Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A háztartási munka mennyire...

A háztartási munka mennyire számít bele a 30 napba amit idén dolgozni kell, h jövőre valaki kaphasson segélyt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 17:03
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:

18.05-nek

-...és ha többet keresel a ht-munkával akkor miként döntenél?

-Minden közmunkát elvállalnál?

-Városban vagy falun élsz?


Előre köszi a válaszokat!

2011. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Ha jobban keresnék a ht munkával, mérlegelném azt, hogy mennyire lesz "tartós". Gondolok itt pl arra, hogy jövőre is meglesz-e, vagy nézelődhetek, mint Jocó a moziban, hogy se munka se segély (mivel nem vállaltam a közmunkát, amit felajánlottak).

Egyébként megyeszékhelyen lakom, mégsincs semmilyen közmunka lehetőség. Pedig tényleg bármit elvállalnék....

2011. júl. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim válasza:

18.21.-nek


Én is megyeszékhelyen lakom,szeptemberre igérik a "nagy" közmunkát...

Bár nem tartozik rám milyen végzettséged van ha mégis megírnád köszi...

2011. júl. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 retrojedi ***** válasza:

Megnéztem ezt a kivonatot a 'háztartási munka' szabályairól:

[link]

és semmi olyat nem találtam benne ami kizárná hogy ezt a munkát akár a közvetlen rokonaidnak végezd. A lényeg a hogy a kapcsolódó adminisztráció (ami első olvasásra nem feltétlen átlátható) pontosan el legyen végezve. A törvény pedig elvileg felsorolja a háztartási munkát is a 30 napba beszámító dolgok közé, a kérdés csak az hogy egész napként, vagy esetleg csak töredéknapként-e?

2011. aug. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 retrojedi ***** válasza:

A második hozzászóló (még az előző lapon) ezt írja: "A háztartási munka (amit nem a lakóhelyeden végzel) beleszámít." Ez, hogy a lakóhelyeden nem végezheted mégis honnan van?

Csak emlékeztetőként a törvényben valami ilyesmi szerepel:

"háztartási munka: természetes személy munkáltató által létesített, kizárólag a maga és háztartásában vele együtt élő személyek, továbbá közeli hozzátartozói mindennapi életéhez szükséges feltételek biztosítására irányuló munkaviszony"

Namármost, a háztartásban együtt élő személy ugyan hol a csodában végezné a háztartás másik tagjának a támogató tevékenységet?

2011. okt. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Háztartási munka: Kizárólag a természetes személy és háztartásában vele együtt élő közeli hozzátartozói mindennapi életéhez szükséges feltételek biztosítását szolgáló tevékenységek.

Itt a munkáltatón értik a természetes személyt és nem a munkavállalón.


Egyébként a munkaügyiben mondták, hogy az otthonodban (lakóhelyeden) végzett háztartási munka nem számít!

2011. okt. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 retrojedi ***** válasza:

Köszi, már kezdem kapisgálni - túl egyszerű is lett volna ha az általában mindenki által végzett otthoni tevékenységek is számításba jönnek. Tehát a lényeg hogy a háztartási munkát a tiédtől eltérő lakcímmel rendelkező természetes személy számára végezd. És arra már nincs megkötés hogy az kicsoda neked, vagy hogy az is munkanélküli-e (pl. két munkanélküli megbeszélheti hogy kölcsönösen felássák egymás kertjét, és ha nem sietnek pont 30 napig tart...)

Amúgy a 'munkaügyiben' sok mindent mondanak, pl. azt is hallottam már tőlük hogy csak a normál reggel 8-tól du. 4-ig ottlevős rendes munkaviszony számít, közben pedig a törvényben az van hogy az alkalmi munkavállalást is szépen bele kell számítani a 30 napba.

Alkalmi munkavállalás esetén egyébként ez a közös lakcím-problematika valószínűleg nincs, minthogy a munkavégzés helyét nem is köteles a munkáltató megadni a bejelentésben - ellenben a háztartási munkával, ahol ez is kitöltendő adat.

2011. okt. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, gyakorlatilag így van, akár valamelyik ismerősöddel is megbeszélheted, hogy jelentsen be háztartási munkára (akár kölcsönösen). Az a kutyát nem fogja érdekelni, hogy a munka valós-e, el van-e végezve, csak a havi 1000 Ft legyen befizetve.

Az önkormányzatnál mondták nekem ezt, szó szerint így.

2011. okt. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 retrojedi ***** válasza:

Ma én is tettem egy kört az önkormányzatnál. Ami biztosat tudtak mondani az az, hogy nem a naptári évben kell meglennie a 30 napnak (jan 1. és dec 30. között), hanem a két felülvizsgálat közötti időszakban (pl. márc. 1-től következő év márc. 1-ig). Azt is megerősítették, hogy az alkalmi munka és a háztartási munka valóban teljes értékű munkanapnak számít ilyen szempontból. Hogy ezekkel kapcsolatban milyen korlátozások vannak arról viszont nem tudtak mondani semmit: ők is várnak valamilyen ukázt a központból ami a tiltásokat részletesen leírná.

Így azt sem tudták biztosra mondani hogy a háztartási munka esetén ez a bizonyos azonos lakcím probléma létezik-e. Mindenesetre a héten sorra veszem a munkanélküli hivatalt is, hátha ők már informáltabbak (mert eddig közmunka nuku).

2011. okt. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne ez a háztartási munka, mert engem viszont behívtak, pont ma jött a papír, 2 hónapra, viszont én decemberben a vizsgaidőszak miatt tutira nem tudnék bejárni. Nem tudom ez esetben, esetleg elsejétől el lehetne-e még kezdenem a háztartási munkát, akár november, decemberre, és úgy biztosan megvan a 30 nap. A kérdés csak az, hogy ez megfelel-e annak a 30 napnak aminek meg kell lenni??? Ha megtudtok valamit írjatok róla, én is így teszek ha lesz valami infóm.
2011. okt. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!