Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Soros-féle "B" terv egy...

A Soros-féle "B" terv egy újabb lépés az Új Világrend (Világkormány) felé?

Figyelt kérdés

[link]


De csak tessék beütni azt a keresőbe, hogy "Soros B terv". Minden média lehozta.


Kiemelnék néhány részt:



Hosszú távon az euró megmaradása feltételének mondta a politikai uniót az EU-ban. A hiányosságok közé sorolta, hogy az euróövezetnek van ugyan közös központi bankja, de nincs sem központi kincstára-pénzügyirányítása - végeredményben pénzügyminisztériuma -, sem költségvetési politikája.


Európa választás előtt áll, hogy nemzeti vagy európai szinten kezeli-e a helyzetet - mondta. Az EU "túlélését" alapvető érdeknek nevezte. Soros szerint az európai közvéleménynek kell arra ösztönöznie az európai vezetőket, hogy kidolgozzanak egy európai megoldást, egy "B" tervet.



A beszélgetés egy másik résztvevője, Guy Verhofstadt volt belga miniszterelnök, az Európai Parlament liberális frakciójának vezetője is úgy vélekedett, az EU-nak politikai unióvá kell válnia, létre kell jönnie egy közös politikai térnek és egyfajta "Európai Egyesült Államoknak". A politikai unió kulcsa a vezetők közvetlen választása mellett egy közvetlen európai adó lehetne, amely érdekeltté tenné az unió polgárait az uniós politika formálásában - mondta.



Verhofstadt szerint jelenleg hiányzik az EU-ban a valódi politikai vezetés, ehelyett a tagállamok politikusai részéről egyre gyakrabban találkozni nacionalista és populista érvekkel. Ezek "megpróbálják elhitetni az emberekkel, hogy nemzeti keretek között lehetséges megoldást találni" a problémákra - mondta. A politikus ezzel szemben úgy látja, a nemzetközi gazdasági válság lehetőséget teremt a politikai unió felé haladásra.


Soros szerint az "Európai Egyesült Államok" a jelenlegi politikai légkörben utópia, de abban egyet lehet érteni, hogy "európai megoldásra" van szükség.



Azért megkérdezném azoktól, akik lehülyézték és paranoiásnak állították be azokat, akik már évekkel ezelőtt figyelmeztettek erre(hogy ezen emberek célja, az Európai Egyesült Államok) , hogy nem tartoznak-e egy bocsánatkéréssel...


Emberek, itt egy Világállam létrehozása folyik, tanuljátok meg értelmezni a híreket!


2011. júl. 14. 13:47
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

:) Talán ha lett volna egy jó érved, akkor nem folyamodtál volna ahhoz, hogy kapásból lenézd a másikat. A pszichológia viszont jelen esetben engem igazol, hiszen érveléssel nem sikerült győzedelmeskedned, maradt az ad hominem.


Ha 187 ország központi bankjából a bankárdinasztiák 180-at uralnak, akkor majd biztos Kína fog dönteni a világ sorsáról. Ha tanultál volna te magad egy kis közgázt, akkor tudnád, hogy mit jelent, ha valakinek szó szerint a tulajdonában van egy központi bank.

2011. júl. 14. 16:06
 32/44 anonim ***** válasza:
53%

Érveltem, de te nem hallgatsz meg, hanem források és valódi bizonyítékok nélkül hajtogatod azt, hogy 180 központi bankot uralnak. Az, hogy nem objektíven szemlélődsz, és nincsenek ismereteid, nem látsz bele mélyebben a dologba sajnos ahhoz vezet, hogy olyan elméletekhez fordulj, amit te is képes vagy megérteni.

Nem kevés közgázt tanultam, így inkább a te figyelmedbe ajánlanám. Pl. hogy a monetáris politika nem igazán lehet hatékony a fiskális politika nélkül, és gyakran előfordul, hogy a monetáris politikát beáldozzák az egyéb gazdaságpolitikai célok oltárán.

De ha nem beszélünk egy nyelvet, nem használunk azonos fogalmakat, akkor úgysem értjük meg egymást. Meg főleg azért is, mert olyan megkövesedett az álláspontod, hogy nem kritikailag fordulsz magadhoz, megkérdőjelezve az álláspontodat a felsorolt tények alapján, hanem valahogy mindenáron a saját igazadat akarod bebizonyítani. Én mindig élek az önreflexióval, de tőled olyan tényeket és adatokat, forrásokat nem hallottam, ami egyrészt hiteles, másrészt logikus lenne.

2011. júl. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
53%
Ja és ez nem lenézés, hanem az ismeretek felhasználása. Az vagy, amiről tudsz gondolkozni. Én nem tudok a kvantumfizikáról érdemben elmélkedni, így lehet, hogy az UFÓ-kra fogom az egészet.
2011. júl. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
48%

Tökjó lenne egy Európai Egyesült Államok, igaza van az öregnek.

Csak Európa tele van piti kis nemzeti ellentétekkel, és nacionalizmussal, így ez nem lesz.

2011. júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

Kell a francnak egy Európai Egyesült Államok! A németek is szívják a fogukat évek óta az euro miatt, már évekkel ezelőtt szóba került, hogy kiszállnak a dologból, most a napokban megint felvetődött ez.

Az olaszok, a spanyolok, a portugálok, a görögök is sz*rban vannak.

2011. júl. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
46%

"Emberek, itt egy Világállam létrehozása folyik, tanuljátok meg értelmezni a híreket!"


A világállam, egyenlő világbékével, már megérte. Nem értem mitől visítasz, mint malac az ólba.

2011. júl. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

Világ állam nem egyenlő világbéke!

a nagy birodalmak -ban is mindig a bel viszály -ok

okozták a problémát pl: nyugat és kelet euroapa nem jött össze egyik se gondolkoztok el ezen!

Aki a műútból nem tanul az a jövőt se érdemli!

2011. júl. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

Te mit tanultál a "műútból"?

Nem tudtam, hogy a múltban lett volna világállam, de majd utánanézek:)

2011. júl. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Egy világ állam létre hozása nem megy olyan egyszerűen kivitelezhető az Eu már most a alig áll a lábán de ha engem kérdeztek szerintem felfog bomlani ,hogy mikor az csak idő kérdése!
2011. júl. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

nem


egy újabb lépés afelé, hogy Sorost előbb-utóbb merénylet éri.

2011. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!