Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok, a pártok által...

Mit gondoltok, a pártok által előterjesztett deviza alapú hiteleseket megsegítő javaslatcsomagokról?

Figyelt kérdés
Vajon a forintosítás, vagy az árfolyamrögzítés a jobb megoldás? Kell e szociális bérlakás rendszer, és állami eszközkezelő, és ha szükség van rá, akkor milyen formában valósuljanak meg? A kereskedelmi bankoknak mekkora részt kell vállalniuk a lakossági terhekből, milyen banki szabályozásra van szükség, kinek a javaslata a legéletszerűbb? (Mielőtt még valaki az ellenkezőjét állítaná, minden pártnak van javaslata.) Vajon helyes az a megállapítás az LMP részéről, hogy ezt a problémát nem szabad leszűkíteni pusztán a devizahitelesekre, hiszen rengeteg egyéb díjhátralékkal rendelkező adós is van?
2011. jún. 15. 14:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Semmit nem ér a bedőlt hitelesek megsegítése!,- nesze semmi fogd meg jól!

A bedőlt hitelesek, adóbevallásukat a kormány figyeli sokan

továbbra is tudják/tudnák fizetni csak műbalhét csinálják!

2011. jún. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de ez egy elég nagy baromság amit írtál. :D Az, hogy sokan tudnák fizetni egyrészt nem azt jelenti, hogy mindenki, másrészt pedig a sokan egy kicsit túlzó kijelentés. Nem tudom te hol élsz, vagy mennyi a nettód, de én személy szerint is ismerek olyanokat akik hatalmas nagy pácban vannak, sőt a családom is ebbe a csapdába esett, pedig mi nem palotát vásároltunk, hanem egy 7. emeleti 70 m2-es panellakást. Öt éve fizetjük, és a tartozás éppen hogy nem haladja meg az ingatlan 5 évvel ezelőtti értékét. Tehát a jelenlegi forgalmi értéknél nagyobb a hitel.... A törlesztőrészletek több mint kétszer akkorára nőttek mint eredetileg volt, a hitelt 3 vagy 4 %-os kamattal kaptuk meg, most a kamat mértéke olyan 7-8 %, ami persze az egyoldalú szerződésmódosítások miatt lehetséges. A gond nem csak abban rejlik, hogy az adósok elvesztik a lakásukat, de nincs szociális bérlakásrendszer, rengeteg ingatlantulajdonosnak csak spekulációra kell az ingatlan, így kevés az ingatlan bérlései lehetőség, ami a piaci árak drágulását eredményezi.... Egyébként pedig az ingatlan piaci pangás, és az alacsony ingatlanárak miatt a bankok se kapják meg a pénzüket, tehát a bankszektornak is nagy érvágás a helyzet, ami a hitelezést, és ezen belül is a vállalati hitelezést fingatja meg. Szerintem bárki felfoghatja, hogy ez a hazai kkv szektornak nem tesz éppen jót. Ezek a marhaságok, hogy tulajdonképpen mindenki tudna fizetni csak b@szik az egészre eléggé érdekes felvetések de semmiképp nem igazak.
2011. jún. 16. 14:44
 13/16 anonim ***** válasza:

Itt van egy kis remény. Svájcnak sem jó a túl drága frank


[link]


Rengeteg kiadó lakás van. Tudom mert ezzel is foglalkozom. Az bérletidijak pedig alacsonyabbak a kamattörlesztésnél. Csakh'at Mo.-n mindenki ragaszkodik a tulajdonjoghoz.

2011. jún. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A bankszektornak egyáltalán nem oylan baj ha kap egy kis érvágást. Sokkal rugalmasabbak lennének.
2011. jún. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Siettem a válasszal.azért írtam,hogy mindenben igazad van.A lényeg a felháborodásom. Végig ígérgette a Fidesz,hogy segíteni fog és,amit benyújtott az csak porhintés. Még a közjegyzői díjat is a hitelesnek kellene fizetni.A futamidő hosszabítás sokkal jobb ötlet volt. Én azt halottam Orbánék "eladták" a devizahiteleseket, a bankoktól kapott rendkívüli adó miatt. Az pedig,hogy a hitelesekből hosszú évekig adósságot fizető rabszolgát csináljanak az felháborító. Az USa-ban létezik a bedölt hiteleseknek a szabadon távozás joga, vagyis a ban a lakáson kívül nem követelhet plusz pénzt.A legtöbb hiteles családos,gyerekes. Netán az állam nevelje őket,mert a családnak nem jut ennivalóra? Ezt az együttérzésmentesnek üzenem.Az albérletek is nagyon drágák, két kereső kell megfizetni,de ha még letiltás is van a számlán,mit csináljanak? Egy idő után betelik a hócipő és tényleg éhséglázadások lesznek kb. 10 év múlva jóslom. ha tovább nyúzzák a magyar népet.
2011. jún. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az pedig,hogy a hitelesekből hosszú évekig adósságot fizető rabszolgát csináljanak az felháborító.


A hitel viszafizetés aprobetüs részét senki sem olvassa el. En igen. Es köszöntem szépn nem kértem a hitelböl.

2011. jún. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!