Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik el kívánják hagyni az...

Akik el kívánják hagyni az országot, mi a vélemnyük erről a versről?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=NJxEzF8zf1g


Tényleg a pénz a legfontosabb mozgatóerő a világon?


2011. jún. 12. 18:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
A hazfias érzésből nem lehet megélni! Akinek itthon nicns munkája,vagy minimálbért keres,az is szeretne emberhez méltón élni. Ezért megy külföldre. Azért még lehet hazafias érzése is.
2011. jún. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Attól, hogy valaki kimegy külföldre dolgozni, még nem biztos, hogy csupán a pénz miatt teszi, illetve örökre ott is marad. Viszont megtanulhat olyan szakmákat, olyan szinten, ahogyan itthon sohasem tehetné, elsajátíthat egy vagy több idegen nyelvet tökéletesen, megismerhet más kultúrákat, embereket, életszemléletet, és ráébredhet arra, hogy a "tótot", "oláhot", "rácot" meg a "fritzet" is anya szülte.


Hidd el, megéri. Ajánlanám pár überhazafinak, aki a fotelből nyomja a hülyeségeit a külföldiekről.


Aki pedig a "hazátlanul" kódorgó hazánkfiait megveti, az vajon miért sajnálja, ha azok nem idehaza "rontják a levegőt"? Talán, mert ő is kimenne, ha meg tudna szólalni idegen nyelven, és lenne valami használható szakma a kezében?

2011. jún. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ezzel egyetértek. De aki ilyeneket ír, hogy úgy hagyja itt ez az országot és vissza se néz stb. én őket nem értem...
2011. jún. 12. 18:37
 4/22 anonim ***** válasza:
30%
én nem kívánom elhagyni az országot, de nem tetszik a vers.
2011. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

<covenant>


Ennyi, tényleg elegem van a gyűlölködésedből. Megint ki kezd el sértegetni másokat? Megkérlek, hogy amennyiben az én kérdéseimre akarsz válaszolni, gyűlölettől mentesen tedd. Vagy inkább nem válaszolj...

2011. jún. 12. 18:38
 6/22 A kérdező kommentje:

A válasz írója 44%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:38


Kinek a pap... :)

2011. jún. 12. 18:40
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

"Ennyi, tényleg elegem van a gyűlölködésedből. Megint ki kezd el sértegetni másokat?"


Akinek nem inge...

2011. jún. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%

Horthy is elhagyta az országot, de gondolom, az más helyzet.

Nézd: pénz kell. Ezzel a verssel sem tudod elérni azt, hogy itt maradjanak. Persze, lehet azt mondani, hogy vegyétek fontolóra, de aztán, a döntés ugyanaz marad, mármint az esetek 95%-ban (vagy lehet, hogy 99%).

Becsületről meg ne beszéljünk, hozzá olyan kormánynak is lennie kell.

Most őszintén: ha én, jobban tudnám az angolt, vagy a németet, akkor nem teketóriáznék, ki mentem volna már, régen külföldre, munkát vállalni. Tudom, vannak olyan hirdetések, hogy nem kell nyelvet tanulni, stb., de nem hagyom magamat, hogy átverjenek, vagy valami probléma folytán, nehezen tudok hazajutni.

2011. jún. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Én bevallom, nem olvastam el a verset, de igen, a pénz a fontosabb, mert abból élünk.Ahol sem anyagilag, sem más módon nincs megbecsülése az embernek, azt a helyet nehéz hazának érezni.Én, ha el tudnék menni (családostól) bizony, nem néznék vissza,olyan szinten elegem van.
2011. jún. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
33%
ez sztem nem sértegetés vt..teljesen értelmes választ adott:) és amúgy is, igaza van, akinek nem inge..:)
2011. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!