Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy a nők...

Mi az oka annak, hogy a nők és a diplomások figyelnek arra jobban, hogy magyar terméket vegyenek? A jobban keresőket értem, de a másik kettőt nem.

Figyelt kérdés

"A válaszadóknak azonban csak 26 százaléka mondta, hogy hajlandó többet fizetni egy magyar termékért a külföldivel szemben. Zömük plusz 5-10 százalékot kész kiadni hazai áruért. Általában magasabb árat magyar élelmiszerért a nők, legnagyobb jövedelműek, és felsőfokú végzettségűek hajlandók fizetni magyar élelmiszerekért."


[link]


2011. nov. 10. 08:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Azért mert a nők sokszor nem a saját pénzüket költik. A diplomások meg keresnek annyit, hogy meg tudják fizetni a sokszor jóval drágább magyar terméket.
2011. nov. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Antimod ***** válasza:
100%

A diplomás valószínűbb, hogy jobban tudja, miért érdemes magyar terméket vásárolni. A nő lehet, hogy csak tudatosabb, női magazinokban ez egy visszatérő téma, ilyesmi.

A "simán" jobban keresők között ott vannak a drogdílerek, stricik és egyebek, tőlük meg ugye mit várunk?

2011. nov. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 titak ***** válasza:
79%

"... csak 26 százaléka mondta, ..."


>> Vagyis csak mondta.


A nők nagyrésze tudja mi lenne a helyes, ezért ha kérdezik azt mondja. A diplomások meg azt amit a kérdező hallani akar.

Aki megengedheti magának a drágábbat az meg is veszi.

2011. nov. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
Nem igaz hogy a magyar termékek drágábbak.
2011. nov. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A nők mások pénzét költik? És akkor már nem is támogathatja a magyar gazdaságot vagy mifene? -.-'
2011. nov. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

"A jobban keresőket értem"


Ez a legnagyobb baj, hogy jól keresőnek kell lenned ahhoz, hogy Magyarországon magyar terméket vásárolj.

Mert sajnos igenis drágább a magyar termék. Nem kell messze menni, elég ha mondjuk augusztusban megnézed, hogy 1 kg sárgadinnye mennyibe kerül. A spanyol 100 Ft/kg, a magyar 300/kg. A spanyolt 2500 km-ről hozzák, a magyart 15-ről.


Most szokott jönni az, hogy "de a magyar termék jó minőségű, és blabla...". Dehogyis... :) A magyar ott húzza le a magyart, ahol tudja. A magyar gazda ott spórol, ahol tud. Tehát a termékén. Ergo a magyar termék hangya f@szányit sem jobb minőségű a spanyoltól, vagy az olasztól, vagy bármelyiktől.

Nem csodaföld a magyar föld, nem terem benne csodadinnye. Nincs agyonfizetve a magyar húsüzemben dolgozó néni, miért is tenné bele szívét-lelkét a szalámiba? ;) Hajszálát már annál inkább.


Arra akarok kilyukadni, hogy NEM a minőség miatt drágább a magyar termék,hanem azért, mert amíg hozzád, fogyasztóhoz eljut, átmegy 5-6 kereskedőn, akik ráteszik a maguk hasznát.


Mellesleg diplomás vagyok, meg tudnám venni a drága magyart is, de csak azért nem veszem meg, hogy élénkítsem a gyökerektől sz@r rendszert. Ha a magyart tartom finomabbnak, akkor nem gondolkodom és megveszem.

2011. nov. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy diplomás sztem keres annyit, h mindenből megtudja venni az úgymond "jobb" minőségűt. Én nem vok diplomás, 25 éves vok, csak érettségim van és OKJ végzettségem. Én is szívesen megvenném a drágábbat, és jobbat-egészségesebbet. Sajnos nem keresek annyit, h ezt meg tudjam valósítani.

A hazai árú pedig tényleg nem annyival jobb mint amennyit az ára mutat. Erre mondok csak egy példát: gondolom mindenki látott már Palmolive krémszappant, azt a pumpálós verziót. Nem tudom most pontosan mennyibe kerül, de 4-500 körül lehet. Egy nagykereskedelem a gyártótól kb 30-40 Ft-ért vásárolja (rokon által tudom)... Ez mire átmegy a sok kereskedőn, eléri a 4-500at..ezért tartunk ott ahol tartunk:)Ez sajnos ugyanígy van a zöldség gyümölcs dolgokkal is.

2011. nov. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 magyar izom ***** válasza:
71%

Az elözö csak hülyeséget beszél,

legközelebb mikor a paprika elfogy otthon, menjél szépen és vásároljál spanyol paprikát, (vagy bármilyen más paprikát).


Akkor látni fogod hogy igen is van magyar minöség!

Ugyan ez a szalámival, egyrészt jobb íze, de mondjuk ez lehet izlés kérdés, de ha nézed mi van benne, spanyol, olasz meg egyéb szalámikban tele vannak színezökkel, ssatöbbi, a magyar általában csak tartósítószert tartalmaz ami nem "természetes"...

2011. nov. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 magyar izom ***** válasza:
09:53-nak írtam..
2011. nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

"magyar izom"


Ha télen veszel paprikát, paradicsomot, akkor ugyan olyan víz ízű a magyar is (mivel az is fóliában terem), meg a spanyol is. Bár a spanyol lehet, hogy jobb ízű, mert az tovább lát napfényt.


Mellesleg magyar paprikának számít az is, ha magyar vetőmagból télen, bértermelésben termelteted Marokkóban. :)

2011. nov. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!