Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vélemények a cikkről? Mennyit...

Vélemények a cikkről? Mennyit ér a diploma ma?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 23. 19:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%

diplomama


Szerintem hülyeség ezermillió diplomást képezni, semmi szükség nincs rájuk.

2011. szept. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

A jó diploma nagyon sokat. Azonnali elhelyezkedést nagyon jó pénzért.

A sok semmit nem érő büfészak semmit.

2011. szept. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%
Az a baj ezekkel a felsőfokú képzésekkel, hogy kb. azért tanulja őket az ember 3-5 éven keresztül, hogy utána bekerüljön egy olyan munkahelyre, aminek a feladatait egy józan paraszti ésszel és 2 hónap tapasztalattal megáldott ember lazán el tudja végezni.
2011. szept. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
Azért kedves előző, nem tudom hoyg hogyan végeznél el egy programozómatematikusi munkát, vagy genetikusit....
2011. szept. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
A közgazdász és a jogász diploma biztosan nem ér semmit!
2011. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
25%
nem is ér. Egy sima közgáz vagy jogászdiplomával nem tudsz elhelyezkedni.Kell hozzá valami kiegészítés és legalább 2 nyelvvizsga
2011. szept. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

Én például egy vegyesboltban dolgozok alkalmazottként és 2 évig tanultam kereskedelem és vendéglátó szakon.

Amikor letettem a vizsgát és bekerültem a boltba dolgozni, azt sem tudtam mit kell csinálnom. Lényegében egyáltalán nem azt tanultam 2 éven keresztül, ami a munkám elvégzéséhez szükséges, nekem kellett belelendülnöm az egészbe, ami 2 hét alatt sikerült.

Namármost szerintem abszolúte baromság volt 2 évet lehúznom a suliban, mert a jelenlegi feladataimat azzal el tudtam volna ugyanilyen mértékben és alapossággal végezni, ha nincs is meg hozzá a ker. vend. végzettségem.


Ezzel csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy az oktatásunk mennyire nem praktikus. Gondolom így lehet fősulin és egyetemen is, az anyag nagy része egyáltalán nem arról szól, amit lényegében minél jobban tanulni kéne, mert a valóságban azok az elemek kellenek majd, ha az ember kamatoztatni akarja a tudását munka közben.


Helyette van elmélet, könyvek, füzetek, unalmas előadások, alvás, szundikálás, már amennyire az egyik informatikus-mérnök szakon lévő ismerősömtől hallottam.

2011. szept. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:37



ott a pont. Azért sok olyan szak van ahova nem elég a józan paraszti ész.

2011. szept. 23. 19:54
 9/21 anonim ***** válasza:
46%

19:37

Egy orságban nem lehet mindenki genetikus, agysebész, vagy programozó matematikus, vagy atomfizikus. Persze ezek jól keresnek, (amúgy külföldön ők is minimum kétszer, háromszor annyit) meg is érdemlik.

Szóval nem lehet mindenki ilyen magasan kvalifikált. Sőt, ha lehetne, akkor pedig éppen azért rögtön nem keresnének annyira jól.

Akkor ugyanis minden sarkon lenne egy jólképzett agysebész, és az a diploma sem érne semmit, mehetne havat lapátolni az agysebész, meg a genetikus.

Egy társadalomnak úgy kellene működni szerintem, hogy minél többen megtalálhassák benne a helyüket, mert akkor optimális, ha minél többek munkájára van szükség.

2011. szept. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%

19:37 vagyok

nem iskell,hogy mindenki agysebész legyen, de szociológus se, és közgazdász se.

Legyen annyi (képezzenek csak annyit) amennyire szükség van. Vagyis kb. negyed annyit mint most. akkor az a negyed talál munkát.

A maradék tanuljon szakmát. Többet ér ma is valaki egy jó szakmával mint egy semmit nem érő büfédiplomával

2011. szept. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!