Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy fogják ellenőrizni, hogy...

Hogy fogják ellenőrizni, hogy beszedtem-e a gyógyszeremet?

Figyelt kérdés

Réthelyi Miklós miniszter nyilatkozta ma a Hír Tv-ben, hogy aki nem fogad szót az orvosnak, az majd magasabb áron juthat gyógyszerhez. A most elfogadott kormányhatározat erről ezt írja:


A Széll Kálmán Tervben foglaltakkal összhangban a Kormány felhívja az egészségügyért felelős minisztert, hogy az államháztartásért felelős miniszterrel egyetértésben dolgozza ki

a) a beteg együttműködésen alapuló támogatási rendszerre vonatkozó koncepciót és az annak végrehajtásához szükséges jogszabály tervezet(ek)et.

A feladat rövid leírása: a biztosító a hatékony forrásallokáció érdekében vizsgálja, hogy a felírt gyógyszereket a betegek megfelelően használják-e. A támogatás mértéke összefügg a beteg együttműködéssel.

Felelős: nemzeti erőforrás miniszter

nemzetgazdasági miniszter

Határidő: 2011. szeptember 30.


2011. júl. 2. 19:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

rosszul tudod, nem a gyógyszerekről szól.

szűrésekről, felülvizsgálatról és utókezelésről szól.

2011. júl. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az, hogy szűrésekre, kontrollra és különböző utókezelésekre eljárjunk, az mindenkinek a saját érdeke is kellene, hogy legyen.
2011. júl. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom, honnan veszitek ezt a szűrés, meg kontroll dolgot. Nagy Anna kormányszóvivő is kizárólag a gyógyszerek beszedésének elmulasztását rótta fel a téma kapcsán, és nem cáfolta, hogy ellenőrizni akarják a beszedését.


Nagy Anna arra egyelőre nem tudott választ adni, hogyan lehet majd ellenőrizni, hogy egy beteg beszedte-e a piruláit, csak annyit mondott, napokon, heteken belül megszületik majd a kormánydöntés.


[link]

2011. júl. 2. 20:45
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Magára a kérdésre válaszolva, hogy hogyan ellenőrizhetik:


1. Ha valaki kiváltja a recepteket, akkor az már most is látszik a rendszerben, így nem igényel semmilyen extra "befektetést", hogy kövessék, ki váltja ki a gyógyszerét. (Azt pedig feltételezik, hogy aki kiváltja, az be is szedi).


2. Szinte az összes gyógyszerre lehet kérni gyógyszerszint meghatározást. Ez relatíve drága laborvizsgálat, de ezzel azt is lehet követni, hogy valaki tényleg rendesen szedi-e a gyógyszerét.


3. Lehet a gyógyszer "hatásosságát" is mérni bizonyos (vagyis, nem minden!) gyógyszereknél: pl. vérnyomáscsökkentők szedését lehet ellenőrizni egy egyszerű vérnyomásméréssel; cukorbetegek vércukorszintjét bizonyos laborparaméterekkel lehet követni (pl. a HbA1c 3 hónapra visszamenőleg mutatja, hogy valaki tartotta-e a gyógyszeres és diétás előírásokat); az alvadásgátlók szedését pedig alvadási paraméterek meghatározásával lehet követni (pl. INR, amit amúgy is kötelező bizonyos időnként ellenőrizni).

Ha pedig valaki dohányzik, akkor azt a vizelet kotinin-szintjével lehet "lebuktatni".

2011. júl. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt lehagytam, hogy a fő gond az, hogy ezek az intézkedések is orvosokat állítják a kereszttűzbe, mert például, ha a bivalyb@sznádi háziorvos látja, hogy Mari néni (mondjuk az INR alapján) sose szedte be a Syncumart, ezért mindkettő lába tele van trombózissal, akkor mégis mit fog mondani Mari néninek?


"Mari néni, kéne szedni a gyógyszert, mert szélütést vagy tüdőembóliát tetszik kapni, de mivel eddig nem tetszett normálisan szedni, ezért jóval drágábban kell majd kiváltani". Eléggé "életszagú" a dolog, pláne akkor, ha Mari néni eddig is azért nem váltotta ki a gyógyszerét, mert nem volt rá pénze.


A másik eset, hogy Lakatos Szandokán megy a rendelőbe, aki a koleszterincsökkentőjét nem szedi, és ha az orvos azt mondja, neki, hogy ezért a többi gyógyszert is drágábban fogja kapni, akkor ott a rendelőben megkéselik, vagy "jobb esetben" megússza pár pofonnal.


Ha pedig az orvos enged a "betegek nyomásának" és nem jelenti, hogy nem szedik a gyógyszereket, akkor majd egy TB-ellenőrzésen fog lebukni (100%, hogy fogják az orvosokat is ellenőrizni, hogy követik-e a "parancsot") és kap majd valami frankó büntetést.

Így inkább hagyja a fenébe az egészet és elmegy külföldre 10x-es bérért fele ennyire stresszes munkáért...


Vagyis, tényleg az a dolog végeredménye, hogy orvos nem lesz, pláne nem a kisvárosi/falusi körzetekben, ahol a korábban említett példák szinte mindennaposak.

2011. júl. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Hát ez érdekes... Gyógyszerszedés-ellenőrzés még az 50-es években sem volt. De akkor ma már ez sem lehetetlen!
2011. júl. 2. 21:40
 17/19 A kérdező kommentje:
Tényleg hülye helyzet lesz ez az orvosoknak.
2011. júl. 2. 21:43
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetetlen ellenőrizni ki hogy szedi a gyógyszert! Ez a kormány egymás után találja ki a hűlyébbnél, hűlyébb idióta tőrvényeit!
2011. júl. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 doboszoli ***** válasza:

Újabb eszement próbálkozás.

A következő az lesz talán, hogy felállítanak egy szexuálügyi bizottságot csupa hívőből, ami néhány államtitkár, és semmirekellő vezetésével meghatározza, és ellenőrzi a heti engedélyezett, ill. kötelező dugásokat.

Aki megszegi a szabályokat akár pozitív, akár negytív értelemben 300-tól 300 ezer forintig terjedő pénzbírságra számíthat, fizetésképtelenség esetén 1 év közmunkát köteles végezni a recski bányában, amit ennek érdekében újra megnyitnak.

Ja kérem, a kétharmad, az kétharmad!

2011. júl. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!