Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig lehet ezt még büntetlen...

Meddig lehet ezt még büntetlenül csinálni a kisemberekkel?

Figyelt kérdés
Mármint ezt a folyamatos bőrnyúzást ? Mikor fog belázadni az átlagember ? Sajnos szerintem az a baj, hogy pont azokat a rétegeket sújtják (kismama, nyugdíjas), akiről tudják, hogy nem fog az utcára menni tüntetni.
2009. márc. 31. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez a baj, hogy nem mennek ( mentek ) az utcára.

Hiába akarsz otthon a fotelból változást, tenni is kell érte.

2009. márc. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak: a dolgozó embert is nyúzzák.
2009. márc. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Igen, nyúzzák a dolgozó embert is. Ráadásul sok dolgozó embernek a fizetése jóval kevesebb, mint "néhány" nyugdíjasé. És még gyerekeket is kell nevelniük.
2009. márc. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sőt a kisvállalkozókat is "nyúzzák" mégpedig elég keményen,még akkor is ha a válság miatt alig van bevételük:(
2009. márc. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Le leszek pontozva de lesz*rom: éppen ideje, hogy a biztos szavazóbázist, azaz a nyugdíjasokat is elkezdjék kicsit nyúzni. Különösen gondolok itt azokra akik még a kommunista rendszer alatt hereverőztek munka gyanánt valami állami gyárban (ahol 3000 embert "foglalkoztattak" 250 munkahelyre, csak, hogy látszólag mindenkinek legyen munkája), és most olyan nyugdíjakat kapnak ami totálisan aránytalan mind az elvégzett munkával, mind a befizetett járulékokkal. A magyar nyugdíjrendszer ha nem változtatnak rajta 50 éven belül bedől, és nem fognak tudni államilag fizetni nyugdíjakat. Ez persze a fent említettek mellett köszönhető a nagyon kevés befizetőnek, hiszen aki dolgozik annak is nagy része inkább elvállalja feketén a melót havi pár ezer forint többletfizetésért.

A kismamák nyúzásával nem értek egyet, az hülyeség, és elhamarkodott döntés.

Ha pedig tüntetni akarsz, szervezd meg, vagy menj el a jövő heti "gigatüntetésre", amit több civil szervezet jelentett be.

2009. márc. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én elsősorban a kismamákra gondoltam, csak mert magam is az első gyereket várom 18 éves korom óta dolgozom bejelentett munkavállalóként, fizetem az adót, és most benyögik, hogy lecsökkentik a gyedet 1 évre. Az utolsónak üzenem, hogy egyetértek veled, a társadalmi rétegeket csak példaképpen írtam.
2009. márc. 31. 15:22
 7/9 A kérdező kommentje:
És egyetértek a dolgozó emberrel is, csak aki mondjuk gyeden van, az sokkal kiszolgáltatottabb helyzetben van, mivel gondoskodnia kell egy gyerekről, úgy hogy nem tud elmenni dolgozni, mert egyrészt nincs hova beadnia a gyerekét, másrészt (érthető okokból) a gyereke mellett szeretne maradni minél tovább.
2009. márc. 31. 15:24
 8/9 anonim ***** válasza:

13:28!

Nem pontozlak le, ez a te véleményed. De azért az elmúlt rendszerbéli munkavégzéssel kapcsolatban nincs teljesen igazad! Nem volt mindenki "hereverő"! A többség akkor is keményen dolgozott. Viszont az akkori munkakörülmények nem hasonlíthatók a maiakhoz. Csak a saját tapasztalatom: a nyolcvanas években, öreg Zsigán voltam taxisofőr a Főtaxinál. Egész nap azt tekerni, vagy ma egy Mercit - de akár csak egy Astrát is - összehasonlíthatatlan.

Viszont anno rengeteg bányász, és vasiparos (pl. kohász, stb.) is dolgozott - nem láblóbálva ám! -, ma ezek a szakmák, munkahelyek szinte tökéletesen eltüntek.

Persze voltak olyan munkahelyek, amiket a muszály miatt hoztak létre, de arról nem a melósok tehettek - akinek nem volt munkahelye, azt a rendőrök bevitték, büntették. Az öregem munkahelyén volt egy nagyjából két kézilabdapályányi udvar. Arra például jutott vagy 6 udvarseprő. De azért azt ne hidd, hogy ezeknek ma eszelős a nyugdíjuk!

2009. márc. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sem pontozom le a válaszod, de teljesen nincs igazad. Nem kell folyton álatlánosítani. Én emlékszem, hogy a nagyapám keményen dolgozott a múlt redszerben napkeltétől napnyugtáig, kinn a mezőn és benn a gyárban, ugyanúgy ahogy a nagymamám. És az akkori rendszert nem lehet összehasonlítani a maival. Ma már minden csak a pénzről szól. És azt se felejtsétek el, hogy a rendszerváltás óta csak azt halljuk, hogy ennél már csak jobb lehet. De mikor, vajon meddig haladunk a lejtőn lefel. Nem tudom, hogy van e ennél mélyebb gödör, amiben most vagyunk, de már jó lenne a dombon felfele haladni.

Régen azért ennyire nem volt szar a helyzet, nem dolgozott ennyit az átlag ember és akár szórakozni, kirándulni is volt ideje a családoknak, ma meg.... Hajtjuk az igát és ennyi.

Na mindegy

Azért ez tényleg szemétség, amit csinálni akarnak.

2009. márc. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!