Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lettud ellenőrizni a rendőr?

Lettud ellenőrizni a rendőr?

Figyelt kérdés
LEtud ellenőrizni a rendőr a körözési adatbázisba ha az igazoltatáskor minden adatot megadok , de nem az állandó lakcimem diktálom le neki?
2010. nov. 23. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

simán!


a személyi számod meg a születési éved alapján rögtön lekapcsolnak! Nem kell nekik tudniuk azt hogy hol laksz!

2010. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ja csak akkor kapcsolnak le ha körözés alatt vagy!
2010. nov. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De mondjuk nincs nálam személyi , elfogadja hogy bediktálom az adataimat. Mindent megadok neki de véletlenül nem az állandó kacimem diktálom be hanem ahol perpillanat lakom ,az ugrik be. Igy is letud elenőrizni?

Elég a többi adat? És igy is kitudja deriteni az elenőrzés során hoyg a többi adat valós?

2010. nov. 23. 14:24
 4/11 anonim ***** válasza:
egy pillanat alatt! Én is igy jártam, és magyarázkodhattam, hogy miért nem az állandó cimem mondtam be! De semmi baj nem lett belőle :)
2010. nov. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Engem simán leelenőrzött és semit nem szólt hogy nem azt adtam meg. Gondolom azért nem mert az változhat de a többi adatnak eggyezni kell az adatbázissal vagy valami ilyesmi
2010. nov. 23. 14:39
 6/11 anonim ***** válasza:
A többi adat állandó, szül. név., szül. idő, anyukád neve. Szóval a lakcím nélkül is be tudnak azonosítani. Ha esetleg nem ad megfelelő találatot, akkor szokott az lenni, hogy ha nem tudod igazolni magad hitelt érdemlően, akkor előállítanak és majd ott kisakkozzátok együtt :) Ott valamiért mindig kiderült, nem is tudom miért. :D
2010. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen , én is jártam már ugy..... Ültem a fogdán hajnalba 3 óran keresztül mire oda jött a rendőr és 5 perc alatt kiderült ki is vagyok én :) Utánna kacsintott és mondta legközelebb tartsam magamnál az iratokat
2010. nov. 23. 14:54
 8/11 anonim ***** válasza:

ezzel foglalkozom

többféle kombináció van, hogy le lehessen ellenőrizni:

születési név- anyja neve

születési idő-születési név

születési idő- anyja neve

születési idő- lakcím (itt persze visszaellenőriz a névre, mert ugye többen lakhatnak egy adott lakcímen)

szül. név- lakcím (dettó, csak szül időre vagy anyja nevére ellenőriz vissza)

rendszám- bármilyen személyes adat


tehát a lényeg, hogy mindig meg kell egyeznie két adatnak, úgy lehet valakit beazonosítani. Ha nem stimmel a lakcímed, akkor azt lekérdezésnél hallja, de hogy foglalkozik-e vele vagy sem, az már az ő dolga. Ha fals adatokat mondasz be, akkor nem lesz olyan ember a rendszerben, ezzel nyilván nem fog tovább engedni.

2010. nov. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, ezért jó magadnál tartani, hogy elkerüld az ilyeneket, még akkor is ha nem kötelező.
2010. nov. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Gondolom azért nem szivózott a lakcimmel mert nam abban a városban lakom most ahol az állandó lakcimem van, és ez ittenit adtam meg. Egyébként nagyon korrekt volt a rendőr.

Tehát akkor minden esetben össze vetik a rendszerrel és ha valami nem stimmel akkor ráb..tál :)

Akkor a többi adat alpján minden kétséget kizáróan letud elenőrizni

2010. nov. 23. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!