Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon a Fidesz-Kdnp Sztálinist...

Vajon a Fidesz-Kdnp Sztálinista munkatáborokat szervez?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 20:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom, de hogy szemétládák az biztos!
2011. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
26%

Az ötlet Amerikából származik:


[link]


Ugye a WPA egy közmunkaintézmény volt önként jelentkező munkanélküliek számára. Sztálin a politikailag megbízhatatlanokat zárta kényszermunkatáborokba. Ha nem látod a kettő között a különbséget, akkor hülye vagy, de szerintem inkább csak tetteted a hülyeséget. Nem tudom ugyanakkor, miért esik jól egyeseknek, ha hülyének tűnnek.

2011. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
28%

Gondolom most a kötelező közmunkára gondolsz.

Ez szerintem is megalázó főleg azoknak akiknek,van végzettségük is.Még akinek nyolc általánosa az még oké.

Hiszen ő tehet róla hogy nem tanult tovább,mert hiszen az

ingyenes bár itt is vannak speciális esetek.

Meg nem értem mi értelme van ennek?

Sepregetés meg az erdő karbantartása komolyan mondom.

Röhejes az egész mondjuk az LMP-nek van egy javaslata

ami már jobban hangzik ezzel kapcsolatban.

Az hogy akiknek diplomájuk az másfajta pozícióba legyenek

,én mondjuk ezt úgy módosítanám hogy aki bármilyen képzettséggel rendelkezik annak próbáljanak meg egy kicsit

előnyösebb munkát adni és persze akinek magasabb a végzettsége az persze legyen magasabb pozícióba.

2011. jún. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
59%
Nyilván nem sztálinista táborok lesznek, de minden esetre a modern világban ehhez hasonló táborszerű közmunka nincs, és ez nem véletlen. Egyszerűen arról van szó, hogy az ilyen munkavégzés a mai világban, a fejlett technológia mellett nem hatékony, nincs értelme, csak arra jó, hogy megalázzon embereket és kielégítsen bizonyos szélsőjobbos szavazói igényeket. Egyszóval azt tudom mondani, hogy szégyen!
2011. jún. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
15%

"Gondolom most a kötelező közmunkára gondolsz."


Nem lesz kötelező a közmunka. Kéretik befejezni a gátlástalan hazudozást.

2011. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
22%

21:11


"Egyszerűen arról van szó, hogy az ilyen munkavégzés a mai világban, a fejlett technológia mellett nem hatékony"


Tényleg, nagyokos? Ne mondd, tényleg?


Akkor mondd, milyen munkahelyre raknál be egy 52 éves, 15 éve alkalmi feketemunkából élő, 8 általánost végzett alkoholistát. Elküldenéd project managernek? Vagy agysebésznek?


Nyilván tele vagy jó ötletekkel, és mindent jobban tudsz, mint a kormány. Akkor miért nem közlöd a remek ötleteidet a kormányzattal? Szerintem örülnének pár jó tanácsnak. Vagy csak a hőbörgés megy, amikor viszont valami konstruktív javaslatot kellene tenni, megáll a tudomány?

2011. jún. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
53%

21:23 lesz kötelező közmunka azoknak akik, kapják

a bérpótló jutatatást.

Ha nem hiszel nekem menj be a munkaügyi központba és kérdez meg!

2011. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
81%

21.29. Te nem Magyarországon élsz?

Mondj egyetlen olyan szervezetet,érdek-képviseleti szervet,netán ombudsmannt,akinek a javaslatát ez a kormány elfogadta. Meg sem hallgatja őket!

Közmunkára pedig nem csak az alkoholista öregek és a cigányok jelentkeznek.

Mindenki,aki nem talál munkát! Egyre többen vannak ilyenek.

A régi közmunka rendszerben volt lehetőség hosszútávú munkára,napi 8 órában minimálbérért. Ebből,ha nehezen is de meg lehetett élni.

Az új rendszer még az éhenhaláshoz is sok. 4 hónapig napi 4 óra 30-40.000.- Ft-ért. Ha még az ország másik felébe viszik,akkor mi marad a családjának? És mit csinál ott a megmaradt 20 óra szabadidejében? Ennyit nem fog aludni.

Ez az elmebeteg ötlet csak arra jó,hogy a Fidesz elmondhassa,mennyi új munkahelyet teremtett.

Amelyik közmunkát eddig egy ember napi 8 órában,egy évig végzett,azt most 6 ember között oszlik meg. Ez NEM munkahelyteremtés.

2011. jún. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
31%

21:38


"lesz kötelező közmunka azoknak akik, kapják

a bérpótló jutatatást."


De nem lesz kötelező kérned a bpj-t. Ha nem kell bpj, nem kell "megalázkodnod" azzal a szörnyűséggel, hogy dolgozol.


Ha büdös a munka ("megalázó", vazze, mióta megalázó dolgozni???), nem kell dolgoznod, az meg csak természetes, hogy a semmiért nem is jár semmi.


Ha akkora úriembernek érzed magad, akinek rangon aluli a munka, akkor gondolom a segély elfogadása is rangon aluli kell legyen, szóval ebből sem lehet probléma.


Vagy etikusnak tartod, hogy a semmiért kapj fizetést, miközben mások dolgoznak a pénzükért?

2011. jún. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
61%

21.48. Felfoghatnád végre,hogy sokan akarnának dolgozni,ha lenne hol? Nem a munka büdös nekik,csak nincsen munkahely. Még a szakmunkásoknak vagy a diplomásoknak sem!

Örülj,hogy neked jól megy a sorod. De te is lehetsz még munkanélküli.

2011. jún. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!