Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Soros-féle "B" terv egy...

A Soros-féle "B" terv egy újabb lépés az Új Világrend (Világkormány) felé?

Figyelt kérdés

[link]


De csak tessék beütni azt a keresőbe, hogy "Soros B terv". Minden média lehozta.


Kiemelnék néhány részt:



Hosszú távon az euró megmaradása feltételének mondta a politikai uniót az EU-ban. A hiányosságok közé sorolta, hogy az euróövezetnek van ugyan közös központi bankja, de nincs sem központi kincstára-pénzügyirányítása - végeredményben pénzügyminisztériuma -, sem költségvetési politikája.


Európa választás előtt áll, hogy nemzeti vagy európai szinten kezeli-e a helyzetet - mondta. Az EU "túlélését" alapvető érdeknek nevezte. Soros szerint az európai közvéleménynek kell arra ösztönöznie az európai vezetőket, hogy kidolgozzanak egy európai megoldást, egy "B" tervet.



A beszélgetés egy másik résztvevője, Guy Verhofstadt volt belga miniszterelnök, az Európai Parlament liberális frakciójának vezetője is úgy vélekedett, az EU-nak politikai unióvá kell válnia, létre kell jönnie egy közös politikai térnek és egyfajta "Európai Egyesült Államoknak". A politikai unió kulcsa a vezetők közvetlen választása mellett egy közvetlen európai adó lehetne, amely érdekeltté tenné az unió polgárait az uniós politika formálásában - mondta.



Verhofstadt szerint jelenleg hiányzik az EU-ban a valódi politikai vezetés, ehelyett a tagállamok politikusai részéről egyre gyakrabban találkozni nacionalista és populista érvekkel. Ezek "megpróbálják elhitetni az emberekkel, hogy nemzeti keretek között lehetséges megoldást találni" a problémákra - mondta. A politikus ezzel szemben úgy látja, a nemzetközi gazdasági válság lehetőséget teremt a politikai unió felé haladásra.


Soros szerint az "Európai Egyesült Államok" a jelenlegi politikai légkörben utópia, de abban egyet lehet érteni, hogy "európai megoldásra" van szükség.



Azért megkérdezném azoktól, akik lehülyézték és paranoiásnak állították be azokat, akik már évekkel ezelőtt figyelmeztettek erre(hogy ezen emberek célja, az Európai Egyesült Államok) , hogy nem tartoznak-e egy bocsánatkéréssel...


Emberek, itt egy Világállam létrehozása folyik, tanuljátok meg értelmezni a híreket!


2011. júl. 14. 13:47
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
50%
Én tényleg nem értelek titeket! Tényleg ti úgy gondoljátok, hogy a nemzet és a nemzetállam örök és isteni eredetű? Régebben, amikor a törzsekből lett egy nagyobb entitás, a nemzet, az nem volt baj? Az nem volt új világrend? Miért nem értitek meg egyszer és mindenkorra, hogy a világ nem statikus és minden fejlődik és változik! Még a társadalmi- és szociális rendszerek is. A családokból lettek a klánok, a klánokból a törzsek, a törzsekből a nemzetek. Amúgy is, ha hagyják bedőlni az EU projektet az akkora gazdasági veszteséget fog okozni az egész kontinensnek, hogy ti lesztek a legjobban felháborodva, hogy miért csökkent ennyire az amúgy is alacsony életszínvonal.
2011. júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
Amúgy is nonszensz, hogy a mai világban, ahol minden állam kapcsolódik minden államhoz - sőt egymásnak szerves részei - akkor hogy lehet nem világ szinten kormányozni. A döntések jelentős része már több országra, sőt számos esetben az egész bolygóra kihat, ezt nem lehet nemzetállam szinten menedzselni.
2011. júl. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:

"A hiányosságok közé sorolta, hogy az euróövezetnek van ugyan közös központi bankja, de nincs sem központi kincstára-pénzügyirányítása - végeredményben pénzügyminisztériuma -, sem költségvetési politikája."

Ezt nem csak ő állítja, már az euró bevezetése előtt ajvékoltak a neves közgazdászok, hogy mekkora ökörség közös pénzügypolitika nélkül közös pénzt bevezetni és hogy ebből baj lesz. Igazuk lett. De azt is meg kell érteni, hogy az EU már eleve így működött mindig is, hogy kényszerhelyzetekbe lavírozta magát, mert anélkül nem biztos, hogy ilyen előrelépéseket meg tudtak volna tenni.

2011. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Azért ne keverjük már a dolgokat! A jelenlegi gazdasági helyzetet azért manipulálták avagy befolyásolták így, hogy könyebb legyen számukra elfogadtatni a kívánt lépéseket. Nagy reformok és változtatások ugyanis mindig krízishelyzetben vannak.


Egyébként nekem semmi problémám nem lenne a szorosabb együttműködéssel, de én nem egy kontinens polgára szeretnék lenni, hanem Magyarországon magyar ember.


Azt pedig had ne részletezzem, hogy miért nem a bankárdinasztiák irányítása alatt kéne létrehozni a Világállamot. (Hogy a liberálisok is megértsék: nem lett volna túl jó, ha Hitler egyeduralkodó lett volna a Földön.)

2011. júl. 14. 14:05
 5/44 A kérdező kommentje:

"De azt is meg kell érteni, hogy az EU már eleve így működött mindig is, hogy kényszerhelyzetekbe lavírozta magát, mert anélkül nem biztos, hogy ilyen előrelépéseket meg tudtak volna tenni."


Látod-látod, ahogy fentebb leírtam, nekik bizony ez a taktikájuk évszázadok óta.

2011. júl. 14. 14:07
 6/44 anonim ***** válasza:
41%
Ez az egész terv röhejes a különböző országok vezetői nem fogják hagyni hogy egy másik ország bele szóljon a bel ügyeikbe nem beszélve a gazdasági eltéréseket és nép szákosakat ez eleve elvetélt ötlet!
2011. júl. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
De úgy látom, hogy benned nem tudatosult, hogy ezek az emberek akik Világkormányról beszélnek, ezek depopulálni szeretnék a Földet! Biztosíthatlak, hogy te nem vagy olyan értékes számukra, hogy életben maradhass. Én sem. Ezek az emberek mikrochipet fognak elhelyezni benned, amivel viszont teljes mértékben kontrollálhatnak majd. Jegyezd meg a szavaimat, pár év múlva aktuális lesz, mint ahogyan az Euórapi Egyesült Államokat is kétkedve fogadtátok pár éve.
2011. júl. 14. 14:10
 8/44 anonim ***** válasza:
44%

"Egyébként nekem semmi problémám nem lenne a szorosabb együttműködéssel, de én nem egy kontinens polgára szeretnék lenni, hanem Magyarországon magyar ember."

Tényleg??? Én meg a keszi törzsel kiválok Magyarországból! Kb. ilyen szintű az érvelésed! Az USA 9 millió nkm, kb két európa nagyságú! Nekik nem gond?! Különben is a gyerekednek nem egy kontinens lenne, hanem hazája egész Európa! Ja, félsz hogy elveszik a magyar kultúra? Már ma se nagyon van! A kultúránk és szokásaink nagy része a környező népektől van. Ebből magyar igázan elnyésző. De ha te ennyire ragaszkodsz hozzá, akkor a besenyők, a kunok és a jászok is nyugodtan ragaszkodjanak hozzá!!! Váljanak ki és legyen kisebb a Magyarországnak nevezett állam, nekik is joguk van hozzá! Vedd már észre, hogy nem a nagyobbtól a kicsi felé haladunk, hanem fordítva.


"Azt pedig had ne részletezzem, hogy miért nem a bankárdinasztiák irányítása alatt kéne létrehozni a Világállamot."

Mese habbal. A világállam amúg is még 300-400 év. Még akkor is lehetetlen volna megvalósítani, ha a világ összes országa akarná! A kontinentális blokkok pedig a közeljövő!

2011. júl. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:09


Nagyon naiv vagy. A pénzrednszeren keresztül jelenleg valamennyi országot irányítják a bankárdinasztiák. A politikusok pedig azért vannak, hogy elhitessék veled, hogy van választásod. NINCS. Bal vagy jobb... lehet, hogy vannak nézeteltéréseik, de a nagy horderejű kérdésekben mind együttszavaznak. Pl.: lisszaboni szerződés. Ezek a vezetők csak színészek, bábok, akik utasításra cselednek.


Házi feladat: nézz utána, hogy a világon hány ország központi bankja 100%-ig állami tuladonú.

2011. júl. 14. 14:13
 10/44 A kérdező kommentje:

A válasz írója 57%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:13


Látom te is rózsaszínben látod a világot, az országok vezetői csak színészek. Formális szerepük van, de ezt már leírtam.


Egyébként pedig én patrióta vagyok, és nem szeretném, ha az ország függetlenségét feladnák a pénzemberek kedvéért. Én a hazámat szeretem és nem Európát!

2011. júl. 14. 14:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!