Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jövőre 95Ezer ft-nak kellene...

Jövőre 95Ezer ft-nak kellene lenni a minimálbérnek? Mennyire lenne reális?

Figyelt kérdés

Mert idén ugye bruttó 78000Ft. A fidesz módosításának köszönhetően jövőre jóval kevesebb lesz a nettó bér. (10000 ft) De mivel azt mondták, hogy aki rosszabbul jár annak annyival kell növelni a fizetését, hogy ne érezzen meg a veszteségből semmit.


Viszont, hogy jövőre is annyi legyen a nettó fizetése mint most (bruttó) 78000 ft-nál, közel 95000 ft-ot kellene kapni. Ezt a kormány hogy fogja kikényszeríteni a vállalkozásokból?


2011. júl. 25. 17:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

..."16 alkalmazottam közül el kell küldenem 3-4 embert minimum"...


Igen ezt kell tenned. Oszt annyi .


Ökörköri

2011. júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 doboszoli ***** válasza:
100%
Így teremtődnek a munkahelyek "Meseországban".
2011. júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

"Akkor hagyjuk el a minimálbért. Akkor azok akik most 90000ft-t keresnek jövőre, hogy fognak kb 105000-t keresni?"


Egyelőre nem tudjuk, hogy pontosan hogyan is lesz a jövő évi adórendszer. Hol ez szivárog ki, hol az. Hol ezt nyilatkozzák, hogy azt. Hol ezt találják ki az újságírók, hol azt. Két eddig felmerült opció van: vagy teljesen megszűnik az adójóváírás, vagy csökken. Ami eddig kb egységes, az az, hogy nem 16%x1,27, hanem 16%x1,135 lesz az SZJA mértéke, bár sem a 16, sem a 13,5 nem biztos... Ettől függetlenül aki alacsony keresetű (eddig járt neki az adójóváírás), annak változatlan bruttó mellett csökkenni fog a keresete (egy bizonyos bruttóig). Ha a kormány saját magától szeretné fenntartani legalább az idei nettót, akkor valamiből és valameddig engednie kell a munkáltatók vagy munkavállalók terhein, hogy végül ugyanaz a nettó jöjjön ki. Az biztos, hogy teljes mértékben nem fogja ugyanazt a kedvezményt megadni, viszont ugye jöhet a "kötelező" béremelés, tehát például kiesik állami pályázatokból és közbeszerzésekből az a munkáltató, aki nem tartja a "kötelező" béremelést. Oké, nem minden cég él pályázatokkal és mégkevesebb indul közbeszerzésen, tehát a munkaadó gyakorlatilag nem köteles emelni. Így aki bruttó 90-et kap idén, az esetleg 95-öt kap jövőre, ha annyi lesz a minimálbér, de esetleg csökkenhet a nettója... Ezért kellene az az "egymillió" munkahely (szerintem a fele is előrelépés lenne), hogy ne a munkavállalónak kelljen versenyeznie a munkáért, hanem a munkáltatónak kelljen többet fizetnie, mint a másik, hogy nála dolgozzanak. Néhány munakakörben már kezd ilyen kialakulni, de az nem a minimálbér körüli kategória.

2011. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem csak az adójóváírás változik, 20%-ra akarják emelni a munkavállalótól levont nyugdíjjárulékot is.
2011. júl. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
basszus én most 85 öt keresek a minimálbéres kereset több lesz mint a rendes?ez nagyon gáz lesz nem?
2011. júl. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

ma 18:51


valójában 2 lehetőség lesz adott

- Vagy minimálbért kapsz tehát bruttó 95 ezer.

- Vagy minimálbér arányos fizetésemelést kapsz, tehát 105 ezer körül keresel majd.

2011. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Reális?


Emberhez méltó élethez minden egyes állampolgárnak legalább nettó 300 ezer Ft kellene havonta keresnie a jelenlegi árak mellett.


Azalatt csak nélkülözés van.

2011. júl. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Reális?


Emberhez méltó élethez minden egyes állampolgárnak legalább nettó 300 ezer Ft kellene havonta keresnie a jelenlegi árak mellett.


Azalatt csak nélkülözés van."


Ez már nem a szocializmus, fogjátok már fel végre! Mindenki annyi fizetést kap, amennyit tanult/nem tanult érte vagy amennyit ki tud magának alkudni! És igen, higgyétek el, Magyarországon is lehet tisztességes munkával nettó 300 ezer Huf fölött keresni, nem kell ahhoz csaló politikusnak lenni! "Csak" annyi kell hozzá, hogy végezz el egy normális szakot egy egyetemen, emellett pedig legyen legalább egy, de inkább két felsőfokú nyelvvizsgád! Én is szidhattam volna mindenkit hogy miért kell dolgoznom egy gyárban, de meguntam a havi 75-85 ezer közti fizetéseket és elmentem egyetemre, melyet sikerrel vettem, és még nem is volt kezemben a diploma, már tudtam azt hogy hol fogok dolgozni! Nem síránkozni kell, hanem tenni azért, hogy jobb legyen!

2011. júl. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Oszt milyen szakot végeztél,csakhogy tudjam milyen irányba induljak.

Azért remek dolog, hogy az egyetemi végzettség csak lehetőség a jobb életre reményére és nem szerzett jogosultság.


Ökörköri

2011. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

10:09 -de igen, egy jól működő országnak piacgazdaság mellett is biztosítania kell ezt a minimális bérszínvonalat. Hogy aztán az a feletti részt te milyen ultramaterialista szabadversenyes vagy egyéb elven osztod el, az szíved joga.


Úgy állunk, hogy a Föld országainak 10%-a tudja biztosítani ezt a szintet, és aki alatta van, az egy fals, selejtes ország, nem is kéne embereknek lakni ezeket mert szenvedés és nyomor jut csak nekik születéstől fogva.

2011. júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!