Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Továbbtanulás vagy nem?...

Továbbtanulás vagy nem? Érvek, ellenérvek.

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok az emberek véleményére. nekem meg van a véleményem erről.
2011. jún. 19. 15:54
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
56%
és mi a véleményed erről?
2011. jún. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
53%

Kicsit bővebben is kifejthetnéd, mire gondoltál.

Baj ha egyesek úgy döntenek, hogy szeretnének továbbtanulni, mások pedig nem szeretnének?

2011. jún. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a kérdést, hogy ki mit gondol a továbbtanulásról, diplomáról. Megéri e szerintetek vagy nem.
2011. jún. 19. 16:26
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megéri, mert már most elsőévesként sokkal többet megtudtam arról a témáról ami érdekel, ráadásul nagy valószínűséggel el is fogok tudni helyezkedni abban a melóban, ami hozzám a legközelebb áll, de ugye ennek elengedhetetlen feltétele a diploma.
2011. jún. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Az én véleményem az, hogy megéri ha az ember olyan szakra megy. Nekem szándékomba áll a továbbtanulás. (programozónak)

Tehát ha valaki bölcsésznek megy az ne csodálkozzon, hogy a mekiben köt ki. DE veszteni csak időt veszít. Még az is lehet, hogy nyer vele. Vannak olyan helyek ahol elvárják a diplomát. Mindegy milyen csak legyen. (olvastam, hogy valakit azért nem vettek fel titkárnőnek mert nem volt diplomája)

Lassan már ez is alap dolog lesz.


Persze ha valaki akar normális munkát az elmegy műszaki, tudományos szakra. Elmehet jogra vagy bölcsésznek, de nem sokra megy.


Továbbá az egyetemi évek felejthetetlen. Akit ismerek az még visszamenne, azok voltak a legjobb éve és az életének egy fontos része. Soha nem fogja elfelejteni.

2011. jún. 19. 16:34
 6/40 A kérdező kommentje:

" de ugye ennek elengedhetetlen feltétele a diploma.'


Mint a programozó. Ehhez nem is kell diploma, de viszont elvárás. Nem nagyon találkoztam olyan álláshirdetéssel, ahol nem volt ott az elvárás: diploma.

2011. jún. 19. 16:36
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Egész gyerekkoromban arra vágytam, hogy majd elmegyek egyetemre, diplomás leszek, jó fizetéssel, jó életszínvonalat teremthetek magamnak abból, hogy jól tanulok. Most végeztem az első évemmel az egyetemen, egyre rosszabbak a kilátásaim és a korábbi reményeim is mind halványulnak el, különösen, ha erre az országra gondolok. Közvetlenül az osztrák határ mellett élek, rendszeresen járok ki, így látom a különbséget a két ország és a két nép között. Egyre inkább erősödik bennem, hogy el kell mennem innen, különben itt nyomor és éhezés, egész életen át tartó kuporgatás vár rám, holott a leendő közgazdász végzettségemmel még mindig nagy lehetőségeim lehetnek, de ezt szeretném külföldön kamatoztatni, mivel ott lehet csak igazán. Itthon nem fizetik meg a diplomát, de pontosítok, szinte semmilyen munkát nem fizetnek meg eléggé ebben az országban. Ha előre tudom, hogy itt kényszerülök maradni, most azonnal otthagynám az egyetemet, és egy sima szakmát kezdenék el tanulni, pl fodrászatot. De így , tudatlanságban, maradok az egyetemnél, belehúzok a németbe, jövő tavaszra tervezem a felsőfokot, aztán Erasmus-ra is pályázni fogok, ki Ausztriába, ha sikerül, nyert ügyem van, és usgyi ki. :D

De egyébként nem mennék még egyszer egyetemre, felesleges időhúzás, egy fiúnak főként felesleges, nagyon sok jó pasis szakma van, amivel jól lehet keresni, bár azt is inkább csak nyugaton... egy asztalos vagy szakács vagy cnc-vmi-s szakmával nagyon jól lehet keresni. Szóval szerintem nem éri meg egyetemre menni, még csajként érthető talán, hogy az ember nem minimálbérrel a Tesco-ban akarja leélni az életét egy pénztárosként, és itt a minimálbér a legzavaróbb, hanem valamit el akar érni az ember nőként is. De pasiként szerintem vannak jobb szakmák is. Ha egyetem pasiként, akkor meg a legjobbak a mérnök szakok. Most már, utólag, én is mérnöknek mennék. :( Nem olyan nagy kunszt sem az egyetem, sem a diploma, sajnos akkor jön erre rá az ember (vagy még akkor sem :D), mikor már bennevan a közepén.

2011. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a hozzáállásoddal, hogy túlságosan csak a jelenkori munkaviszonyokra koncentrálsz.

Arra nem gondolsz, hogy valaki azért tanul tovább pl. bölcsészeti vagy jogi vonalon, mert az érdekli? Ezenkívül változhat a világ, nem feltétlen lesz szükség ennyi mérnökre, bár a tendencia nem erre mutat jelenleg.

Az a baj, hogy ellenérzés van benned az ilyen vonalon tanulók iránt. Nyilván még fiatal vagy, megvan benned ez a hevesség, de majd idővel másképp látod a dolgokat.

2011. jún. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
94%
Az a baj, hogy a mostani fiatalok csak azt nézik, hogy melyik munka fizet a legjobban. Szomorú, hogy nincs hivatástudat, azaz azért tanul valaki, mert érdekli az a terület és szeretne minél többet tudni. Szerintem mindenképp fontos minél magasabb képzettséget szerezni és főleg nyelveket tanulni. Így nagyobb az esély arra, hogy a világban bárhol olyan munkád legyen, amit szeretsz. Az ország lemaradását a nyugathoz képest nem lehet 10-20 év alatt behozni, szerintem ez legalább 60-80 év.
2011. jún. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
63%

16:39-es vagyok.

A mi sulinkban van Bölcsésztudományi- (BTK), és Művelődési-, Nevelési-, és Sporttudományi Kar (MNSK) is. Ismerek pár emberkét ezekről a karokról. Sőt a volt szobatársam magyar szakosokkal haverkodott. Hááát... nem illetném őket csúnya szavakkal, de azoknak a lányoknak enyhén szólva hiányzik egy kerekük... de valakinek kettő is. Minden hétköznap mennek inni a közeli kocsmákba, részegek, kiabálnak, visítoznak, nem bírnak magukkal. Olyan buták mind, mint a föld... ez 2 mondat után lerí róluk, 1-2x elmentem velük, lehúzó szint. És ezek fogják majd a mi gyerekeinket tanítani??? Nem is azzal lenne a gond, hogy felesleges szakokon tanulnak, de mellé még butákat is vesznek fel, akik nem tudnak viselkedni, agresszívak, hisztérikusak, ostobák. Mikor kérdezte az egyik, hol lakom, elmondtam a helység nevét. Erre nézett kigúvadt szemekkel, erre mondtam 2 nagy települést, amivel behatároltam... még mindig csak lesett... mondom a 8-as főút mentén... elkezdi: és te ott szoktál állni az út szélén? Erre nagy röhögés. Ez a szint. -.- És nem is vagyok k*rvás, elegánsan, normálisan öltözködöm, szóval erre nem tehetnek megjegyzést. Ez volt a nagy poén nekik. -.- És ezek után ne nézzem le őket? -.- Buták, nagyon. És ismerek még hasonlókat, részegen járnak iskolába, semmit nem kell tanulniuk a 4-es feletti átlagért stbstb. Ez a nagy baj a bölcsész szakokkal! Az MNSK hasonló.

Én személy szerint ezért nem tartom őket sokra, és a diplomájuk sem ér sokat. Csupa céltalan, züllött ember, akik csak gondolták, "áhh lesz egy diplomám, jól is hangzik, nah meg anyámék legalább eltartanak még pár évig...". Ennyi.

2011. jún. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!