Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne, ha egyszer végre...

Mi lenne, ha egyszer végre nem a fővárossal foglalkozna az aktuális kormány, hanem vidékkel?

Figyelt kérdés

Az 31. hülye híd megépítése helyett mondjuk, lecserélnék a Nyíregyháza - Budapest közötti vasútvonal 30 éves vagonjait.


De ez csak 1, a rengeteg tennivalóból...


A fővárosban csak 1-2 milla ember él, vidéken mégiscsak 8 milla.


2011. júl. 24. 19:33
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
52%
Ebbűl látszik a pesti ember torzult jelleme. Nekik már természetesek, megszokottak és élhetőek azok az állapotok, körülmények amik ott vannak.
2011. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
76%

"Mondom én két évet leéltem ott, de akkora mocskot, koszt, bűzt, annyi csövest, hajléktalant, erőszakot, agresszivitást, bűnözést és munkanélkülit mint ott még sose láttam."


Akkor rossz környéken laktál! Budapest igenis szép város! Igen, lehetne szebb is, de ez jutott.

2011. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
61%
Ezt hívják munkamegosztásnak, tisztelt "Nemkelleneeltartanikétmilliónaplopót". Az, hogy nem a földön dolgozunk egész nap, nem azt jelenti, hogy nem csinálunk semmit. Persze te lehet, hogy nem látod onnan az itteni rengeteg dolgozót, ahogy én sem látom azokat, akik az élelmet termelik nekem (meg rengeteg más dolgot is, csak most ezt emeltem ki), de én attól még nem mondom rád, hogy naplopó. Nem tudom, hogy nálatok ez hogy szokás, de nálunk más munkáját becsmérelni, értéktelennek nevezni, a városát és a felfogását pedig torzultnak, BUNKÓSÁG. Nézz egy kicsit magadba.
2011. júl. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
18%
Nem nézek. Beteg ember vagy vizsgátasd meg magad! Gyógyujj meg, hogy mielőbb termelhess, nem akarlak tovább etetni.
2011. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
81%

Az bizony jó lenne, ha nem csak Pestet fejlesztenék. Például megépíthetnék az M9 autósztrádát, ami a jelenlegi sugaras sztrádahálózatot egészítené ki koncentrikusan.

Jelenleg minden út Pesten keresztül vezet, aztán csodálkoznak, ha folyton bedugul az M0-ás. Ha végre másfelé is lehetne menni, a főváros is tehermentesülne, tisztább, kevésbé zsúfolt lenne, de abba a pesti vezetők belebetegednének, ha nem mindig ők lennének a világ közepe.

2011. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
94%

Á, a régi BP. vs Vidék vita... :D

Nem olvastam végig mindent, de amit én tapasztaltam: Bp-en tényleg vannak szép helyek, de azért akad bőven az ellentettjéből is. Az a 40% körüli GDP csak úgy jön össze, hogy ott van bejegyezve sok cég székhelye, ami bevételeit vidékről gyűjti be, illetve nem csak Bp. vonzáskörzetében végez tevékenységet.

Vannak olyan szolgáltatások is, amik csak ott érhetők el, biztos, de egy egyszerű földi halandó azok nélkül simán leélhet több évtizedet, pl. Nikon márkaszervíz..


..én maradok vidéken, kertesházban. Ami gondom van azt pedig megoldom egyedül. :)

2011. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, a régi (és lejárt) lemez... Budapest versus minden más.

Alapvetően budapesti vagyok, majd 10 évet éltem vidéken, most egy Budapest melletti (ám Budapesttől 10 percre lévő) városban élek. A vidéknek és a fővárosnak is ismerem minden előnyét és hátrányát.

Akik a vidéket "támadják": a vidéknek hatalmas, szinte egyedüli szerepe van a termelésben, leginkább a mezőgazdaságot illetően, ami igencsak támogatásra és fejlesztésre szorul(na). Ha a vidék nem termel, nemcsak Budapest, de az egész ország (falvakat, városokat, megyeszékhelyeket beleértve) NEM eszik. Ezen felül rengeteg látványosságot, kulturális terméket, sőt, oktatást (egyetemek, neves középiskolák stb.) adnak az országnak. Ezen felül üdülést, annak a lehetőségét nyújtják a Budapestieknek, ilyen pl. a Balaton, vagy ott van pl. Szeged, ami egy gyönyörű város, és igazán élhető is, vagy akár Sopron, Győr, de elég akár a Bakony tájaira gondolnunk. Maga a termelés, és ezen helyek turisztikai értéke sokat teremt meg az országnak, ezáltal sokat ad Budapestnek. Vidéken rengeteg kitartó ember él, akik nem adják fel a földművelői életmódot akkor sem, ha időnként nehézségekbe ütköznek, rengetegszer megéltem az ismerőseimmel, amikor elverte a jég a termést, és sírva jöttek. Sokukat ez élteti. Én is úgy nőttem fel, hogy volt tyúkunk, pulykánk, saját kertünk, meg miegyéb más is.

Akik Budapestet "támadják": Amint fentebb már említettem, most egészen Budapest közelben élek, oda járok főiskolára, szóval tulajdonképpen minden nap vagyok ott, sőt, szórakozni is odajárok. Budapestnek (is) sok arca van, a lepukkant helyektől egészen a hatalmas villákig, a rengeteg féle emberről ne is beszéljünk. Vannak jó emberek, de vannak rosszak is (vidéken is megvan ez, mindenhol másképp ütközik ki). Itt a nagyobb népsűrűség miatt jobban érzed, hogy az arcodba másznak például. Ellenben rengeteg kulturális program van, a szórakozási lehetőség is rengeteg, mondhatni pörög az élet. Kedves vidékiek! A főváros (ahogyan a nevében is benne foglaltatik FŐváros) mindig jobban a középpontban lesz, ha úgy tetszik, az ország olyan, mint egy gyár: vannak a dolgozók, akik legyártják a terméket, és vannak fentebbi beosztásban az elosztók - nos, így működik ez országos szinten is, itt Budapest az elosztó, a képviselet, stb.

Igen, vidéken megközelítőleg 8 millió ember él, de más koncentrációban, elosztásban. Budapesten is rengeteg szorgalmas ember él, akik bár nem a földön dolgoznak, de sokan lehúznak több műszakot egy gyárban, az sem egy leányálom, valamelyik multinál robotolni sem egy Claire Kenneth regény, és még sorolhatnám.

Igen, én is örülnék, ha a vidék kapna fejlesztéseket (kétfelé húz a szívem, nem tudnék dönteni), hiszen előbb-utóbb szükség lesz rá, ha azt akarja a főváros, hogy a mezőgazdasági termelés minimum stagnáljon, de akár növekedhetne is, jót tenne az országnak.

Azt kellene észrevenni, hogy a kettő kölcsönhatásban működik.


21/L

2011. júl. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
80%

Elszomorító ami ennél a kérdésnél megy, és elszomorító, mit gondolnak egyesek az ország fővárosáról, ami mellesleg az egyik legszebb városa a magyaroknak. Büszkének kéne lenni rá, nem ócsárolni. Koszos és mocskos? Mutasson nekem valaki egy milliós nagyvárost ahol nincs kosz és hajléktalan. London, Párizs, Bécs: mindenhol termelődik a szemét a fontos csomópontok környékén, főleg a külsőbb részeken. Miért pont Budapest lenne kivétel, főleg úgy, hogy költségvetése meg se közelíti az említett városokét? Ki termeli a GDP-t? Hát ki a francot érdekel, már ne is haragudjatok. Egy országban élünk vagy sem? Jobb lenne ha minden falu és város kikiáltaná a függetlenségét? Érdekes máskor nagy hangon fröcsög mindenki, hogy nincs nemzeti egység, vesszen trianon, stb.


A kérdéshez: Mi az, hogy 31. hülye híd? Legutóbb még csak 8 volt. Azt mondod Budapesten csak 2 millió ember él, ellentétben a vidéki nyolc millióval. Mit felejtesz el? Hát a területet. A budapesti kétmillió ugyanis 526 négyzetkilométerre koncentrálódik, szemben a nyolcmillióval, akiknek megmarad a maradék 90ezer. Na most ahhoz, hogy az a kétmillió át tudjon jutni azon a nyomorult folyón szükség van hidakra, és megmondom neked: 8 nem elég erre, főleg hogy kettő közülük kétsávos. Ha nem hiszel nekem, akkor érdemes fellátogatni mondjuk egy hétfő reggel, úgy 7 és 9 óra között. 30 éves vagonok járnak Nyíregyházára? Ne mondd, láttad már a pesti buszokat vagy villamosokat? Bár én kérek elnézést, itt mindenki naplopó, nem kell nekik munkába menniük reggel. Nyilván azért van full kapacitáson minden akkor, mert az emberek unalmukban utazgatnak.

2011. júl. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
69%

Jesszus, milyen válaszok születtek itt!

"Ha a vidék nem lenne, Budapest éhen halna."


Hát már bocs, de létezik olyan, hogy import.

Nézz be egy hipermarketbe, és nézd meg, hogy az ételek/italok hány százaléka magyar. Sajnos elég kevés, úgyhogy nem halna senki éhen Budapesten.


A másik meg, hogy valahol 300 évvel ezelőtt leragadt az az ember, aki szerint csak a termelő munka (azon belül is a földművelés) a munka.

Ugyanis vannak fizikai, és vannak szellemi munkák.

Mindkettőnek van előnye és hátránya, bár ÁLTALÁNOSSÁGBAN a szellemihez kellenek jobb képességek, és az is fizet többet.

Egy vezérigazgató is tudna egésznap a földön kapálni (csak totál kikészülne a nap végére), viszont egy földműves már nem olyan biztos, hogy sikeresen el tudna vezetni egy céget.

2011. júl. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
83%

„Van, és aki nem tud elhelyezkedni annak is megvan a lehetősége, hogy jószágot tarcson és termejjen ottnon”

(Tartson és termeljen.)


Nem a termeléssel van a gond, hanem azzal hogy el is kellene tudni adni.

2011. júl. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!