családjuknak és saját maguk számára is) súlyos problémákat fog okozni a helyzet.


Kereszténykedés ide, hazafiasság oda, én inkább a józan ész pártján állok: csak az vállaljon gyereket, aki tisztességesen fel is tudja nevelni.

2010. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

én extrém módon ultraliberális vagyok, de esküszöm, nem tudok állást foglalni a kérdésben ...

nagyon nehéz téma!

2010. okt. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%
Jelenleg évente több abortuszt végeznek mint ahány gyermek születik. Most józan ésszel gondoljon bele az aki ezt kitalálta, hogy akkor mennyi nem kívánt gyermeknek teszik ezzel pokollá az életét?
2010. okt. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%

a megerőszakolt nőkkel mi lenne?

másrészt aki az abortusz ellen van, az még tuti nem szexelt.

Mi is a barátnőmmel védekezünk, de benne van a dologban a kockázat, ha lehetne abortuszt elvégezni, az totális csőd lenne, egyszerűen mindenki rosszul járna.

2010. okt. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szerintem ezzel próbálják a népességet növelni, mint a Ratkó korszakban. Ehhez azonban, a felneveléshez szükséges feltételeket is meg kellene teremteni.
2010. okt. 24. 11:44
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
Az egy igen nagy baklövés volna, ha nem lenne abortusz. Persze lehet védekezni meg minden, de ha egyszer nem kívánt a gyerek, az kinek jó? Vagy bevágják állami gondozásba, vagy egész gyerekkorában éreztetik vele, hogy utálják, miközben az anyára és talán családra is nagy anyagi és érzelmi terhet ró, ami aztán megint visszaüt a gyerekre. Egyszerszerre vágja tönkre sok ember életét. Persze erre is lehet mondani, hogy legyünk felelősségteljesek és hasonlók, csak könyörgöm, a valóságban éljünk ne valami utópiában, tele van a világ felelőtlen emberekkel.
2010. okt. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!