Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen magyar etnikumú népekbő...

Milyen magyar etnikumú népekből áll össze a mostani magyar nemzet?

Figyelt kérdés

Példa:

kunok, jászok, palócok, matyók, besenyők, székelyek és magyarok.


2011. júl. 6. 20:05
 1/6 Sz1u ***** válasza:

Magyarországon utoljára 2001-ben volt népszámlálás.

Szerintem olyan listát nem fogsz találni, ami a kérdésed magyarázatában szerepel.


[link]

2011. júl. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

A kunok, a jászok és a besenyők nem voltak magyarok. Magyar etnikumúak (jelentsen az bármit), pedig pláne nem.

Úgyhogy fogalmazd meg úgy a kérdésed, kérlek, hogy értelme is legyen!

A mai magyarság kb. minden nép génjeiből hordoz valamennyit Európában, de a közép- és kelet-európai népekéből mindenképp. Németek, olaszok, lengyelek, csehek, bolgárok, románok, szerbek, horvátok, oroszok, görögök, törökök és mindenféle egyéb szlávok.

Ha pedig arra vagy kíváncsi, hogy milyen népelemek olvadtak be a magyarságba, akkor kazárokról (kabarok), jászokról, kunokról, besenyőkről, sokácokról, bunyevácokról és böszörményekről tudunk. A palócok és a matyók magyarok, csak tájszólással beszélnek és különleges, csak az ő régiójukra jellemző szokásaik vannak. De ettől még nem külön nép. Pláne nem külön etnikum.

A székelyek vitatott, hogy micsodák. Egyesek szerint itt maradt avarok, mások szerint török eredetű segédnép voltak a magyar törzsszövetség mellett, akik később beolvadtak, megint mások szerint csak különleges jogállású magyarok.

2011. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól belegondolunk, a honfoglalással a Kárpát-medencébe érkezett magyarok, velük, illetve később betelepült más népek, illetve az akkor itt talált lakosok, valamint az előző évezredekben egyáltalán itt élők leszármazottai köztünk vannak, kisebb-nagyobb arányban. Nehezen tudom elképzelni a népvándorlást úgy, mint csupán valami ide-oda költözködést, ahol az előző bérlők az utolsó székig elhurcolkodnak, és helyükre a következő lakók rendezkednek be. Az emberek akkoriban is élték a kis életüket, házasodtak saját, vagy más népekből származókkal, és ha jól érezték magukat valahol (és történetesen nem irtották ki őket), akkor ott is próbáltak maradni. Ezért biztos vagyok abban, hogy ha csekély mértékben is, de vannak, akikben ott csörgedezik némi kelta, római, avar, gót vagy gepida vér. Mellesleg történelmi, és egyéb tragikus okokból kifolyólag az "eredeti" magyar génállomány sem képviselteti magát dominánsan a népességen belül, a szláv, a germán vagy a török behatás is van ilyen jelentős szegmens.
2011. júl. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen igazad van, covenant.

Viszont ezek nem voltak "magyar etnikumúak".

2011. júl. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, és nem is állítottam.
2011. júl. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
31%

"ahol az előző bérlők az utolsó székig elhurcolkodnak"


nem is kellett, a magyarok úgyis végigégettek mindent a honfoglaláskor és a kalandozásokkor

2011. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!