Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne, ha egyszer végre...

Mi lenne, ha egyszer végre nem a fővárossal foglalkozna az aktuális kormány, hanem vidékkel?

Figyelt kérdés

Az 31. hülye híd megépítése helyett mondjuk, lecserélnék a Nyíregyháza - Budapest közötti vasútvonal 30 éves vagonjait.


De ez csak 1, a rengeteg tennivalóból...


A fővárosban csak 1-2 milla ember él, vidéken mégiscsak 8 milla.


2011. júl. 24. 19:33
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
28%

Milyen 31. híd?

Amúgy meg Budapest adja Magyarország GDP-jének több mint 40%-át, azaz egy főre számolva az a 2 millió ember kétszer annyit termel az ország részére, mint a maradék 8 millió. És míg egy híd annak 2 millió főnek+átközlekedőnek nyújt előnyt közvetve/közvetlenül, addig egy Nyíregyházi vonatfelújítás max 120000-nek.

Ezt mondom úgy, hogy nyíregyen született pesti vagyok, és sokat utazom még Szabolcsba, és az IC megfelelő. Az a 800 forint nekem megéri, hogy ne szar kocsikban üljek.

2011. júl. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy az első írja.


Mert, ha pl Nyíregyházával törődne Bp és környéke helyett, akkor nyerne 116000 szavazót és elvesztene 2,5 milliót.


A konkrét példával kapcsolatban meg:

A Megyeri hídon naponta kb 60000 autó megy át... Szóval fél Nyíregyházának vonatra kéne pattannia minden nap, hogy ugyanakkora forgalmat produkáljon az a vonal.


Ettől függetlenül tökéletesen igazad van abban, hogy nagyois kéne foglalkozn a vidékkel... de nyilván a kormány célja, hogy adott költségvetésből:

1. Több szavazót gyűjtsön.

2. Látványosabb felhajtást csináljon.

És végül halkan hozzátéve:

(3. Legtöbb csurranjon, cseppenjen a haverok zsebébe)


Ezek közül egy vidéki vasúti pálya felújítása max. a 3. pontnak tud eleget tenni, ha szépen ügyeskednek.

2011. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
24%
Igen, vidéken 8 millióan élnek, de a termelés központja Budapest! A főváros minden országban prioritást élvez! Budapesten "csak" 2 millióan élnek, de az ország GDP-jének nagy része itt termelődik és nem Nyíregyházán vagy akárhol máshol!
2011. júl. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
64%

"Amúgy meg Budapest adja Magyarország GDP-jének több mint 40%-át, azaz egy főre számolva az a 2 millió ember kétszer annyit termel az ország részére, mint a maradék 8 millió."


Nem termel az lószart sem. Csak a dumájuk nagy. De nem láttak azok még kapát se!

2011. júl. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
67%

Az lehet, hogy az ország GDP-ének 40%-át termeli, magyarán minden fővárosi kétszer annyit termel meg, mint egy vidéki, de hogy nem kétszer annyi jut a fővárosra, mint vidékre, az is biztos.


Amúgy a MÁv-ot hagyni kellene csődbe menni. Ha minden vonattal utazónak adnánk egy kocsit, az se kerülne annyiba, mint fenntartani. Persze, tisztában vagyok ennek a lépésnek a hatásaival, csak érdekességképpen írtam. Csak akkor nem lenne honnan sikkasztani...

2011. júl. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
61%

Én két évig éltem Bpn és két négyzetméter jutott rám a közös udvarbúl. Abba próbátam paradicsomot termelni. A kis cigánygyerek meg kiállt az erkíjre osz kiabált befele:


-Anyaaa... anyaaa.. Kapájják a kertet!


Kirohant gyors az annya oszt az is nézte. Nem láttak előtte olyat. Budapest nem hogy GDP-t de még egy szál paradicsomot se tud önállóan megtermelni.

2011. júl. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
76%

Többet felélnek mint amit termelnek. Gyakorlatilag a pesti az az ország élősködője, éhenkórásza. Az a 40% GDP meg úgy jön ki hogy rengeteg cégnek ottan van a központya, irodája, bejelentett telephelye, ezé a bevételit is oda könyvelik.

De termelés az a nulla és a mínusz három között vegetál.

2011. júl. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
30%

"Budapest nem hogy GDP-t de még egy szál paradicsomot se tud önállóan megtermelni."


Kíváncsi lennék, mire menne az ország Budapest nélkül! Akkor lenne csak igazán szegénység! Budapest az egyetlen élhető pont az országban! Ha ez sem lenne, lehúzhatnánk a rolót!

2011. júl. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
93%

"Kíváncsi lennék, mire menne az ország Budapest nélkül! Akkor lenne csak igazán szegénység! Budapest az egyetlen élhető pont az országban! Ha ez sem lenne, lehúzhatnánk a rolót!"


Gondolom Te sem hagytad még el túl gyakran a várost...


Köszi szépen, de mi itt a nyugati megyékben egész jól meglennénk. Nekünk ez a hely kellően élhető, sőt statisztikák szerint tovább is élünk, mint az országos átlag. Azt hiszem van itt éppen elég autógyár (Audi, Opel, Rába, stb.) és sok más gyár, ami eltartana minket. Meg se tudom mondani mikor jártam utoljára Budapesten. Szerencsére ide három főváros is közelebb van, amikkel Budapest össze sem mérhető...

2011. júl. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
15%

"Gondolom Te sem hagytad még el túl gyakran a várost"


Egy Nyugat-Magyarországi városban nőttem fel, viszont ide jártam egyetemre, azóta itt élek, immár 9 éve. Össze sem lehet hasonlítani vidéket Budapesttel! De téged miért zavar hogy Budapest van a központban? A főváros mindenhol elsőbbséget élvez, mert ott van minden!

2011. júl. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!